tomorrowland

her sene belçika'da dans müzik etikinliği adı altında yapılan etkinlik. gidilmesi en çok istenen etkinliktir.
2015 yapımı brad bird'ün yönetmenliğini yaptığı ve george clooney'nin de yeraldığı bir bilimkurgu filmi.

açıkçası türe merakım yüzünden izleme gereği duydum yoksa izlemezdim. bir çocuk filmi olarak da değerlendirilebilinir. vasat.

--- spoiler ---
1964 yılında dünyanın kötüye gidişatını engellemek üzere gizli bir merkez yapılması planlanmıştır. bu merkeze alınacak ve dünyayı icatlarıyla, teknolojik gelişmelerle kurtarması umulan potansiyel adaylara, üzerine dokunulduğunda, merkezin tanıtımını gösteren bir simülasyon rozeti verilir. bu rozetleri küçük bir kız çocuğu görünümündeki bir robot dağıtmaktadır...
biri günümüzde, biri de 1964'te geçen iki paralel öykü gibi başlayan film, taşların yerlerine oturmasıyla öyküleri birleştirir ve finale doğru, zaman zaman aksiyon sahneleriyle ilerler ve mutlu son ile biter...
--- spoiler ---

(bkz: bilim kurgu filmlerinin yararları)

imdb: http://www.imdb.com/title/tt1964418/
film olanı çocuk veya gençlik filmi gibidir. geçenlerde biri 10 biri 12 yaşındaki iki yeğenimle izledim. büyükler izleyemez diye bir şey yok.*
müzikle ilgili olanıysa 2005 yılında başlayan techno ve elektronik müzik ağırlıklı bir festivaldir.
sadece patlamak için gidilebilecek keş müzik festivali.
hep çocuk filmi olduğu eleştirisini okusam da aslında fena olmayan, konuyu belki birkaç farklı şekilden ele alsa ya da sunsaydı çok daha iyi olabileceğini düşündüğüm film. clooney bence gereksiz olmuş, tamamen karizmasından kurtarıyor, brit kızımız da öyle. en büyük takdiri athena hak ediyor, o nasıl bir sevimliliktir ya rab.

bir de, çıktığı zamanda hunger games, divergent serisi gibi yine distopik konulu filmler furyası olması ve rakiplerinin epey tutmasından sıyrılamadı hikayesiyle.
biletleri çıktığı gün biten festival. şahsen böyle mainstream bir organizasyon yerine ufak bir tekno klüpte hem de çok daha kaliteli müzik dinleyerek ailecek eğlenmeyi* tercih ederim.
niye böyle festivaller bizim ülkemizde yok diye yakınmayacağım artık.yok çünkü olamaz. lanet gelsin neyse ki canlı izleyebiliyoruz.
https://live.tomorrowland.com/
şu an david guetta sahnede...ve sahne hayal edebildiğimin de ötesi bir güzellikte...
ne zaman gidebileceğimi ve bana kimin eşlik edeceğini merak ettiğim festival.

kendime not: umarım 50 yaşından önce gitmiş olursun.

her sene belçikanın drug dealerlarını zengin eden festival.yalnız bu arkadaşların mallarına dikkat ediniz adama yerde sikinin üstünde kafakopter yaptırabiliyor.