ercake

Durum: 432 - 0 - 0 - 0 - 27.09.2016 22:20

Puan: 4976 - Sözlük Kezbanı

7 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Yazar.

mutlu olun mesut olun efendim.
  • /
  • 22

ablaların küçük kardeşlerine hitapları

artık gay dating sitelerde pipi fotoğrafı görmek istemiyoruz kampanyası

iyi de kampanyayı nerede yapıyoruz. ne change.org adresi verilmiş ne de pipi,popo resimli dating sitelerine gönderilecek bir yazı yazılmış. pipi,popo sevmiyorsan yazma arkadaş engelle, pipili,popolu hesapları.

ayı sözlük yazarlarının ilişki durumları

açık ilişki

cinsel hastalık turnusolu olan bir ilişki şeklidir. kondom kullanırsın hpv, hsv bulaşır. öpüşürsün uçuk bulaşır, dokunursun hepatit b bulaşır, bulaşır da bulaşır. açık ilişki yaşıyorum dersin eşlerden birinin kıskançlık krizlerine kurban gidebilirsin, bir diğeri senin yaşadığın başka bir diğeriyle arkandan iş çevirir, diğerleri birlik olup seni dışlar felan. velhasıl komplimanı çok olan bir ilişki türüdür kendileri.

ablasının kocasına aşık olan eşcinsel

enişteye duyulan platonik aşkın saplantılı bir duruma dönüşmesi, aslında genel olarak her hangi bir aşkın saplantılı duruma dönüşmesi hem kişiye hem de çevresindeki insanlara zarar verir. saplantılı aşk'la ilgili en iyi film örneklerinden biri olan pedro almodovar'ın la ley del deseo(arzu'nun kanunu) adlı filmi izlemenizi öneririm. diğer yazar arkadaşların belirttiği üzere bu arkadaşın psikolojik yardım alma ihtiyacı var. sonuçta olay örgüsünde saplantı derecesinde platonik aşk yaşayan arkadaş duygularının kurbanı olmaktadır. en iyi çözümün bir süreliğine abla ve enişte ile görüşmemek olduğunu düşünüyorum. uzaklaşma ve yeni bir yerde başlangıç ile dünya'da tonla aşık olunabilecek insan varken enişteye duyulan platonik aşk zamanla sönecektir. en kısa zamanda arkadaşın güzel ve mutlu bir geleceği olur inşallah.

bıyıklı erkekler

ergenlik döneminde erkeklerde ilk kıllanma dudak üstü yani bıyık bölgesinde olur. bu yüzden bıyık ergenlik çağında erkekliğe girme olarak görülür bir çok toplumda. özellikle orta asya halklarında bıyıkları terleyen gence ok atması öğretilir, at koşması ve iyi bir savaşçı olması öğretilirdi. o yüzden orta asya halkları için bıyık önemli bir simgeydi. zaten orta asya halkları kılsız bir halk olduğu için sakalları belli olmaz ama bıyıklar öyle kalırdı. ortadoğu halkları ise derya deniz kıl cenneti olduğu için, orta asya bıyıkları yerini pala bıyıklara bırakmıştır. yani arkadaş olmuyor o pala bıyık ortadoğu halklarına işte. zaten türkiyede orta asya geni yüzde iki(%2), olmuyor kabullen. ya kirli sakal ya da sinek kaydı traş. hele o badem bıyık nedir arkadaş. traş olurken bıyık tarafı unutulmuş gibi.

şili nin nasıl oluştuğunu merak etmek

dünyada ki tüm kıtalar ve okyanuslar levha tektoniği hareketleriyle oluşmuştur, ve bu hareketlilik hala devam etmekte olup yer şekilleri sürekli değişmektedir. şili'nin kıyısı bulunduğu pasifik okyanusu levhası şili'nin altından, dünyanın içine batmaktadır, haliyele bu okyanus tabanı şilinin altına girerken güney amerika kıtasını yukarı kaldırır. milyonlarca yıllık bu hareket and dağlarını var etmiştir. dağlar o kadar yüksektir ki brezilya ve arjantinden şili kıyılarına ulaşmak çok zordur. haliyle and dağları bir sınır oluşturmuştur. dağın pasifik okyanusu kısmında yaşayan halk ise şili devletini kurmuştur. coğrafi olarak böylesi daha kolaydır. aynı biçimde çin-nepal/hindistan sınırı everest dağ sırasıdır. italya-isviçre sınırı alp sıradağlarıdır. bazen aşırı yükseltiler garip sınırlar oluşturabilir.

muhafazakar eşcinsel

muhafazakar çevrede büyümüş, muhafazakar çevrenin kültürünü benimsemiş, büyüme sürecinde eşcinsel yönelimlerini kabul etmiş aynı zamanda yaşadığı muhafazakar çevreye de adapte olmuş eşcinseldir. normaldir. milliyetçi bir aile de büyüse milliyetçi, sosyalist bir ailede büyüse sosyalist olacaktır. cinsel yönelim insanları aynı kalıp düşüncede olmasını doğurmaz. eşcinsel olup muhafazakar, ateist, milliyetçi, aktivist, kemalist, sosyalist, liberal, kapitalist, vb. olunabilir.

semizotu

akdeniz bölgesinde dağda bayırda yetişen, güneydoğu'da adına pıpırın ya da pırpırok denilen ekşimsi, salatası güzel bir bitkimiz kendileri. yani her yerde yetişebilen bu bitkinin market zincirlerinde parayla satılması da ayrı bir manyaklık. alın saksı balkonunuzda ekin, arsız bir bitkidir kendileri. şahsen tanırım efendim.

yazarların şu anki ruh halleri

zagor

gece gece beni tekrardan sözlüğe dönmemi sağlamış yazar. sağolsun varolsun

ercake

404 the writer not found.

tüm zamanların en kötü ölüm sahnesi

dünya bloglarında en kötü ölüm sahnesi seçilmiş bülent kayabaş'ın filiz akın tarafından öldürüldüğü sahnedir.

izlemek için:

muallak

arapça bir kelimedir, havada asılı duran şey demektir. (muallaq) arapçada aynı zamanda 'köprü''ye de muallak denir.

gaylerin en sevdiği şarkıcılar

zeki müren'dir efendim. söylediği şarkıların sözlerinden çok sesi etkiler. çok acıklı bir parça söylese bile huzurla dolarım ilginç bir biçimde.

argo konuşmak samimiyet göstergesidir

argodan argoya değişebilir. 'mala bak sen, kendini bi bok sanıyor. aslında bunu yapacak taşak yok onda' cümlesindeki mal, bok ve taşak argo kelimeleri hoş seda oluşturur. ama cinsiyete, ırka, cinsel yönelime, inanca karşı hakaret içerikli argolar hoş değildir kullanılmamalıdır.

çizmelerimi çıkarayım mı sedye kirlenmesin

güzel insanımızın ölüm pençesindeki naif davranışı, 301 madencinin katilleri hala semiriyor, güvenlik paketleriyle kendilerine zırh örüyorlar. bu halk o zırhları param parça edecektir efendim.

street fighter

ergenkene müptelası olduğum oyundur kendileri. chun lee favorimdir. mahalle çocukları chun lee ters dönüp helikopret gibi döndüğü zaman 'bak bak hammı görünüyo' derlerdi, tuvalete gidip 31 çekerlerdi, böyle nesile böyle ülke.

bearhairy

çarka çıkmak

biraz önce bir yazar arkadaşımız sayesinde öğrendiğim lubunca kelime, gerçi ekşi sözlükte para karşılığı erkeklerle olan eşcinsel diyo ama, her halde koli arayan anlamında sanırım yukarıdaki okuduklarımdan anladığım kadarıyla.

bahsedilen yazar arkadaş: futurelavirs (bkz: futurelavirs )
  • /
  • 22
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 432

doğu perinçek

eski adı işçi partisi olan vatan partisinin başkanıdır. ben üniversitede iken işçi partisi gençleri solculara sürekli polis kontrolünde saldırırlardı efendim, deniz gezmiş felan diyip polis huzurunda saldıran bu zihniyeti hala anlayamadım açıkçası. perinçek şimdi çıkmış cnntürk ahmet hakan programında konuştu. hepsini dinledim ve şu sonuca vardım. eğer 78955 adet oy kullanma hakkım olsa ve bu seçimlerde chp, sol partiler, anadolu partisi ve hdp yi seçim dışı yapsalar, ve silah zoruyla oy kullan deseler öncelikle mhp, saadet+bbp, akp olmak üzere oylarımı paylaştırırım. vatan partisi mi? oy pusulamın on trilyon oyum olsa bir adet bile oy vermem velhasıl. arkadaş akpnin kurgusallığından bile daha kurgusal adamlar.

tüm zamanların en kötü ölüm sahnesi

dünya bloglarında en kötü ölüm sahnesi seçilmiş bülent kayabaş'ın filiz akın tarafından öldürüldüğü sahnedir.

izlemek için:

ülkemizde tüm gaylerin kadınsı pasif gay olarak bilinmesi sorunsalı

çok ta tın. s.kimde bile değil. nasıl ki tüm kürtleri terörist, izmirlileri gavur, dindarları şeriatçı, tüm ermenileri vatan haini, tüm alevileri sapık, tüm rusları alkolik, avrupalıları entel dantel görebiliyorsa bu ülke vatandaşlarının belli bir güruhu, gayleri de bu şekilde algılamaları hiç şaşırtmamıştır. varsın öyle bilsinler;)

eşcinsel bireyin devlet ve kapitalizm içerisindeki yeri

--- spoiler---

eşcinsel birey günümüz erkek egemen toplum ve onun yansıması olan heteroseksist zihniyet içerisinde yalnız ve savunmasızdır. gizlidir ve gizli olmak zorunda olandır. çünkü resmi ideoloji yani devlet onu yok sayar, küçümser, gizli olmak koşulu ile toplum içerisinde yaşamasına kendi belirlediği kurallar dahilinde izin verir. eşcinsel heteroseksüel gibi göründüğü müddetçe sosyal hayatta .....

--- spoiler ---

ercake.com yazı dizisinde devamını okuyabilirsiniz ; http://ercake.com/index.php/escinsel-bir...

gökkuşağı koalisyonu

koalisyon üyeleri şu örgütlenmelerdir efendim;

akdeniz pembe caretta lgbt
anka lgbt
antakya güzel sanatlar derneği
dersim roştîya asmê lgbti
hÊvÎ lgbti inisiyatifi
istanbul lgbtt dayanışma derneği
kaos gl kültürel araştırmalar ve dayanışma derneği
kars lgbt blok
keskesor lgbti diyarbakır
lambdaistanbul lgbti dayanışma derneği
lgbtt aileleri istanbul grubu (listag)
malatya homofobi ve transfobi karşıtı gençlik inisiyatifi
morel eskişehir lgbtt
pembe hayat lgbtt dayanışma derneği
queer adana
sick-o kadından erkeğe translar için bilgi bankası
siyah pembe üçgen izmir
sosyal politikalar cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim çalışmaları derneği (spod)
trans danışma merkezi derneği (t-der)
trans dayanışma ağı
uluslararası af örgütü
voltrans
yedirenk mersin lgbt
zeugmadi lgbt

doğu perinçek

eski adı işçi partisi olan vatan partisinin başkanıdır. ben üniversitede iken işçi partisi gençleri solculara sürekli polis kontrolünde saldırırlardı efendim, deniz gezmiş felan diyip polis huzurunda saldıran bu zihniyeti hala anlayamadım açıkçası. perinçek şimdi çıkmış cnntürk ahmet hakan programında konuştu. hepsini dinledim ve şu sonuca vardım. eğer 78955 adet oy kullanma hakkım olsa ve bu seçimlerde chp, sol partiler, anadolu partisi ve hdp yi seçim dışı yapsalar, ve silah zoruyla oy kullan deseler öncelikle mhp, saadet+bbp, akp olmak üzere oylarımı paylaştırırım. vatan partisi mi? oy pusulamın on trilyon oyum olsa bir adet bile oy vermem velhasıl. arkadaş akpnin kurgusallığından bile daha kurgusal adamlar.

kedi besleyen sözlük yazarları

sahibi olan şahıs harbi iri yarı 'bear' ise o kediler yanlarında çük gibi minnacık kalacaktır.

beren saat'in açıklamaları

insalıktan çıkmış topluma ders niteliğinde açıklamadır;

¨uyku tutmaz bu gece, gözler dolar taşar boşalır… yine yürüsek taksim’e ne değişecek??... kadın her geçen yıl daha değersiz bu ülkede… biliyorum daha da sertleşecek her şey… yine hafifletme, yine kadında suç arama, yine bulunur bir bahane… yine aşağılanma… yine mide bulantısı…

kadın olmak zor, güzel bir kız olmak çok zordur ülkemde… bugün o güzel yüze baktıkça neler geçiyor aklımdan: ilkokulda etek açmayı oyun yapan sınıf arkadaşlarımın hedefi olmak, okul eteğiyle eve yürürken yediğim onca laf, dersane dönüşü karanlıkta hızlanan adımlarım, göğsüme bastırdığım kitaplarım, taksilerin arkayı izlemek için ayarlanan aynaları, çıkma teklifini kabul etmediğim için canımı acıtan okul arkadaşlarım, ev telefonundan yapılan sapık konuşmalar, peşimden apartmana girip 15 yaşındaki bana ereksiyon halindeki cinsel organının gösteren o çocuğun yüzü, ellerim titreyerek eve kaçışım ve bunu kimseye anlatmayışım, kıçımı hem de bir kanal gecesinde elleyen sarhoş bir kanal yöneticisiyle tartışmam, sevgilisi olmamayı gururuna yediremeyen partnerler, arkadaşımın evinde tuvalete zorla dalıp dudaklarıma yapışan bir oyuncuyu itişim, mesleğim yüzünden yaftalanışım, aylarca peşimden koşan birini sanki ben sevgilisinden ayırmışım gibi tam sayfa haber yapışları, gizlice çakallıkla servis edilen göğüslerimin silüeti davası mavası, bilir kişi raporu lehime çıkınca geri çekilen davaya kocası araya girdi haberi, daha bugün fermuarım açık kalmış haberleri, aman ne önemli!!! kadına, bedenine, seçimlerine, haklarına saygı göstermeyen kafalara rağmen çok sanslıymışım diyorum artık, hep teğet geçmişim.
tecavüz, bıçaklanma, kesilip bavula tıkıştırılma, otobüs durağına komada bırakılma, yakılma yaşamadım. insanlık suçlarına göz yummak suçtur!!! bir gün hesap sorulur!!! cinsiyet ayırmaksızın her vatandaşın canını haklarını korumak görevinizdir!!!
dilerim son gününü hiç hatırlama özgecan hayallerinle huzur içinde uyu.

beren saat
...

bir dövme modeli olarak atatürk'ün imzası

sanatçı eserine imza atar, atatürkü sevenler sen olmasaydın biz olmazdık diye kendi düşüncelerinin ve yaşam biçimlerinin yaratıcısı olarak atatürkü görmekten dolayı imzayı kazıyorlar bedenlerine. bir hatunun kıçının bir santim üstünde bu imzayı görmüştüm, galiba yapılacak yer önemli değil diye biliyorum. eski sevgilim de yapmıştı, şakasına dedim ki lo ben kürdüm ve hdpyi savunuyorum diye mi yaptın diye, tabi şakasına dedim isteyen istediğini yapar efendim, kime kim karışır. karışma fiilini işleyen varsa karışana ben karışırım orası ayrı. ama ırak kürdistanında kaslı bir kürt genci de sol göğsü üzerine devasa öcalan dövmesi yapmıştı. olmuş muydu olmamıştı tabi, o ne öyle portre gibi. tez elden öcalan da bir imza bulmalı yoksa o koca stensıl gibi resimler olmuyor valla. atatürkün imzası şık ve hoş efendim. o yüzden güzel duruyor ama islamik patrona denk gelirseniz mobinge maruz kalabilirsiniz. islamcılar hiç sevmiyor atatürkü bir islamcıya bazen atatürkü savunuyor buluyorum kendimi.ne mutlu türküm diyene

dünyanın en mutsuz halkının söylediği cümle.

bearhairy

ayı sözlükten sevgili bulmak

arkadaşlık ve sevgili bulma ağları(koli bulma ve hastalık yayma ağları) olan grindr, gabile, planetromeo ve hornetle yetinemeyip yazarlara salça olma durumudur. fakat bir yandan da mantıklı gibidir sonuçta düşünen, yazan dünya üzerinde söyleyecek bir kaç kelamı olan insanlarla iletişime geçmektir. iyi midir kötü müdür bilemedim şimdi.

edit: tamam cevap vercem sana. *

ayı sözlük yazarlarının kan grupları

sperm içerisinde jölemsi katı parçalar

uzun süre(1-2 hafta) erkeğin cinsel ilişkiye girmemesi ya da mastürbasyon yapmaması sonucu sperm, sperm keselerinde bayatlar, bu bayatlayan sperm boşalma anında katı, jölemsi ve parçacıklıdır. rengi sarımsıdır. çıkışı biraz zorlar acı verir.

bir de daha kısa sürede sperm katılaşması sorunları vardır. yabancı kaynaklardan okuduğum kadarıyla bunun sebebi sperm sıvısı içerisindeki protein ve şeker yapısından kaynaklıymış. daha tam bir çözüm bulunamamış .tüm yeme içme alışkanlıklarını değiştirmek belki faydalı olabilir diyorlar. bu durumda olanların her gün ya da iki günde bir boşalmaları gerekmektedir. bir hastalık değil ama yanlış kodlamadan dolayı sperm erkenden topaklanıyor yani.

türkiye'de kürt olmanın zorlukları

onlarca kez başıma gelmiştir, aiağıdaki muhabbet gerçekten olmuştur.

-nerelisin?

-yaşadığım şehirliğim, şu an için istanbul.

-yani aslen nerelisin?

-adanada doğdum çocukluğum orada geçti.

-yani ailen nereli?

-urfalı.

-kürt müsün?

-evet.

-aaaa hiç benzemiyosun. terörist gibi değilsin yani. çok güzel türkçen var. ben olsam söylemezdim valla kürt olduğumu. yani izmirliyim felan de daha çok yakışıyorsun.

-hmmm sayende daha kürt hissediyorum kendimi, yarından tezi yok örgüte katılacam sayende.

-ne nasıl neden ama.

-bi s.ktir git ya.


sırasıyla aşağıda zorluklar sıralanmıştır. asimile olmuş kürt olduğum halde, sistem zorla tarafımı seçtiriyor işte.

1. kürt olduğunuzu duyanların sizi direk terör örgütü destekçisi sanmaları.

2. "aa kürt müsün? kürtçe biliyor musun?" sorularına maruz kalmak.
her kürt kökenli kürtçe bilmiyor.

3. sanki belirli bir fiziksel tipi olmalıymış gibi, "nasıl kürtsün ya hiç benzemiyorsun?" sorgulamasına tabi tutulmak.

4. bir takım insanların beyinsizce "mal, gerizekalı, salak" diyecekleri yerde "kürt" ve ya "kıro" diyerek bunu ezici bir tabir olarak kullanmalarına şahit olmak.

5. gereksiz ultra milliyetçiler tarafından dışlanmak.

6. kürt deyince herkesin aklına dağda sırtında silah puşili örgüt üyelerinin gelmesi, laz,çerkez gibi anılmaması.

7. kürt ailelerinin hepsinin 8 karılı toprak ağası, uyuşturucu kaçakçısı, terörist, şeriatçı, gerici vb. sanılması.

8. çok zengin bir mutfağa sahip olmak ama buna rağmen yemeklerin hor görülmesi.

9. tıpkı bir lazca, çerkezce gibi kürtçe anadilini konuşunca, ayıplanmak.

10. bir takım çevrelerce dalga geçilen ve dizilerde, filmlerde taklit edilmeye çalışılan "doğulu" ya da "kürt" şivesinin gerçekdışılığına katlanmak.

11. özellikle batı'da ikinci sınıf insan muamelesi görmemek için kimliğini, nereli olduğunu saklamak zorunda kalmak.

12. dilini, kültürünü geliştirmek istediğin zaman "bölücü, nankör" olarak anılmak.

13. kürtçe isime sahip olduğun için bile kimi zaman "ötekileştirilmek".

14. "en iyi kürt ölü kürt'tür." gibi nefret söylemlerine şahit olmak.