petek dinçöz

1998 yılında manken olarak tv ekranlarında boy gösteren, ardından dizi, albüm, tv programı derken günümüze kadar gelmeyi başaran izmirli her birşeydir. 2002 yılında can tanrıyar' ın desteğiyle çıkardığı aşkın tam sırası albümüyle şarkıcı kimliğini kazanmış ve günümüze kadar bu kimlikle ilerlemiştir. albümde bulunan ''foolish casanova'' parçasına çektiği kliple bir dönem yurdum abaza erkekleri tarafından ''petek mi nez mi'' kıyaslamalarına konu olmuştur.**
gerçek adı didem ezgüdür aynı zamanda. ilk albümü 2001 yılında orhan gencebayın şirketinden çıkardığı bende kaldı adlı single çalışmasıdır.

ne zaman görsem koltukaltı bölgesi gri-yeşil renkte, pis bir görünümde olan, orhan gencebay yardımıyla bir kaset çıkarmış dişi. bir de dansedemiyor.
2000lerin başının magazin gülü günümüzün mazbut annesi. arada şarkı falan da yapıyor ancak baya bir sevdi bebek büyütmeyi.
bu kadin ilk çıktığı gün iticiydi hala itici.
can tanrıyar ile özdeşleşmiş bir isimdir herkese göre. can tanrıyar sayesinde oynanan diziler, çıkan klipler, kurulan bağlantılar, kazanılan popularite sonrasında can tanrıyar'ın seni ben yarattım egosu, petek dinçöz'ün ise beni allah yarattı savunması akıllarda kalmıştır. halbuki ortada bir ortaklık olduğu ve bunu petek dinçözün yürüttüğü düşünülürse adil bir paylaşımla sonuçlanabilecek bir ilişkidir.

ancak ne yazık ki konular o kadar çirkinleşmiştir ki can tanrıyar'ın adı petek dinçöz'ün annesi ile bile anılmıştı o dönemlerde. hatta petek gözü patlayana dek herkesin içinde dayak yemiş ve pornolarla tehdit edilmiştir. kendi iddialarına göre.

ünlü türk düşünür şokopop'un ilk videosu petek dinçöz videosudur. ancak petek dinçöz'ün eşi tarafından nazik bir telefonla eski defterlerin açılmaması için şoko'dan ricada bulunulmuş, şoko da mor çatı derneğine yüklü bir bağış koşuluyla bu yayını youtube kanalından kaldırmıştır.

ancak bu yayının diğer platformlarda yayılmasına engel olunması namümküdür. buyrun yayın da bu.

https://www.izlesene.com/video/sokopop-p...
bir dönem her genç erkeğin hayalini kurduğu sanatçıdır.
akıllara foolish casanova sarkisini getiren büyük popolu eski popcu hanim ablamiz.

büyük popo demişken birde nez vardi, ama ona girmiyorum baska bi entryde detaylica konuşuruz.