lp

ingilizce long play in kısaltılmış halidir, türkçesi uzun çalar olup 33lük plaklara verilen isimdir. 2 yüzü olan bu plakların ortalama 1 yüzü 23 dakika kayıt alabilmektedir. 1948 yılında icat edildiğini duyduktan çok şaşırmıştım.
asıl adı laura pergolizzi olan şahane sesli sanatçı. ve bu kadına, havasına, karizmasına aşık oldum. lost on you'nun live versiyonu çok çok güzeldir.
bir lp'nin kapağını açmak,lp'yi içinden doğru çıkarmak ve ne nerdedirini bilmek bir kültürdür.
1 nisan 2018'de zorlu center psm'de konseri varmış. boston gay men's chorus konserini homofobiklerin baskılarına dayanamayıp iptal eden psm bakalım lezbiyen şarkıcının konserini bilet alanları mağdur etmeden gerçekleştirebilecek mi?
o ses türkiye’de bu gece homofobiye maruz kalan muhteşem ses. “cinsiyetinden memnun olmayan şahıs” denildi. cahillik rulezz.
bir yarışmacı lost on you şarkısını söylüyor. hadise, "bu şarkıyı kız mı söylüyor, erkek mi?" diye soruyor. biraz bla bla sonrası acun homofobiği de "bir bilgi geldi, klipteki kişi cinsiyetinden memnun olmayan biriymiş" diyor.

2 nisandaki konserine giden var mi sozlukte? varsa cok guzel olur cunku cevremden kimse lpye o kadar para vermek istemedi ve sonuc olarak konsere tek gidiyorum
o nasıl ses öyle yahu!
yıldız bir, sen iki annem.
allah geçerken ses vermiş bu ikisine. beğenirsiniz begenmesiniz orası ayrı mevzu. ama sesin kalitesi apaçık ortada.