bir başkadır

(bkz:krek tiyatro topluluğu) kemik kadro oyuncularının oynadığı ve senaryo ve yönetmenliği (bkz:berkun oya) tarafından yapılmış netflix dizisi.

ülkemizin birçok sorunlu notasına dokunan hikaye örgüsü sağlam işlenmiş ve hindistan italya gibi birçok ülkede dublajı yapılmış netflix dizisi.
film tadında kaliteli netflix dizisi.

alican yücesoy'un sakalları'da ayrıca can yakmıştır.
bu sıralar oldukça fazla ismini duyduğum dizi. ne var ki öyle kolay kolay türk yapımı film, dizi izleyen bir insan değilim. biraz daha bekleyip bozdu yorumları görmezsem kervana ben de katılıp izlerim.
ilk başta ilginç bir şey çıkacakmış gibi gelen ama ilerledikçe bayağı ağlaklaşan, herkesin ayrı dram olduğu, acılarla dolu oldukça arabesk bir dizi. çekimlerinin kalitesi epeyce yüksek yalnız.
sıkıldım, bunaldım, daraldım.... akmadı gitmedi... neden bu kadar tuttu anlayamadım... ne bileyim sıradan bir dizi işte...
ben de bugün hazır karantinadayken izledim. baya kasvetli bir dizi. bir sürü de türbanlı karakter var. adettendir bir tane numunelik koyulur ama bu kadar fazlası klostrofobimi tetikledi.
bide cahil karakterlere çok afilli cümleler kurdurtmuşlar pek gerçekçi bulmadım.pek çok karakterde yapaylık sezdiğimden beni içine çekemedi.
izlerken beni bunalttı insanların tutumları düşünme şekilleri vs...
diyalogları çok gerçekçi ve kaliteli buldum.
çocuğun oyun oynadığı halıyı, arabayı, sandalyeyi yukardan çektikleri görüntüleri çok güzel buldum. görüntüler çok güzeldi. müzikler de öyle.

beğenmediğim kısmı bitişiydi. gerçekçilikten uzak buldum.