polis

2006 yapımı , onur ünlü yönetmenliğindeki güzel iş.
bazıları için üniforma fetişi objesi ama mümkünse ben almayayım, plizzz
sen alma alan alıyor datlummmmm
bir dönem basketbol takımlarında ter döktüklerim. * çok polis tanıdığım var, üniforma fetişizmi olanlar beri gelsin. *
dün gece trende hiç tanımadığım bir polis sanırım sırf birine benziyorum diye usulca sokulup merhaba dedi. bende sie... gibisinden bir bakış eşliğinde başımı salladım.
üç hali vardır, tazyikli su (sıvı), jop (katı) ve biber gazı (gaz).
bazıları için orospu çocugu 5 harflidir.

suç işlemekten, suçla savaşmaya zaman bulamayan kolluk kuvvetleri.
bir anarşiste göre koyun gibi yaşayan meslek sahibi.
zamanında direniş kırmaya değil katkıda bulanmayı tercih ediyorlarmış.iktidarın maşası olmayı reddediyorlarmış.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=5...
artık yararı pek görülemeyen meslek türlerinden biridir.
türkiyedeki amacı devlet eliyle işkence çektirmek olan, vatandaş-polis elele şeklindeki ütopik reklamlardaki şirin görüntülerinin ardında kraldan çok kralcı bir yapı barındıran, devletten aldığı cüretle copunu önüne gelen öğrencinin, aydının sırtına indiren, bu arada varoluş amacı olan güvenliği, asayişi sağlama, vatandaşı koruma amacını unutup şiddetin ta kendisi olan biber gazı eksperleri!
hiçbir şey olamazsanız yapacağınız iş.
dün gece 2:30'da seyrantepe'de taksi beklerken yanıma yaklaşan polis aracınının içindeki polisin "hayırdır ne bekliyorsun" sorusuna karşılık "4. levent'e gidicem, taksi bekliyorum" cevabına istinaden "gel biz seni götürelim" diyen memleketimin yardımsever insanlarına verilen ünvandır.
halkın refah, huzur ve güvenliğinden sorumlu olan ama son yıllardaki polis devleti politikaları neticesinde dünyanın her yerinde halkın artık güvenmediği ve sevmediği birimdir. bazı ülkelerde suç oranlarının düşmesine rağmen polis sayıları önceki yıllara nazaran oldukça artmış,hükümetlerin en pahalı giderlerinden olmuştur. bunun nedeni de herzamanki gibi yine politiktir.
devletin iç güvenliğini sağlayan bir teşkilat. insanlar arası düzeni sağlama görevi de bulunmaktadır. insanların refağını arzu eden bir teşkilattır.
  • /
  • 2