ercake

Durum: 432 - 0 - 0 - 0 - 27.09.2016 22:20

Puan: 3165 - Sözlük Kezbanı

3 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Yazar.

mutlu olun mesut olun efendim.
  • /
  • 22

ablaların küçük kardeşlerine hitapları

artık gay dating sitelerde pipi fotoğrafı görmek istemiyoruz kampanyası

iyi de kampanyayı nerede yapıyoruz. ne change.org adresi verilmiş ne de pipi,popo resimli dating sitelerine gönderilecek bir yazı yazılmış. pipi,popo sevmiyorsan yazma arkadaş engelle, pipili,popolu hesapları.

ayı sözlük yazarlarının ilişki durumları

açık ilişki

cinsel hastalık turnusolu olan bir ilişki şeklidir. kondom kullanırsın hpv, hsv bulaşır. öpüşürsün uçuk bulaşır, dokunursun hepatit b bulaşır, bulaşır da bulaşır. açık ilişki yaşıyorum dersin eşlerden birinin kıskançlık krizlerine kurban gidebilirsin, bir diğeri senin yaşadığın başka bir diğeriyle arkandan iş çevirir, diğerleri birlik olup seni dışlar felan. velhasıl komplimanı çok olan bir ilişki türüdür kendileri.

ablasının kocasına aşık olan eşcinsel

enişteye duyulan platonik aşkın saplantılı bir duruma dönüşmesi, aslında genel olarak her hangi bir aşkın saplantılı duruma dönüşmesi hem kişiye hem de çevresindeki insanlara zarar verir. saplantılı aşk'la ilgili en iyi film örneklerinden biri olan pedro almodovar'ın la ley del deseo(arzu'nun kanunu) adlı filmi izlemenizi öneririm. diğer yazar arkadaşların belirttiği üzere bu arkadaşın psikolojik yardım alma ihtiyacı var. sonuçta olay örgüsünde saplantı derecesinde platonik aşk yaşayan arkadaş duygularının kurbanı olmaktadır. en iyi çözümün bir süreliğine abla ve enişte ile görüşmemek olduğunu düşünüyorum. uzaklaşma ve yeni bir yerde başlangıç ile dünya'da tonla aşık olunabilecek insan varken enişteye duyulan platonik aşk zamanla sönecektir. en kısa zamanda arkadaşın güzel ve mutlu bir geleceği olur inşallah.

bıyıklı erkekler

ergenlik döneminde erkeklerde ilk kıllanma dudak üstü yani bıyık bölgesinde olur. bu yüzden bıyık ergenlik çağında erkekliğe girme olarak görülür bir çok toplumda. özellikle orta asya halklarında bıyıkları terleyen gence ok atması öğretilir, at koşması ve iyi bir savaşçı olması öğretilirdi. o yüzden orta asya halkları için bıyık önemli bir simgeydi. zaten orta asya halkları kılsız bir halk olduğu için sakalları belli olmaz ama bıyıklar öyle kalırdı. ortadoğu halkları ise derya deniz kıl cenneti olduğu için, orta asya bıyıkları yerini pala bıyıklara bırakmıştır. yani arkadaş olmuyor o pala bıyık ortadoğu halklarına işte. zaten türkiyede orta asya geni yüzde iki(%2), olmuyor kabullen. ya kirli sakal ya da sinek kaydı traş. hele o badem bıyık nedir arkadaş. traş olurken bıyık tarafı unutulmuş gibi.

şili nin nasıl oluştuğunu merak etmek

dünyada ki tüm kıtalar ve okyanuslar levha tektoniği hareketleriyle oluşmuştur, ve bu hareketlilik hala devam etmekte olup yer şekilleri sürekli değişmektedir. şili'nin kıyısı bulunduğu pasifik okyanusu levhası şili'nin altından, dünyanın içine batmaktadır, haliyele bu okyanus tabanı şilinin altına girerken güney amerika kıtasını yukarı kaldırır. milyonlarca yıllık bu hareket and dağlarını var etmiştir. dağlar o kadar yüksektir ki brezilya ve arjantinden şili kıyılarına ulaşmak çok zordur. haliyle and dağları bir sınır oluşturmuştur. dağın pasifik okyanusu kısmında yaşayan halk ise şili devletini kurmuştur. coğrafi olarak böylesi daha kolaydır. aynı biçimde çin-nepal/hindistan sınırı everest dağ sırasıdır. italya-isviçre sınırı alp sıradağlarıdır. bazen aşırı yükseltiler garip sınırlar oluşturabilir.

muhafazakar eşcinsel

muhafazakar çevrede büyümüş, muhafazakar çevrenin kültürünü benimsemiş, büyüme sürecinde eşcinsel yönelimlerini kabul etmiş aynı zamanda yaşadığı muhafazakar çevreye de adapte olmuş eşcinseldir. normaldir. milliyetçi bir aile de büyüse milliyetçi, sosyalist bir ailede büyüse sosyalist olacaktır. cinsel yönelim insanları aynı kalıp düşüncede olmasını doğurmaz. eşcinsel olup muhafazakar, ateist, milliyetçi, aktivist, kemalist, sosyalist, liberal, kapitalist, vb. olunabilir.

semizotu

akdeniz bölgesinde dağda bayırda yetişen, güneydoğu'da adına pıpırın ya da pırpırok denilen ekşimsi, salatası güzel bir bitkimiz kendileri. yani her yerde yetişebilen bu bitkinin market zincirlerinde parayla satılması da ayrı bir manyaklık. alın saksı balkonunuzda ekin, arsız bir bitkidir kendileri. şahsen tanırım efendim.

yazarların şu anki ruh halleri

zagor

gece gece beni tekrardan sözlüğe dönmemi sağlamış yazar. sağolsun varolsun

ercake

404 the writer not found.

tüm zamanların en kötü ölüm sahnesi

dünya bloglarında en kötü ölüm sahnesi seçilmiş bülent kayabaş'ın filiz akın tarafından öldürüldüğü sahnedir.

izlemek için:

muallak

arapça bir kelimedir, havada asılı duran şey demektir. (muallaq) arapçada aynı zamanda 'köprü''ye de muallak denir.

gaylerin en sevdiği şarkıcılar

zeki müren'dir efendim. söylediği şarkıların sözlerinden çok sesi etkiler. çok acıklı bir parça söylese bile huzurla dolarım ilginç bir biçimde.

argo konuşmak samimiyet göstergesidir

argodan argoya değişebilir. 'mala bak sen, kendini bi bok sanıyor. aslında bunu yapacak taşak yok onda' cümlesindeki mal, bok ve taşak argo kelimeleri hoş seda oluşturur. ama cinsiyete, ırka, cinsel yönelime, inanca karşı hakaret içerikli argolar hoş değildir kullanılmamalıdır.

çizmelerimi çıkarayım mı sedye kirlenmesin

güzel insanımızın ölüm pençesindeki naif davranışı, 301 madencinin katilleri hala semiriyor, güvenlik paketleriyle kendilerine zırh örüyorlar. bu halk o zırhları param parça edecektir efendim.

street fighter

ergenkene müptelası olduğum oyundur kendileri. chun lee favorimdir. mahalle çocukları chun lee ters dönüp helikopret gibi döndüğü zaman 'bak bak hammı görünüyo' derlerdi, tuvalete gidip 31 çekerlerdi, böyle nesile böyle ülke.

bearhairy

çarka çıkmak

biraz önce bir yazar arkadaşımız sayesinde öğrendiğim lubunca kelime, gerçi ekşi sözlükte para karşılığı erkeklerle olan eşcinsel diyo ama, her halde koli arayan anlamında sanırım yukarıdaki okuduklarımdan anladığım kadarıyla.

bahsedilen yazar arkadaş: futurelavirs (bkz: futurelavirs )
  • /
  • 22
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 432

eşcinsel bireyin devlet ve kapitalizm içerisindeki yeri

--- spoiler---

eşcinsel birey günümüz erkek egemen toplum ve onun yansıması olan heteroseksist zihniyet içerisinde yalnız ve savunmasızdır. gizlidir ve gizli olmak zorunda olandır. çünkü resmi ideoloji yani devlet onu yok sayar, küçümser, gizli olmak koşulu ile toplum içerisinde yaşamasına kendi belirlediği kurallar dahilinde izin verir. eşcinsel heteroseksüel gibi göründüğü müddetçe sosyal hayatta .....

--- spoiler ---

ercake.com yazı dizisinde devamını okuyabilirsiniz ; http://ercake.com/index.php/escinsel-bir...

kedi sahibi ayı sözlük yazarları

sahibi olan şahıs harbi iri yarı 'bear' ise o kediler yanlarında çük gibi minnacık kalacaktır. örnek resim için ---)
edi

beren saat'in açıklamaları

insalıktan çıkmış topluma ders niteliğinde açıklamadır;

¨uyku tutmaz bu gece, gözler dolar taşar boşalır… yine yürüsek taksim’e ne değişecek??... kadın her geçen yıl daha değersiz bu ülkede… biliyorum daha da sertleşecek her şey… yine hafifletme, yine kadında suç arama, yine bulunur bir bahane… yine aşağılanma… yine mide bulantısı…

kadın olmak zor, güzel bir kız olmak çok zordur ülkemde… bugün o güzel yüze baktıkça neler geçiyor aklımdan: ilkokulda etek açmayı oyun yapan sınıf arkadaşlarımın hedefi olmak, okul eteğiyle eve yürürken yediğim onca laf, dersane dönüşü karanlıkta hızlanan adımlarım, göğsüme bastırdığım kitaplarım, taksilerin arkayı izlemek için ayarlanan aynaları, çıkma teklifini kabul etmediğim için canımı acıtan okul arkadaşlarım, ev telefonundan yapılan sapık konuşmalar, peşimden apartmana girip 15 yaşındaki bana ereksiyon halindeki cinsel organının gösteren o çocuğun yüzü, ellerim titreyerek eve kaçışım ve bunu kimseye anlatmayışım, kıçımı hem de bir kanal gecesinde elleyen sarhoş bir kanal yöneticisiyle tartışmam, sevgilisi olmamayı gururuna yediremeyen partnerler, arkadaşımın evinde tuvalete zorla dalıp dudaklarıma yapışan bir oyuncuyu itişim, mesleğim yüzünden yaftalanışım, aylarca peşimden koşan birini sanki ben sevgilisinden ayırmışım gibi tam sayfa haber yapışları, gizlice çakallıkla servis edilen göğüslerimin silüeti davası mavası, bilir kişi raporu lehime çıkınca geri çekilen davaya kocası araya girdi haberi, daha bugün fermuarım açık kalmış haberleri, aman ne önemli!!! kadına, bedenine, seçimlerine, haklarına saygı göstermeyen kafalara rağmen çok sanslıymışım diyorum artık, hep teğet geçmişim.
tecavüz, bıçaklanma, kesilip bavula tıkıştırılma, otobüs durağına komada bırakılma, yakılma yaşamadım. insanlık suçlarına göz yummak suçtur!!! bir gün hesap sorulur!!! cinsiyet ayırmaksızın her vatandaşın canını haklarını korumak görevinizdir!!!
dilerim son gününü hiç hatırlama özgecan hayallerinle huzur içinde uyu.

beren saat
...

abbas kiarostami

türkçe yazılışı abbas kiyarüste'midir (farsça: عباس کیارستمی; /abˈbɑːs keˈjɑː.rɔs.taˌmiː/; ingilizce, fransızca ve almanca: abbas kiarostami, d. 22 haziran 1940, tahran, iran), dünya çapında tanınan ve takdir gören iranlı yönetmen, senarist ve yapımcıdır. 1970'ten bu yana sinema alanında çalışmakta olan kiyarüstemi, kısa film ve belgeseller de dahil olmak üzere, 40'tan fazla filmde çalıştı. özellikle köker üçlemesi, kirazın tadı ve rüzgâr bizi sürükleyecek filmleriyle dikkat çekti ve eleştirel başarı kazandı.

yukarıdaki yazı vikipediadan alıntıdır devamı için ------) http://tr.wikipedia.org/wiki/abbas_kiyarüstemi

etik olmayan her şeyi savunmak

kavga var dediler geldik durumu çakmam uzun sürdü, sanırım white wine yazar arkadaşımıza homofobik suçlaması felan mı atılmış pek anlayamadım, sonra white wine yazar arkadaşımızın beğenilmeyen entrylerini okudum, yani öyle öeeh yuh olacak bişi göremedim, var da hala göremiyorumuyum acaba, bence gayet kendi halinde, biraz tepkisel. lo beyoğlunda yaşayan biri olarak tanıdığım bir çok lgbti bireyine göre white wine über devrimci, hem farklı seslere ihtiyaç var lo. yoksa hep aynı düşünenler burada olsak ah bak ne kadar haklı, hmm o da haklı desek olur mu. birlikte yaşamayı öğrenelim işte, ne olcak sen beğenmezsin, başkası beğenir, başkası eksik bulur, fikir fikirdir. sıkıntı yok, hadi barışın bakayım.

aynı sınıfların birbirleriyle dalga geçmesi

genel bir kültürdür. aynı kültür ve sınıfta bulunan bireyler kendi sınıfı, kültürü, mezhebi babında dalga geçebilir. mesela kuzenim lo kuro ne yapisen, dese ya da bi hata yapsam kurdo(kürt) değil misin dese hiç gocunmam, eşcinsel arkadaşım ibne demesi gocundurmaz nasıl ki zencilerin birbirine nigger demesi gibi. dincilerin bir birine yobaz dediğine de şahit oldum. fakat kendini türk aidiyetinde hisseden birinin kürt değil misin demesi, bir hacının bir lgbti bireyine ibne demesi ya da bir ulusalcının dindara yobaz demesi, bir beyazın bir zenciye nigger demesi(beyaz ırk nigger dedikten sonra yaşıyorsa şanslı sayılır) aşağılama dürtüsü taşır. ne demek istediğimi anladınız lo

ülkemizdeki eşcinsellerin gün geçtikçe artması

özellikle dünya üzerindeki büyükşehirlerde yaşam alanlarının daralmasından kaynaklı bilimsel bir gerçektir. bir yaşam alanında metre kare başına insan sayısı artıkça eşcinsel yönelimlerin oranın da arttığı görülmüştür. geniş düzlüklerde, büyük parklarda ve ferah evlerde oturan toplumlarda lgbt yönelimleri ortalama yüzde yedi ve on arası iken. tıkış tıkış olan yaşam alanlarında bu oran yüzde on iki ve on beş arası değişim göstermektedir. bilindiği üzere bir çok canlı türünde eşcinsel davranışlar bulunmaktadır. bir takım bilim insanı tel çitlerle çevrilmiş sınırlı bir alana üç çift dişi ve erkek evcil köpek koyarlar, evcil köpeklerin yaşam alanları düzenli gün aşırı temizlenir ve köpekler en iyi şekilde beslenirler. çiftlerin üremesine takriben bir sene içerisinde köpek sayısı oldukça artar. temizlik ve beslenme oldukça iyi olmasına rağmen yaşam alanları sınırlıdır. sonuç olarak daral yaşam alanında ikinci nesil erkek cinsiyetinde olanların dişilere ilgi göstermedikleri gözlemlenir. ikinci nesil erkekler dişilerle üremek yerine hemcinsleriyle cinsel ilişkiye girerler. sonuç olarak bu durum insanlar içinde geçerli olabilir diye düşünülmüştür. tabi bilimsel bir veri yoktur insan davranışları hakkında. bilen varsa açıklar efendim.

ayı sözlükten sevgili bulmak

arkadaşlık ve sevgili bulma ağları(koli bulma ve hastalık yayma ağları) olan grindr, gabile, planetromeo ve hornetle yetinemeyip yazarlara salça olma durumudur. fakat bir yandan da mantıklı gibidir sonuçta düşünen, yazan dünya üzerinde söyleyecek bir kaç kelamı olan insanlarla iletişime geçmektir. iyi midir kötü müdür bilemedim şimdi.

edit: tamam cevap vercem sana. *

sperm içerisinde jölemsi katı parçalar

uzun süre(1-2 hafta) erkeğin cinsel ilişkiye girmemesi ya da mastürbasyon yapmaması sonucu sperm, sperm keselerinde bayatlar, bu bayatlayan sperm boşalma anında katı, jölemsi ve parçacıklıdır. rengi sarımsıdır. çıkışı biraz zorlar acı verir.

bir de daha kısa sürede sperm katılaşması sorunları vardır. yabancı kaynaklardan okuduğum kadarıyla bunun sebebi sperm sıvısı içerisindeki protein ve şeker yapısından kaynaklıymış. daha tam bir çözüm bulunamamış .tüm yeme içme alışkanlıklarını değiştirmek belki faydalı olabilir diyorlar. bu durumda olanların her gün ya da iki günde bir boşalmaları gerekmektedir. bir hastalık değil ama yanlış kodlamadan dolayı sperm erkenden topaklanıyor yani.

bearhairy

Henüz takip eden biri yok.