internetten alışveriş yapmak

benim gibi şehir merkezine uzak yerlerde ve sabah 9 akşam 7 gibi uzun bir saat aralığında çalışan bünyeler için büyük bir kurtarıcıdır.
bir günün kargo beklemekten heba olur. pencerelere kamp kurarsın kargon ha geldi diye. ama günümüzde güzel site oluşumları başladı trendyol, markafoni vs. artık daha ucuza alışverişler yapılabiliyor. bir de hükümetin şu ebaye ekstra vergi koymuş olmasaydı. elimiz ayağımızı kestiler oradan.
bazen de deli eder bu alışveriş türü, şöyle ki çok farklı açılardan çekilmiş resimlere aldanıp aldığınız ürün aslında gönderilen ürünle çok farklıdır. *
migros sanal market sayesinde beni de alışveriş yapmaktan kurtaran olaydır, napıyorum giriyorum bir gece önceden, eve gelmeden önceki saate gelecek şekilde tüm alışverişimi yapıyorum, ödememi de kredi kartıyla yapıyorum, akşam eve geldikten 15-20 dakika sonra da bakmışım gelmiş. çok güzel çok.
bilinçaltımda gittigidiyor.com ile başlayan sanal harekat. üşengeç insanların şükür namazı sebebidir çoğu zaman, beden konusunda uyuştuğunuz dükkan*, site varsa gönül rahatlığı ile giyimden, teknolojiye kadar her haltı alabilirsiniz. mesafeli satış yönetmeliği biz alıcıların tarafından gibi gözüküyor, okuyup bilinçli alışveriş yapmak lazım.
istediğin her markayı hem daha uyguna hem de daha kolaya alıyorsun.. süper iş valla mağazalara sadece gezmek amaçlı gidiyorum... kitap, market, yemek, tekstil, ayakkabı, parfüm ne istersen, sadece doğru siteden almayı bileceksin arkadaş
ilgi alanındaki sitelerin takip edilmesi ile, belirli zamanlarda olan promosyon ve indirimler ile çok uygun fiyatlarla alışveriş yapılmasını sağlayan günümüzün en güzel imkanlarından biri. artık alışverişlerimi mümkün olduğunca internet üzerinden yapıyorum. emin olmadığınız sitelerden alışveriş yapmadan önce iyice araştırmakta fayda var. midyada pirince giderken evdeki bulgurdan olmak kötü bir durumdur. internet alışverişlerinde sanal kart kullanılması tavsiye edilir
bünyesi tembelliğe endeksli bireylerin popolarının hacmini genişletmek için kurulmuş büyük bir komplodur. alışveriş için bi tarafları kalkmayan uyuşuk insan kesimi konu cinsel aktivite olunca bir çitadan daha hızlı olabiliyor. *
özellikle büyük şehirde yaşamayanlar için tam bir nimet. sahaftan bulamadığım kitapları bile internetten bulabiliyorum hem de çok uygun fiyata, kıyafet, kahve, ayakkabı internetten alışveriş yoluyla almadığım şey kalmamıştır herhalde. ama tabi güvenilir sitelerden alışveriş yapmak gerek. ya da müşteri hizmetleri konusunda sıkıntı yaşamayacağınız, ilgili sitelerden. markafoni trendyol gittigidiyor hepsiburada kitapyurdu nadir kitap gurme.net gibi sitelerden yaptığım alışverişlerde bir iki defaya mahsus olmak üzere gecikme problemi dışında hiçbir sorun yaşamadım. bir de internetten alışverişin en avantajlı olduğu noktalardan biri de uzaktaki sevgiliye, arkadaşa özel günlerde hediye gönderme konusunda büyük kolaylık sağlaması.
dün ilk defa bir kazak alarak denediğim ve köpek gibi pişman olduğum aktivite.. mahalle pazarı dururken internetten kazak mı alınırmış.. almayın anacığım..
kitap, dvd ve uçak bileti dışında internetten alışveriş yapamayanlardanım. elimle tutmadan gözümle görmeden hele denemeden ayakkabıydı çantaydı giysiydi asla alamam. parfüm alınabilirler arasında birde. ama yine de 1500 tane kokuyu artık koku alamayacak duruma gelene kadar koklayıp parfüm almadan mağazadan çıkmayı ve ertesi gün gidip en beğendiğimi almayı seviyorum.
minimum emek ve zaman, maksimum seçenek ve imkan ile sağlanılan kolaylıktır. giyim kategorisinde beden ölçüsü sabit olmayan kişilere çok tavsiye etmediğimdir. evde çok bulunamayan kişilere kargo teslimatını işkence haline getirecek yöntemdir. olmayan ya da beğenilmeyen ürünlerin iade süreci zahmetlidir. her şeyin iyisi kötüsü elbet mevcut olduğu gibi bu konuda da bu durumlar mevcuttur. teknoloji çağında yenilikleri yakalamak adına hayatı kolaylaştıran seçeneklerden bir tanesidir.
elektronik eşya konusunda tavsiye etmediğim alışveriş türüdür.

bazen ciddi anlamda çin malı olan laptop, tablet vb aletleri müşteriye bir güzel kakalıyorlar. yahut istediğiniz model gelmiyor, değiştirmeye kalksan zaten bir sürü para vermişsin fakat iletişime geçebileceğin tek yetkiliyi bulamıyorsun. eh dolayısıyla o ürün değişimi de olmuyor. komple sıkıntıdır.
kırılabilecek eşyalardan sipariş verilirken mağazaya özellikle paketlemenin iyi yapılması notu eklenebilir. kargo geldiğinde kargo elemanı kapıdayken ürünün kontrolü yapılıp üründe hasar/kırılma vb. varsa hasar tutanağının yapılması işleri kolaylaştırabilir. ürünü alıp kargoya imzayı attıktan sonra iş işten geçmiş olabiliyor. satın almak çok kolay fakat iade prosedürü ciddi sıkıntılı.
eskiden tek tük yapardım da 2020'deki pandemi süreciyle birlikte fena alıştım, gıda ve giyecek hariç çoğu şeyi internetten alıyorum artık. mağaza dolaşmak da ayrı keyifli bir şey elbette ama internet alışverişinin de acaip kolaylığı var. kargo teslim yeri olarak işyerimi seçiyorum elbette. hepsiburada.com'u zengin ettim galiba bu aralar işin iyice bokunu çıkarıp.
bu konuda benim dikkatimi çeken en önemli meselelerden biri mankenlerin kim olduklarını öğrenememek.
mankenin ad soyadının da bir köşede yazılması gerekmez mi?
mesela şu ürünü inceliyordum demin: https://www.derimod.com.tr/siyah-bern-er...
bu mankenin kim olduğunu nasıl bulacağım?
artan satışlarla beraber herkesin ucundan kıyısından satıcı olarak da girmeye çalıştığı pazar. büyük ölçekte online dükkanlar, butikler açıp üretimlere girişmeye başlandı.
küçük ölçekte ise dolap gibi uygulamalar herkese satıcı olma deneyimi sunuyor.
yenilikçi, değişken ve fırsatlara hala açık gibi görünüyor piyasa.
bir dükkan/butik açmaya bakmak lazım.

ilanlardaki mankenlere ithafen:
günümüzdeki en avantajlı alışveriş yöntemi, yeler mağaza/marketlere
göre çok daha hesaplıdır.