24 şubat 2018 izmir depremi

dipten vurdu resmen. yatakta zıpladım.
edit: korkusu başlığı yanlış açmama yetmiştir.
edit2: hayatımda ben böyle saçma bir deprem görmedim. benim bildiğim depremde sallanırsın. yatağa biri vurdu sanki. cinler geldi sandım*. o kadar korktum ki bağırışımdan bütün mahalle uyanmış olabilir*.
geçmiş olsun, umarız bir daha sarsıcı depremler olmaz. çünkü yeraltındaki enerjinin boşalması adına bu tip depremlerin atmosfere iyi geldiği hep söylenir. son depremlerden şiddete baktım lakin küçük şiddetliydi, merkez üssüne yakın oturanları bu denli daha çok etkilemiştir.
geçmiş olsundur efenim. depremde çığlık atmak yerine yatağınızın yanında cenin pozisyonu alarak yatmanız gerektiğini unutmayınız lütfen. sakın evin içinde kalkıp yürümeye çalışmayınız. panik yapmayınız. mümkünse acil durum çantası yapınız. çantanın içine mutlaka en az iki şişe su, yara bandı, bandaj, sargı bezi ve tentürdiyot benzeri alkollü dezenfektan koymalısınız. çantayı ulaşabileceğiniz bir noktada tutmanız gerekir. tekrar geçmiş olsun.
kandilli rasathanesi izmir körfesi merkezli demiş ve büyüklüğünü 3,7 olarak açıklamış. sonrasında da aynı bölgede 2,7 ve 3,4 şeklinde iki deprem daha olmuş. çok geçmiş olsun.