aids'e rağmen korunmadan seks yapmak

rus ruleti oynamaktır. zevkleri için ölümü göze almaktır. hedonist davranıştır.
boğaz köprüsü yakınlarında yol kenarında seks işçiliği yapan kadınlar ile fuhuş pazarlığı yapan ve haber muhabirinin kendisine aids ile ilgili bir takım sorular yönetmesi ardından "atın ölümü arpadan olsun" cümlesini kurarak verdiği cevap ile 1990'lı yıllarda haberlere konu alan yurdum insanı.
yapmayın. test sonucuna bakarken yaşadığınız o çarpıntıyı düşünün ve yapmayın. ben mail adresime gelen test sonucuma bakarken yaşadığım o krizden sonra bi daha zor diyorum.
çok saçma bi şekilde nedense korunmadım ve şu an ödüm bokuma karışmış durumda yarın test yaptıracağım, bilmiyorum çok korkuyorum. umarım inşallah negatif çıkar ve ben de bir daha böyle önüme gelenle yatmam ki yatmayacağım da eğer bir şey çıkmazsa ki çıkarsa da yapmam.
mallıktır.eğer böyle bir şüpheniz var ise pep(post exposure prophylaxis) tedavisi için recete yazdırmaktan çekinmeyin.ıstanbulda kadıköy beşiktaş bakırköy bölgesindeki devlet hastaneleri sorun etmeden bu reçeteyi yazacaklardır.
yapılmışsa da testlerin pencere süresini öğrenip test yaptırmak en doğrusu olur. korunmasız ilişki yaşayan mutlaka olacaktır, önemli olan ders çıkarıp bundan sonra korunmak.

peki korunmak tek başına yeterli mi? hayır. kondomlar hiv'e karşı %100 koruyucu değillerdir. bu nedenle çok eşli ve random seks yapıyorsanız belli aralıklarla test yaptırmalısınız.

hiv artık epidemik listeden çıkarılıp kronik hastalık listesine eklendi. 90lı yıllardan beri tedavi gören hastaların hiç birinde aids evresine rastlanmadı.
kaynak: https://www.hivveaids.net/
teomanic bir eylemdir. yani "lan herhalde teoman olsa böyle yapardı." denecek cinsten. veya teomanesk. kafkaesk gibi.
kafamda "serseri" çalıp duruyor.
tanımadığım bir seks partneriyse korunurum.
oh be test yaptırdım çok uzun zaman olmuştu yaniii şöyle diyeyim hiv in ortaya çıkacağı süre geçebilecek kadar neyse, sonuç olarak hiv değilmişim ama bundan sonra eğer seks yaparsam korunurum ve bana acı bir tecrübe oldu. tanrı kimsenin başına böyle bir şey vermesin.


ayrıca not düşmek istiyorum buraya hiv kronik hastalık işte cahillikten bik bik konuşuyorlar diyen arkadaş ve diğer böyle düşünen arkadaşlar için bir şey söylemek istiyorum. bu ülkede herkes cinsellik açısından bilgilendirilmiyor ve/veya bir şeyler öğrenmeye üşeniyor sonuç olarak cahil kalınıyor bazı konularda ama şöylede bir şey var muhafazakar bir toplumda yaşıyoruz sonuç olarak.

neyse hiv her ne kadar kronik bir hastalıkta olsa sonuç olarak bir hastalık ve bana göre dikkat istiyor o yüzden insanları yargılamak doğru değil. ayrıca bugün test yaptırmaya gittiğimde hastanedeki hemşir bana “sen küçük değil misin bu yaşta seks mi yapıyorsun” gibi garipser rahatsız olurcasına ithamlarda bulunuyor ki haklı da kendince. o yüzden herkes rahat bir şekilde ben hiv taşıyorum diyemez yani.
grip ile yaşama isteği gibidir. bu kadar salak bir hastalığa yakalanıp, takır takır öksürmek ve bi şeyi başaramayan kendinden gurur duymaktır. her gün öksürür, halsizdir ancak gribinden gurur duyuyodur. gripfobik sizi. ben o kadar elitim ki anlamıyorsunuz beni.

ne kadar saçma geldi di mi grip örneğini verince.
bir hastalığa yakalanmamak için tedbir almak, o hastalığa yakalanmış olanları aşağılamak değildir. tamam hastalığa yakalanmış olabilirsin ama hastalığıyla gurur duymak çok garip. lütfen bu konuda mağdur edebiyatı yapmayınız.
almanyada çok normal bi şey gibiolmuş artık. ben seks yapmaya korkarken insanlar no gummi yazıyor profillere. çok ilginç.
prep kullanımının kolay ve yaygın olduğu yerlerde normal, ülkemizde ise risktir
korunmasız seks yapmak başlı başına tedirgin edici bi olay bence
bir kez yaşadım ve garip bir tecrübe, o bilinememezlik duygusu ve gösterdiğin her random belirti insanı kahrediyor
hem sadece aids de değil, bunu unutmayın
prep kullanımının yaygın olduğu ülkelerde başlangıçta hiv+ vakaları dışındaki tüm cinsel hastalık oranlarında artış görülmüş, bu konuda tedbirli ve net olmak gerçekten önemli
ve bazı hödükler var, siz korunmadan seks yapmak istemediğiniz için sizi aşağılayan, sevişmenin ortasında korunmasız seks teklifini reddettiğiniz için birden giyinip yanınızda somurtmaya başlayan
heh işte onlar için hiçbir fedakarlıkta bulunmayın, haketmiyorlar
hem kendinizi de küçük düşürmenize gerek yok, yapabiliyorsanız kalkın gidin ve bir daha görüşmeyin
benim gibi aptalsanız bir ertesi gününüz olur, o gün de sizle ayrıldıktan sonra sizi her yerden engeller ve saçma bir olay ile yapayalnız kalırsınız
ek olarak da bu 'korunmasız seks' manyaklığı biraz da aptal turnusolu gibi
daha yeni tanıştığınız birinin bu konudaki fikirleriyle aptal olup olmadığını anlayabilirsiniz
birkaç saniyelik zevk uğruna hayat kalitenizi düşürecek hastalıklarla uğraşmayın, buna hiç gerek yok
korunun geçin
erkek adama bir şey olmaz
çok sık partner değiştirmiyorsanız kondom kullanmanıza gerek yok en son 4 sene önce anal yaptım partnerimde tecrübesiz ve sıfır sa taktırılmıyabilir. zevk anında aklınıza gelmiyor bir de lateks rahatsız ediyor beni
prep kullanımı ile sadece hıv'den korunabildiğiniz için çok eşliğe devam ettiğiniz takdirde,cinsel yolla bulaşan (bel soğuklugu vb.) diğer hastalık riskleri devam edeceği için kondom kullanmaya devam etmekte fayda vardır.