hillary clinton

a.b.d. eski başkanı bill clinton'ın eşi, new york senatörü, dış işleri bakanı. onur yürüyüşüne katılmış ilk başkan eşidir*, ayrıca eşcinsel hakları insan haklarıdır konulu bir konuşma da yapmıştır.

suriye ile olan gerginliğimizde ise savaş çığırtkanlığı yapmaktadır. *
eşi bill clinton'u affetmediğini *kameralar karşısındaki hareketleriyle açıkça görmekteyiz.
eli kanlı bir senatördur. diğer dünya ülkerindeki insan haklarını ezerken lgbt bireylerinin haklarını savunması son derece aşağılıktır
abd'nin müstakbel başkanı.cumhuriyetçiler karşı atak yaparak clinton gibi ilk kadın başkan ayrıca siyahi kadın başkan olabilecek neocon condoleezza rice'ı aday yapsalar çok güzel olurdu.
yeni seçimlerin başkan adayı, eşcinsel evlilikler için "eşcinsel evlilik her vatandaşın insani hakkı olmalı. yüksek mahkemeyi lgbt bireylere hakettikleri hakları vermeye çağırıyorum" demiştir.
seçim için hazırlatmış olduğu logo;

http://ayisozluk.com/lnk/a5d42f
obama sonrası abd'nin en önemli ve favori görünen başkan adayı. ki obama da kendisine olan desteğini zaman zaman göstermektedir.
uzun süredir devam eden email skandalı dolayısıyla fbi tarafından hakkında soruşturma başlatılan demokrat parti adayı, bir zamanların dışişleri bakanı. clinton ailesinin politik konumu sebebiyle yıllardır aklamadığı para kalmadı sanırım. feministim diye oy dilenmesi, sadece oy için fakirlere falan yardım edip lgbti desteklemesi çok samimiyetsiz. bingazi saldırısı, ırak vb. elinde çok fazla masum insanın kanı var, siyasi geçmişi dolayısıyla politik anlamda ideal bir aday ama kesinlikle kötü birisi, ilk kadın devlet başkanı olmayı hak etmiyor.
(bkz: hoştur ama bana ne)

benim ülkem erdoğanlı devleti olma yolunda koşar adım ilerlerken amerika'da rupaul başkan seçilse umurumda olmaz. zaten ülkeyi bu kadın yönetmeyecek ki arkasındaki ekip yönetecek. tıpkı obama'da olduğu gibi.
çok hazzetmesem de alternatifi düşünüldüğünde kazanmasını istediğim başkan adayı. diğer psikopat seçilirse dünyanın çekeceği var.
seçim yaklaştıkça amerika'dan da haberler gelmeye devam ediyor. katy perry ve madonna hillary'nin seçimi kazanması için soyunan ünlüler arasında.
aklıma hep kötülük, kötücül, kötü * getiren bayan* politikacı. cfr* üyesi tipik hırslı amerikan başkan adayı. başkan demişken, wall street işini hiç şansa bırakır mı?
trump kadar kötü bir başka kadın. bunların hepsi aynı. bir de kadınım diye oy toplandı. feministler daha ne kadar iğrençleşebilirler bilmiyorum.