kadın

eşcinseller için anne, bacı, arkadaş/sadece arkadaş. ama erkek öyle mi?

(bkz: sadece arkadaşız)
kişilerin erkek, kadın, eşcinsel olarak değil insanlığıyla kategorileştirildiği bir yüzyılda görmek istemediğimiz topictir.
kadın, yetişkin dişi olan insandır.
neslin devamı için zorunlu olan varlıklardan biri. diğeri için;

(bkz: erkek)
en çok maskülen olanını sevdiğim. uuu.
nasıll bir şey bunlar. aklım almıyor.

ben sabah 7 de apar topar durağa çıkarken kemerimi yolda bağlıyorum. durakta karşıma çıkan kadın full makyaj saçlar yapılı full+full modifiye sanki. teyze kaçta kalktın sabah. çok merak ettim.
öncelikle kadın'a gereksiz cinsiyet olarak yaklaşan zihniyete sevgilerimi gönderiyorum.

şahsen ben uzva sahip olmayan çok adam tanıdım, erkekliği uzuvla bağdaştıran insanlara bu sebeple devletin kalacak bir yer vermesini, onlara sahip çıkmasını falan istiyor, bu konuda içten içe çalışmalar yapıyorum.bu arada aynı şey uzva sahip tanıdığım kadınlar içinde geçerli. muhteşemsiniz lan!

kadınlar, erkeklerin duygusal olarak daha cesur versiyonudur sadece. upgrade hali yani.

cinsiyetçi yaklaşımlarınızı çeyizinize falan kaldırın bence, özellikle böyle bir alanda. zira bende sadece kusma isteği uyandırıyorsunuz.


sadece doğurma özellikleri bile şapka çıkarmaya yeter. bir çeşit yaratıcı olduklarına inanıyorum. tabiat gibi.

ama bazı kadınlar görüyorum. ezikler. erkeklerden emir alıp, altlarında eziliyorlar. kimisi mecburen katlanıyor desek bazıları bundan zevk alıyor. o zaman çok kızıyorum. yazık ediyorlar kendilerine. hangi erkek içinden bir insan çıkarabilir? yapmayın. kimseye köle olmayın.
birbirlerine tahammülleri yoktur.
en geniş manada düşünüldüğünde kadın (dişi) o kadar büyük bir kavramdır ki her şeyi kapsayabilir "evren ana" olur kadın, tüm yıldızlar, gezegenler için; uzayın sonsuzluğu içinde. "dünya ana" olur insan soyu için; doğduğumuz, geliştiğimiz yer, "yuvamız" olması yönüyle. ve "doğa ana" olur bu gezegendeki tüm canlılar için, kanunlarıyla yaşamlarımıza hükmetmesiyle.
o "yin"dir çin felsefesinin yin-yang sembolünde. evrendeki dengeyi oluşturan, yang'ın yanındaki öge.
söz gelimi kadın meraktır daima, sorgulamaktır kutsal kitaplarda. aklın dizginlenemez bilme isteğidir. bilimin, düşünmenin, ilerlemenin temel kıvılcımıdır. tanrının dahi kurallarını hiçe sayarak, bilme isteğiyle yanıp tutuşarak, yasaklanmış olan bilgi ağacı meyvesinden ilk yiyendir kadın. sodom şehrinin yok edilişi sırasında, geriye bakılmamasına dair meleklerin tüm uyarılarına rağmen merakından ötürü arkasına bakan ve o anda tuzdan bir heykele dönüşen lut peygamberin karısıdır. o haliyle, merakın getirdiği her türlü tehlikeyi, sonucu göze almanın cisimlenmiş halidir adeta.
(bkz: pandora'nın kutusu )
hinduizm'de yaratmak, yönetmek ve yok etmek olarak anlatılan tanrı'nın üçlü yüzündeki, yok edici yöndür.
aralarında erkeklerin olmadığı bir dünya kurarak erkek egemenliğine karşı duran amazonlardır anadolu'da kadın.
kadınsız toplum yarınsız toplumdur.

(bkz: heforshe)
var oluş sebebimizdir. kadın anadir.
thomas beatie'dir de aynı zamanda. https://en.wikipedia.org/wiki/thomas_beatie
tdk'ya göre hizmetçi bayan.

bu tanımın düzeltilmesi ile ilgili kampanya; fd3e7
  • /
  • 2