polis

genel tanım itibariyle;

devletin iç güvenliğini sağlayan bir teşkilat. insanlar arası düzeni sağlama görevi de bulunmaktadır. insanların refağını arzu eden bir teşkilattır.
en yalın tanımıyla: a.c.a.b.
türkiye'de, "halkın ve cumhuriyet sisteminin koruyucusu ve hizmetlisi" rolünü değil, "devlet aygıtına çöreklenen siyasal partilerin milis gücü" rolünü oynamaktadır.
hırsızı durduramaz, çalınan malınızı-paranızı kurtaramaz, canınızı koruyamaz, canınızı alanın engellenmesini sağlayamaz, koruma isteseniz sizle dalga geçer; amaaaa, siz sokağa çıkıp devleti eleştirecek olduğunuzda, anında her türlü uzay teknolojisi malzeme ve donanımla devletin ve patronunun köleliğini layıkıyla yerine getirerek hiçbir hataya ve eksikliğe mahal vermez!!
özetle, yurttaşın canına ve malına karşı laylaylom çalışırken, devletin yurttaşa saldırılarında hak-hukuk-anayasa çiğneyen bir ceberrut güçtür!
1 mayıs 2015 'deki polis ve faşizm festivali etkinliklerinde, "insanlıkdışı muamele" hizmetlerini sürdürmüştür.
babamın emekli olmadan önce yaptığı iş. kendisi devlete yıllarca hizmet vermiştir, karşılığında da bazılarının önyargılarını almıştır. polisler dallamadır, karaktersiz diyene takmayınız efendim. nasıl kürtlerin şerefsizi, şereflisi varsa, polislerin de öylesi var. benim babam, komiserlere taş çıkaracak derecede bilgili bir insandı. şimdiki polislerin çatır çatır ölmelerinin nedeni de başlarına karaktersiz, beceriksiz insanların getirilmesidir ayrıca.

ne güzel ya. eğer ben burada bir pkk'lıya "anasını satar bunlar" deseydim yazdıklarım silinirdi. ama aynı şeyi polise deyince hiçbir şey yok.
ataerkil düzenin beslediği ve beslendiği en köklü kurumlardan.iyi yada kötü demeyeceğim hal ortada.baba tarafımda 8 anne tarafımda 40 polis akrabam var.hiç biri ile aram yok.hiç bir zaman sevemedim.
4 yıl önce cemaat yardakçısı polis kuzenimle çok büyük kavgamız oldu.akp karşıtı bir paylaşımıma çok kızıp bana küfür edince ikimizde çileden çıktık.annemi arayıp beni şikayet etmiş güya.neyse gün geldi devran döndü.akp cemaat kavga edince olaylar değişti.7 haziranda annemi arayıp akp ye sakın oy vermeyin demiş.annemde ellerinden öptüğüm saymış söylemiş ona.şimdi benimle kanka olmaya çalışıyorlar pas vermiyorum.*
çevik kuvvet adını verdikleri örgütte çalışanları için bir tanım:
üniversite öğrencisini dövmekten, onlara hunharca vurmaktan, sürüklemekten, ana-babalarının kuzusu kız çocuklarını bile saçlarından sürüklemekten utanmayan, korkmayan hak-hukuk düşmanı devlet görevlisi.
tanım --> devletin iç güvenliğini sağlayan bir teşkilat. insanlar arası düzeni sağlama görevi de bulunmaktadır. insanların refağını arzu eden bir teşkilattır.
ama günümüz polisleri üniversitede oturan gençleri tahrik edebilir, yanınızdan geçerken küfür edebilir ve hatta yanınıza gelip "sen şu eylemde vardın aileni biliyoruz vs" diye tehdit ve şantaj yapar. bütün gücüyle size vurmaktan a pardon müdahale etmekten çekinmez, biber gazından sizi bayıltabilir, ters kelepçe yaparken tekme atıp yerlerde sürükleyebilir ve hatta nefes darlığı olan ben gibilerin ağzını kapatarak panik atak geçirtebilir. şerefsizdir.
türk olanı üniforma fetişini baltalayandır.

kesinlikle iyi ve kibar davranılmaması gereken memur tipi. biraz dişinizi göstermezseniz tepenize çıkarlar.
şu abla gibi olun:
https://fb.watch/1_0IZztPbJ/
  • /
  • 2