şahika koçarslanlı

bu güne kadar başlığı nasıl açılmamış şaştığım bir avrupa yakası karakteri.

kendisi idolümdür.

şimdi hepiniz yol verin, yol veeeeer bebeğim.
harika bir karakterdi, aklıma geldikçe güldüğüm sahneleri var hala, ama özellikle doğum günü partisindeki replikleri koltuktan düşürecek kadar komikti, aklıma gelmişken paylaşayım dedim. kenarın dilberii, paççozz, çakma brezilyalıııı!

sabah sabah iki doz izleyin güne iyi başlayın. harika karakter.
yanlış anlamaları düzeltmek adına defalarca salon çizgisinden kayıp kalitesinden ödün vermek zorunda kalan karakter. iştahlı olmasının oburlukla karıştırılması en büyük sıkıntısıdır. damarına basıldığında ne de güzel çirkefleşir.
http://www.youtube.com/watch?v=eikerzvpedı
türk televizyon tarihinde kendine yer bulmuş kaliteli çizgisinden bir an olsun çıkmayan kadın, karakter, lahmacun aşığı.

(bkz: lokmalarımı mı sayıyorsun be!)
yemek yerken oyalama beni bea
kösele gibi olmuşsun hala ultraviyole peşindesin bea
ben sizin gibi paççozları donumda sallarım
kenarın dilberi... falan
olmaz olmaz deme hiç olmaz olmaz sevgilim, zaman neler gösterir olmaz olmaz deme hiç
oh maaay gaaaad!
hooooop! rahat mısın oğlum sen!?
gerizekalının başkanı!
yol ver yol ver yol ver. yol versene be!!
menüyü getir dedim yani hepsini.

+ zebirnana közö?
-ne?
+zöööönk! *
gülse birselin çok zekice yazip kotardigi, binnur kaya'nin layikiyla can verdigi hem absürd, hemde türkiye gerçekligiyle birebir örtüsen bir karakterdi. sonradan görme halleriyle billur kalkavan'i, tipiyle seyyal taner'i, moda konusundaki begenileriyle nur yesiltas'i andiran "sonradan görme sosyete kadini" imajinin tipik bir örnegiydi. daha dogrusu, aristokrat bir geçmisi olmayan türkiye burjuvasisinin yarattigi "mutant" kadin karakterinin ete kemige bürünmüs haliydi. (erkek versiyonu için ali agaoglu'nu örnek gösterebiliriz.) parasiyla herkesi dövmesiyle, görgüsüzlügü, aç gözlülügü, savurganligi, zevksizligi, nobranligi, cahilligiyle, rahatlikla " kiro kadin " diyebilecegimiz bu karakter, öte yandan, bütün bu yönleriyle az çok kendimizide benzettigimiz için, çok begenildi ve sevildi. belki de hepimizin içindeki "sahika koçarslanli" 'yi disari çikardigi için.

i'll buy you, your cafe, your city, okey!
haydi koş koş koş, koş burhan koş.
senin karşında türkiyenin ondördüncü zengini duruyor be!
şaşırdım.
bir burhan altıntop değil.
binnur kaya nin ölümsüzleştirdiği ilk avrupa yakası karakteri. ikincisi de dilber hala ydı ki bence o da çok başarılı.
avrupa yakasında çağla şikel'in canladırdığı karaktere şöyle ayar vermiştir:

+ derin solaryumdan köseleye dönmüş hala ultraviole peşindesin beaa!

kalitemi bozdurtunuz yine bana beh!! *
merhaba, ben şahika koçarslanlı; buranın ve istanbulda gelişigüzel pekçok yerin sahibi...

repliğinin sahibesidir.
gülse birsel'in en başarılı karakterlerinden biriydi kendisi. her konuşmasıyla beni gülme krizine sokan şahika koçarslanlı,ofisteki kızları yolma sahnesinde beni benden almıştır.

buyrun;
hika
en yakın arkadaşım. evet yanlış duymadınız en yakın arkadaşım şahika koçarslanlı şimdi bu hatun dışarıdan bakıldığında son derece prezentıbıl, giyinmiş, kuşanmış, kokoş bir insandır ama içinde bir şahika yaşatır olmadık yerde canı çiğköfte ister, kebap manyağıdır, o şıkır şıkır halleriyle gider kebapçıya kollarını sıyırır kebabını, lahmacununu yer. avrupa yakası zamanlarında kendisini arayıp "şahika aynı sen lan" dememize sebep olmuş dizi karakteridir.*
  • /
  • 2