erkek

tabu misali yüklenen anlamlardan ötürü olsa gerek kasılmaktan kendi olmasına izin verilmeyen tür. evrilmesi erkekliğini kaybettiğine delil olarak algılanır, oysa bastırılanlar ortaya çıktığında kıyamet kopar.

kadınlar tarafından el bebek, gül bebek büyütülür, şımartılır. sonra koruyup kollama adı altında yine kadını ezmesine müsaade edilir. çünkü o erkektir!

kimi fazla sert, masada yumruk izi
kimi kırkında ama hala taş gibi
kiminin gömlekten taşan kılları
kiminin çok konuşulan penis boyu favori

sakalıyla sözü geçer
penisiyle bekaret deler
şu erkeklik dünyasında
kaç kadın bir erkek eder!

sünnette pipisi sergilenir
askerliğiyle 2. kez erkeklik ödülü verilir
evlenince reisliğe terfi ettirilir
çocuk yapmadan da kariyerlendirilir

kimi sertliğiyle övünür
kiminin başarısı yataktaki performansıyla ölçülür
kimi feminenliğiyle dışlanır
sonuçta erkeklik sadece kimlikte asılı kalır

(bkz: duygusuzluk aşılanmış erkekler)
doğuramayan canlı türü.

(bkz: erkekler)
(bkz: erkeklik)
erkek doğulmaz olunur. yoksa gayler olmazdı.
güzel bir erkek ile birlikte olmaya çalışmak bir amaç ve aynı zamanda da bir kişinin kendini mutlu etmesi için gerekli olan araçtır.

(bkz: seks)
(bkz: duygusal tatmin)
"kadın vücudu estetiktir" dayatmasının aksine doğadaki bütün hayvanlarda olduğu gibi insanda da daha güzel olan cinsiyet.
genel istatistiklerde yönelime göre olan alt başlıktaki anlamadığım seçeneklerden biri..aramızda bir tane erkek varmış bu arada..* edit: erkeğe ilgi duyan bir kişi varmış..yani hetero,gay,bisex olmayan saf erkeğe..*
soyadını gelecek nesillere aktarması beklenen varlık!
biçerdöver gibi bir kısaltması da vardır
(bkz: sikerdöver )
çoğu kendisini seks tanrısı sanabiliyor. bu bakımdan başkalarını yargılama hakkına sahip olabileceklerini sanabiliyor. öve öve de anlatamazlar hani bu becerilerini.

(bkz: o ne özgüven o)
(bkz: o ne yarrak o)
(bkz: o ne göt o)
neslin devamı için zorunlu olan varlık.
babasının aslan oğlu.
annesinin bir tanecik kuzusu .
abisinin can yoldaşı.
ablasının paşası.
kardeşinin tek idolü ,
önce bir babaya oğul
sonra bir oğula baba .
erkek adam diye bir olgu var hiç anlayamadığım bir algıdır kendisi. erkek "erkek adam"sa kadın "kadın kadın" mı olur yani? (bkz: kadın kadın )
kromozomları 44+xx olan ve eşey kromozomlarının her ikisini de anneden alan dişi cinse karşılık, eşey kromozomlarının yarısını anneden yarısını babadan alan 44+xy kromozomlu cinstir (toplamda 46'şar kromozom).
yani, y kromozomu ile var olabilen ve yarısı dişi kromozomlu olan fani cinstir!
(genetik yapımızda var yani dişilik, daha ne söylene bunun üzerine?)

hay sikeyim kromozomunu derseniz, evet, cidden, tüm hayvanlar ve memeliler aleminde en güzel ve çekici cinstir. fakat, bu durum, insan türünün geneli için geçerli değildir.
bugün translar ve diğerleri üzerinden biyolojik erkek kavramı dahi sorgulanmaya başlamışken erkeklik veya kadınlık olgularını ancak üreme ve sosyal cinsiyet üzerinden tanımlamak mantıklı duruyor. çünkü kendileri de biyolojik kelimesini doğru bulmuyorlar çünkü bir kadın ve erkek bedenini ayıran tek şeyin xx-xy kromozom farkı olduğunu, onun dışında cinsel organın haricinde her iki cinsiyetin de istenilen bedene ulaşılmasının biyolojik olmakla bir ilgisi olmadığını düşünüyor ve bunu deneyimliyorlar. (kaslı trans erkekler ve göğüsleri olan travesti dediğimiz ameliyatsız translar örnek olabilir.) sonuçta boy-kilo-fizik-uzun,kısa saç-sakal-göğüs-ses kalınlığı veya inceliği gibi faktörler bir cinsiyet rolünü belirliyorsa bunun için biyolojik olanı esas almamız artık çağ dışı ve gereksiz duruyor. dolayısıyla "errrkek şöyle olmalı böyle olmalı" söylemleri de bir noktada çelişkilere takılıp çıkmazlara giriyor.
thomas beatie'dir de aynı zamanda. https://en.wikipedia.org/wiki/thomas_beatie
  • /
  • 2