salaş meyhanedeki yorgo

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)
açtığı başlıkların aşırı spesifik konular olmasının inanilmaz hoşuma gittiği yazardir. her gün yeni bir bilgi sayfaları gibidir adeta. yazdıkları da fena değil. okunur bu okunur.
bakırköydeki seyyar satıcı, yeşilköydeki dondurmacı, kır kahvesindeki süleyman abi, son ada vapurunun demir parmaklıkları, emirgandaki tahta masa... seni tanımayan yok bu şehirde! nickini her gördüğümde ergenliğimi gözümde canlandıran yazar kişisi.. çok sevgili düş sokağı sakinleri’nin en dokunaklı şarkılarından “seni tanımayan yok bu şehirde”de geçen yorgo, selam sana
bahsi geçen entryde yazarın şahsına değil entry tarzına yaptığım bir eleştiri var.
gerçekten açıklama yaptığım için utanç duydum bundan. keşke açıklama beklerken sende duyabilsen.
kuasar ve müritleri olarak #405193 entrysini gözlerimiz dolu dolu okuduğumuzu belirtmek isterim. o ağırbaşlılığı, içkiye alışkın olmayışı, seks yapınca masumiyetin bozulacağını düşünmesi, sadece sarılıp uyumaları ile gönüllerimizi fethetti. ben sözlükte böyle namuslu bir entry görmedim daha önce. müritlerimle beraber tekrar tekrar okuduk ve kendisine "namus koruyucusu" unvanının verilmesini kararlaştırdık. namus lobisine olan katkılarınızın artarak devam etmesi temennisiyle kendisine "bizimlesin." diyoruz.
#407826
sevgili yorgo ben beş senelik ilişkinin kaderini "neden" sorusunun eline bıraktım. tek kelime iki hece... dili bi çözülse, ah bi dökülüverse o kelime ağzından anlatacak o kadar şeyim vardı ki... o "neden" tıpa gibi yapışıp kaldı yüreğime.

senin açından düşününce; daha ötesi ne olabilir ki? pişmanım demiş, seviyorum demiş, özlüyorum demiş... bunlar onu aklamaz belki, zaten ne yaşanmış bi tek siz biliyorsunuz ama hani diyorum bi çay içmeye yüzünüz varken hala, bizim yapamadigimiz; hesap kitap işini bi yere bırakıp bi gece bütün hislerinle sariliver sevdicegine.