ablasının kocasına aşık olan eşcinsel

çocukluk arkadaşım ablasının kocasına aşık olmuş onla yatmıştı, bu sırrı hala saklıyorlar. olayın üzerinden 10 yıl falan geçti; ben söylemediler biliyorum halen. bir boşanma haberi ya da aile cinayeti de duymadım. bana gelince benim de evli bir ablam var karışık bir konu ablamın kocası sıçan suratlı dünyalar çirkini olduğu için ona bu hislerle hiç yaklaşmadım yakışıklı da olsa durum değişmezdi. ama şu da var aşık olmaya insan engel olamıyor yargılamamak lazım bana göre.
yargılamak kesinlikle kimsenin haddine düşebilecek bir şey değilken olaya psiko-sosyal ve psiko-seksüel açıdan yaklaşmak gerekir diye düşünüyorum. ebeveynsiz büyüyen çocuklarda aile içi şemalar ve sosyal roller heteroseksüel sistemin oturtmaya çalıştığı "ideal aile" formatından daha farklı olabiliyor ki bu bence sorun yaratacak bir durum değil. olayda anne rolünü üstlenmiş birinci dereceden yakın ve aile bireyinin eşine karşı hisler besleme durumu kişinin tamamen kendi muhasebesinde olup gayet doğaldır fakat kişiye hissettiklerinin ya da hislerinin değil bunlardan yana doğacak sıkıntıların ve olaydan bağımsız diğer şahıslar, üçüncü kişilerin yaşayabileceği tahribat ve alacakları fiziksel/psikolojik zararlar açıklanmalıdır. durumdan dolayı kişinin sürüklendiği depresyonun ana nedenleri bulunup incelenmeli depresyona neden olacak diğer tetikleyici durumlar da analiz edilmelidir benim kanaatimce. çünkü kişinin hem kendisinin, hem birinci dereceden iki yakınının sosyal hayatına yönelik "olağandışı" bir durumda krizi en iyi şekilde yönetebilecek bir uzman yardımı gerekmektedir diye düşünmekteyim ben.
valla bana söz düşer mi bilmem ama hem böyle gerçek sorunları dinlemekten hoşlandığımdan hem de bu sıralar psikiyatrist milletiyle yakın temasımdan dolayı ben de yazayım dedim.

arkadaşın durumu kesinlikle psikiyatrik yardım almasını gerektirecek şekilde obsesyona dönüşmüş bir durum. sonuçta durumlar hem kendine hem de başkalarına zarar verecek şekilde kontrol dışı davranmaya dönüşmüş. ayrıca imkansız bir umut için yapılmaya çalışan nafile bir çaba söz konusu. boşluktan saçmaladığını düşünmüyorum, bu sırf boşlukla açıklanabilecek bir konumda değil, muhtemelen arkadaşın içindeki nasıl dolduracağını bilemediği bir ruhsal boşluğu son derece sağlıksız bir yolla doldurmaya çalışması durumu var. enişte sahneden şu anda çekilse dahi, yani ne bileyim yarın ablayı da alıp amerika'ya taşınsa bile, arkadaşın sıkıntısı geçmeyecek bence, o ruhsal boşluğu başka (ve muhtemelen gene sağlıksız yollarla) kapatmaya çalışmaya devam edecek.

psikiyatrik yardımın çok gerekli ve faydalı olduğunu düşünüyorum. birinci elden tecrübe konuşuyor

not: ben bunları yazarken zaten psikolog görüşü gelmiş.
"ablasının kocasına aşık olan insan" gibi düşünmek lazım bence. bu durumun cinsel yönelimlerle ilgisi olduğunu hiç düşünmüyorum ki yengesine eniştesine aşık olan birçok heteroseksüelin de olduğunu biliyorum. başımıza eşcinseller kadar taş düşer inşallah.
enişteye duyulan platonik aşkın saplantılı bir duruma dönüşmesi, aslında genel olarak her hangi bir aşkın saplantılı duruma dönüşmesi hem kişiye hem de çevresindeki insanlara zarar verir. saplantılı aşk'la ilgili en iyi film örneklerinden biri olan pedro almodovar'ın la ley del deseo(arzu'nun kanunu) adlı filmi izlemenizi öneririm. diğer yazar arkadaşların belirttiği üzere bu arkadaşın psikolojik yardım alma ihtiyacı var. sonuçta olay örgüsünde saplantı derecesinde platonik aşk yaşayan arkadaş duygularının kurbanı olmaktadır. en iyi çözümün bir süreliğine abla ve enişte ile görüşmemek olduğunu düşünüyorum. uzaklaşma ve yeni bir yerde başlangıç ile dünya'da tonla aşık olunabilecek insan varken enişteye duyulan platonik aşk zamanla sönecektir. en kısa zamanda arkadaşın güzel ve mutlu bir geleceği olur inşallah.
kendisini yeni hobilere/yeni insanlara açması gerekir. her hareketinden şüphe duyarak daha çok ilgi gösterdiğini düşünmesi normal. ama ne yalan söyliyim tam bir aşk ı memnu.
gülden karaböcek'in, ablası neşe karaböcek'in eski eşiyle evlenmesi gibidir.
kardeşim olmadığı için yaşamaya kenarından bile yaklaşamayacağım olay
konu başlığı okuyanların zihnine tatil yörelerinde satılan beyaz küçük havluların üstünde yazan "canım eniştem" yazısını getirmiştir.
bence arkadaşın yaptığı tek hata ; eniştesiyle ablasını ayırmaya çalışması. diğerleri gayet normal olan yani sıradan hareketler. şimdi burada başlık açsak kuzenine , arkadaşının sevgilisine yada direk arkadaşına aşık olan bir sürü insan dolar. ve arkadaşın yaptığı hareketleri aşık olduğumuz kişinin sevgilisinden ayırmak için yaptığımız planlara birebir olmazsa bile çok benzer.
aşık olunca beynimizi eskicilere sattığımızdan bana yapılan bu hareketler de normal geliyor. kendimden biliyorum çünkü.
her şey normal iken olaya enişte girince ve ablayla enişteyi ayırma planları eklenince de hepimiz şaşırıyoruz yada kızıyoruz. aslında oraya enişte yerine komşunun oğlunu koysak ne kadar normalleşir değil mi ?
neyse zaten ben buraya bunu yazmaya değil konu olarak arkadaşlığa değinmek amacım.

böyle saplantılı olan aşklarda insan bazen boşalmak istiyor yani birine bütün olayları anlatmak. emin olun bu çok önemli bi durum. gene tekrarlayacağım ama kendimden biliyorum.*
üniversite hayatım boyunca birine aşık oldum. hem de kanka modunda. ama her hareketi mesela elini omzuna koymasının integralini, açılarını , 5 bilinmeyen x lerini bile hesaplayıp gene yanlış sonuca varıyordum. sonunda birine derdini anlattığında hem içimdeki hisleri dışarıya yansıtma hemde hatalarımı görme fırsatım oldu. *
sonuçta yardım almak gerekli ama bu tanımadığın bi psikiyatr olacağına yakın bi arkadaşın olması daha iyi. burada da keşke psk 3 önce gerçekten empati kurup dinlese , onun dertlerini önemsese ve arkadaşının önemli olduğunu hissettirdikten sonra ona yol göstermeye çalışsa yanlışlarıı düzgün bi dille anlatsa daha çok yardımcı olacaktı.

son kez sonuç olarak diyecek olursam böyle durumlarda sakinleşin ve arkadaşınızın sizin için önemli olduğunu hissettirin. sarılın ağlayın , içip dağıtın yani ne bileyim insanlık yapın *
aha itiriaf ediyom ne aşk ne abla ama teyzemin bi kocası var, tam böyle minyon tipli, sakallı, yakışıklı bi adam. davranışıyla alfa erkek, herkesi ayartabilme kapasitesi olan çapkın çılgın bişey :) bir gece boyunca onun evinde eşi yokken kalmış olmama rağmen bi orospuluk yapmadım :) kendimle gurur duyuyorum.
o kadar akraba içinde bana hitap eden bir kişi bile olmaması nedeniyle kendimi şanslı hissettiğim durum.
daha önce heteroya aşık olanlara da yazmıştım.

0,5mg xanax iş görür bu tip durumlarda.