nekrofili

Durum: 106 - 0 - 0 - 0 - 11.03.2013 12:16

Puan: 1420 - Sözlük Kezbanı

12 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

ölün benimle olsun.
  • /
  • 6

bir kadının en güzel yeri

bacaklarıdır. özellikle diz kapağından yukarı giden kısmı. candır can.

ayı sözlük birinci yazarlar zirvesi

ne yazık ki gidilemeyen, giden arkadaşlardan nasıl geçtiğini duydukça çıldırtan zirvedir. bi tane daha olsa ya.

tomorrowland

her sene belçika'da dans müzik etikinliği adı altında yapılan etkinlik. gidilmesi en çok istenen etkinliktir.

ayı sözlük yazarlarının gitmek istediği ülkeler

belçika. tomorrowland için.

himym

sözlüğün aktif yazarlarından, takipteyiz efenim.

tokyo

dünyada metrekareye düşen kişi sayısı en fazla olan şehir.

beşiktaş

stadının yeri bakımından dünyanın en iyi stadlarından biri olan kulüptür.

uyanmak

fiziksel anlamda gözünü açmak. diğer anlamları için;

(bkz: akıllanmak),
(bkz: farkına varmak).

feodalizm

komünizm

(bkz: ortakçılık)

sosyalizm sadece üretim araçlarının ortaklaşmasına dayanır. komünizm ise, toplumsal örgütlenme üzerine kuramsal bir sistem ve tüm malların ortak mülkiyetine dayalı politik harekettir

sosyalizm

(bkz: toplumculuk)
iktidar ve üretim araçlarının halk tarafından kontrol edildiği bir toplum fikrine dayanan düşünce sistemidir.

karl marx

erkek

neslin devamı için zorunlu olan varlık.

aforizmalar

felsefecilerin hayata dair kısa varsayımlarının bir araya toplandığı kitap.

kafesin biri, bir kuş bulmaya çıkmış. (kafka)
benim arzum, başkalarının bir kitapta anlattıkları şeyi on cümlede anlatmaktır. (nietzsche)
aforizmalara örnek teşkil eder.

subay

en alt rütbesi asteğmen olan askerlerdir. teğmen, üst teğmen, yüzbaşı, binbaşı, yarbay, albay, tuğgeneral, tümgeneral, korgeneral, orgenaral diye devam eden askeri gücümüzün simgeleridir.

ahmet cem ersever

binbaşı rütbesinde güneydoğu bölgesinde görev yapmış bir asker. soner yalçın'ın binbaşı ersever'in itirafları kitabında diyarbakır jitem bölge komutanlığı yaptığından bahsediliyor. 24 ekim 93 de en son ankara'ya gittiği ve bir daha haber alınamamıştır. 4 kasım 93 de elmadağ' da cesedi jandarma tarafından bulunmuştur.

polis

genel tanım itibariyle;

devletin iç güvenliğini sağlayan bir teşkilat. insanlar arası düzeni sağlama görevi de bulunmaktadır. insanların refağını arzu eden bir teşkilattır.

nymphetamine

cradle of filth'in bir parçasıdır. grup bu şarkı sayesinde yükselişe geçmiştir. bence en iyi parçası da budur. klibi biraz satanizm ögeleri içermektedir. insan bu şarkıyı dinleyince (kimi insanlar) kendinden geçerler, çünkü şarkının hızı bunu gerektirir. tarzım değildir ama bu şarkının yeri apayrıdır benim için.

izmir

kızlarıyla meşhur türkiye'nin nüfus bakımından 3. büyük şehridir. insanları sıcak kanlıdır. rahat ve özgür bir şehirdir, kimse kimseye karışmaz (tabi bazı bölgesinden bölgesine değişir). insanları rahat takılırlar. türkiye'nin en güzel şehirlerinden biridir.

ahmet yesevi üniversitesi

uzaktan eğitim sistemi bulunan güzel bir üniversite. bilgisayar ve endüstri mühendisliğini uzaktan okuyabileceğiniz nadir üniversitelerden. dönemlik ücreti 1700 lira civarıdır. vizeler internetten sınavlar ise istanbul ya da ankara da üniversitelerde yapılmaktadır. denklik vardır. öğretim üyeleri genellikle gazi üniversitesinden olup günde ortalama 2 saat ders vardır. derslere katılım zorunluluğu yok ama katılanlar için fazladan kanaat puanı uygulaması vardır. yüksek lisans bölümleri de mevcuttur. tek sorun zorunlu kazakça dersinin bulunuyor olmasıdır.
  • /
  • 6
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 106

grup yorum

1 mayıs
bir görüş kabininde
bir oğul büyütmelisin
bu memleket bizim
büyü
cane
cemo
cesaret
cesaret
çağrı
çav bella
dağlara gel
deniz koydum adını
gel ki şafaklar tutuşsun
güleycan
gün doğdu
haklıyız kazanacağız
haziranda ölmek zor
kızıldere
madenciden
sevda türküsü
uğurlama

gibi ölümsüz türküleri olan gruptur.

abdullah öcalan

vergilerimle yaşayan, ülkenin kürt değil, ermeni asıllı olduğu söylenen kişi.

(bkz: artin agopyan)

arkadaş kalalım

sevgililerin bazılarının ayrılırken aldıkları karardır;

genellikle şu şekilde olur. bizler çağdaş insanlarız, ayrılsak da arkadaş olarak kalabiliriz pek ala. ama işte öyle olmuyor, bu yapmacıklık uzun sürmüyor. bir yerde patlak veriyor.

oğuz atay

tehlikeli oyunlar adlı kitabında hayranlıkla okuduğum bir bölümü vardır ki harikadır;

“sevgili bilge,

bana bir mektup yazmış olsaydın, ben de sana cevap vermiş olsaydım. ya da son buluşmamızda büyük bir fırtına kopmuş olsaydı aramızda, ve birçok söz yarım kalsaydı, birçok mesele çözüme bağlanamadan büyük bir öfke ve şiddet içinde ayrılmış olsaydık da yazmak, anlatmak, birbirini seven iki insan olarak konuşmak kaçınılmaz olsaydı. sana, durup dururken yazmak zorunda kalmasaydım. bütün meselelerden kaçtığım gibi uzaklaşmasaydım senden de. insanları, eski karıma yapmış olduğum gibi, büyük bir boşluk içinde bırakmasaydım. kendimden de kaçıyorum gibi beylik bir ifadenin içine düşmeseydim. bu mektubu çok karışık hisler içinde yazıyorum gibi basmakalıp sözlere başvurmak zorunda kalmasaydım. ne olurdu, bazı sözleri hiç söylememiş olsaydım; ya da bazı sözleri hiç söylememek için kesin kararlar almamış olsaydım. sana diyebilseydim ki, durum çok ciddi bilge, aklını başına topla. ben iyi değilim bilge, seni son gördüğüm günden beri gözüme uyku girmiyor diyebilseydim. gerçekten de o günden beri gözüme uyku girmeseydi. hiç olmazsa arkamda kalan bütün köprüleri yıktım ve şimdi geri dönmek istiyorum, ya da dönüyorum cinsinden bir yenilgiye sığınabilseydim. kendime, söyleyecek söz bırakmadım. kuvvetimi büyütmüşüm gözümde. aslına bakılırsa, bu sözleri kullanmayı ya da böyle bir mektup yazmayı bile, ne sen ne aşk ne de hiçbir şey olmadığı günlerde kendime yasaklamıştım. sen, aşk ve her şeyin olduğu günlerde böyle kararlar alınamazdı. yaşamış birinin ölü yargılarıydı bu kararlar. şimdi her satırı, bu satırı da neden yazdım? diyerek öfkeyle bir öncekine ekliyorum.”

hakan şükür

bir zamanların efsanevi futbolcusu, şimdiden en işe yaramayan milletvekili. onu milletvekili yapan zihniyete laf söylemek lazım aslında, onun bir suçu yok. mecliste sadece toplam 1 dakika o da yerinden konuşmuş milletvekilidir. chp yalova milletvekili muharrem ince'nin;

-eğer hakan şükür spor yorumculuğu yapıyorsa 200 bin liraya ve buna meclis izin veriyorsa (meclis başkanının onayı olmadan başbakan izin vermiştir! nasıl oluyorsa), ben dilekçe vermişim meclis başkanlığına; balgat'ta ömer seyfettin lisesinde dersler boş geçiyor, ben fizik öğretmeniyim, ücretsiz olarak ders vereyim.
meclis başkanının verdiği cevap ise olumsuz olmuştur.

öyle bir meclisten söz ediyoruz ki, hakan şükür'e ayda 200 bin lira spor yorumculuğu yaptıran, ücretsiz bir şekilde okulda öğretmen olmak isteyen vekile ise izin vermeyen. takdir sizin saygıdeğer yazarlar.

abdullah öcalan

vergilerimle yaşayan, ülkenin kürt değil, ermeni asıllı olduğu söylenen kişi.

(bkz: artin agopyan)

21 mayıs 1864

çerkeslerin sürgün günüdür. her yıl 21 mayıs'ta taksim'de olaysız bir şekilde yürüyüşlerini gerçekleştirirler.

bizim ülkemiz; ayaklar altında değil yüreğimizde...hiç kimse yüreğimizdeki kafkasya'dan bizi süremez.

haliç üniversitesi

şişli'de bulunan türkiye'nin en küçük alanına sahip üniversitelerindendir. ucuz olsun, üniversite okumuş olayım tarzı bir üniversitedir. sosyal imkanlar diğer üniversitelere nazaran sıfıra yakındır.

subay

en alt rütbesi asteğmen olan askerlerdir. teğmen, üst teğmen, yüzbaşı, binbaşı, yarbay, albay, tuğgeneral, tümgeneral, korgeneral, orgenaral diye devam eden askeri gücümüzün simgeleridir.

bir kadının en güzel yeri

bacaklarıdır. özellikle diz kapağından yukarı giden kısmı. candır can.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.