thalia

ülkemizde 90'lı yıllarda yayınlanan maría mercedes, marimar, maría la del barrio ve rosalinda dizileri ile ün kazanmış. 1971 doğumlu meksikalı latin pop şarkıcısı. mariah carey'in eski kocası müzik yapımcısı 1949 doğumlu tommy mottola ile evlidir.
ayrıca ülkemizde üretilen renault symbol modelinin avrupa pazarındaki ismidir.
trtde maria mercedesle tanıdığımız ve uzun bir süre hayatımızdan çıkmayan meksika pembe dizi yıldızı. o dizide de elektrik verilmiş gibi saçlarla dolaşırdı ortalarda, her filminin konusu aşağı yukarı aynıydı. iyi kalpli fakir kız zengin bir adamı sever; adamın çevresine kabul edilmez ki kezbanlık diz boyudur kabul etmemekte haksız da değillerdir bunu. bu garibime o yakışıklı meksika erkeklerinin arasından ciddi anlamda yakışıklı denecek bir adam da vermezlerdi, günah.
rosalinda, marimar, maria mercedes, maria bario isimli arka arkaya çekilen dizilerinden dolayı, bir süre sonra aileden biri gibi görmeye başladığım, o zamanlar güzel olan* acıların ve mutlu sonların kadınıdır. dizilerinde eninde sonunda zengin kocaya kapağı atandır.
90lı yıllarda çocuk olanların mutlaka natalia oreiro ile karşılaştırdığı güzellik abidesi. o zamanlar kararımı veremiyordum ama bugünkü kararım kesinlikle natalia. güzellik ve ses bakımından thalia alıyor ama oyunculuk bakımından sınıfta kalıyor. ve bu ikisi, şarkılarından çok pembe dizileriyle aklımda kaldığı için oyunculuğu daha iyi olanı tercih etmem gerekiyor. rosalinda dizisi boyunca kendisinin 2 mimiği vardı, onun haricinde rosalinda, marimar, maria barrio, maria mercedes gibi dizilerinin hepsini şarkı virali için kullandı. elinde fernando carillo gibi aşmış bir yakışıklı var, sen oyunculuğunu ona uyduracağına rosalindayı söylerken nasıl seksi görünürüm ona kasıyorsun. oysa gerek yok, zaten seksisin. neyse. nataliada ise daha farklı bir durum vardı, mesela vahşi güzel dizisinde kadın resmen erkek fatma kılığına giriyordu, dizinin konusunu net hatırlamıyorum -en azından rosalinda kadar- ama öyleydi galiba. ve kadın, ona rağmen, resmen o romantik-komedi dozunu iyi ayarlamış, şimdilerde izlediğim mili & ivo videolarından bu kesinlikle anlaşılıyor. son olarak ben yeşilçam izlerken de benzeri bir aşamadan geçtim, eskiden en sevdiğim filmler hülya koçyiğite aitken şimdi türkan şoraya ait. hülyaseverlerin thalia dizilerinden hoşlanacağı , türkanseverlerin ise nati dizilernden hoşlanacağı tespitim. çünkü thalişin dizileri biraz daha kezban dizileri, nati ise yeri geldi mi çatır çutur sevişiyordu, ateşli çingene gibi bir şeydi vesselam, keh keh. ama rosalindayı düşünürüm mesela fernandoyu daha çok bafileyen kısım fedraydı, onu bile tüm kötülüğüne rağmen izlemek daha keyifliydi çünkü kadın sağlam oyuncuydu. rosalinda kezbanından daha çok desteklenesi. zaten rosalindada gram beyin olsa alexi seçerdi. ne dolmuşum beaa
annelerimizin o dönemler gözdesi şimdilerde yerini sanırım büyüküstün almıştır annelerin gözünde.