linkedin

iş ağı ve kariyer tutkunları için güzel bir site.

http://www.linkedin.com/
bir sosyal platform da olmayıversin diyerek göz ardı ettiğim* sosyal ağ sitesi ve anladığım kadarıyla da iş hayat ve kariyer odaklı bir site. çok şey mi kaçırıyorum diye merak etmiyor da değilim.
akademik dünyada da pek güzel ego aracı olarak kullanılan mekan. bunu `link edin`, `linkendin`, `lin kidin` felan diye okuyanlar gördüm, aman aman. doğrusu linked in, yani `linktin`. ona göre.
son zamanda yaptıkları başarılı pazarlama çalışmalarıyla dikkat çeken sosyal ağ. şöyle ki önce insanlara "tebrikler, profiliniz en çok görüntülenen ilk %5lik dilimde" gibisinden mailler attılar. başımıza gelen her şeyi facebook, twitter sayfalarımızda yazmaya meraklı olan bizler de hiç vakit kaybetmeden linkedin'den gelen bu maille ilgili tweetler attık, iletiler yazdık. sonuç, günlük ortalama 500 mention alan linkedin, 39.000 kez mentionlandığı günler gördü. yaratıcı zekanın önünde her zaman saygıyla eğilmişimdir.
son dönemde çok facebooklaştığını üzülerek izlediğim kariyer portalı.
ik departmanların üst düzey yönetici aramada kullandığı ve headhunt yapmak için kullanılan iyi bir network...
microsoft tarafından 26.2 milyar dolara satın alınan kariyer sitesi.

http://news.microsoft.com/2016/06/13/mic...
az önce yakışıklı bir oyun yapımcısının mesaj attığı ve benim dönmemiş olduğumu fark ettiğim site. adam mesajı 2 yıl önce atmış. utandım kendimden yemin ediyorum, mesaj attım da döner mi bilinmez.
değerli bir üyemiz olduğunuz için teşekkür ederiz şeklinde mesajlar atıyorlar sürekli. ne yalan söyleyeyim hoşuma gidiyor. üyelerini önemsiyorlar. mesela bir süredir bu sözlükte yazıyorum hiç bu tarz bir mesaj almadım. ayda bir otomatik de olsa iyi ki aramızdasın değerli bir üyesin tarzı mesajlar gelse ifitihar ederim.
onur ayımızı logosunu lgbti+ renkleriyle süsleyerek kutlayan site. ayrıca profile zamir ekleme seçeneğini de getirmiş ama nereden yapılacağını ben bulamadım. homofobik işverenler kudurmuştur inşallah.