nekrofili

Durum: 106 - 0 - 0 - 0 - 11.03.2013 12:16

Puan: 1420 - Sözlük Kezbanı

11 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

ölün benimle olsun.
  • /
  • 6

kadın

neslin devamı için zorunlu olan varlıklardan biri. diğeri için;

(bkz: erkek)

uçurtmayı vurmasınlar

kesinlikle izlenmesi gereken bir film. türk sinema tarihinin en güzel filmlerinden. oscar aday adayı olan 2.filmimizdir. oscar adayı ilk filmimiz 1964 yılında 37. oscar adayı olan susuz yaz adlı filmdir. uçurtmayı vurmasınlar filminin yönetmeni tunç başaran'dır. 1989 yılında gösterime giren uçurtmayı vurmasınlar filminin başrollerini nur sürer(inci), ozan bilen(barış) oynamaktadır.

hotel california

tüm zamanların en iyi 10 şarkısı diye bir liste oluşturulsaydı, mutlaka bu listede yer bulurdu. günde az miktarda ve gerektiği ölçüde alındığı zaman mutluluğu tüm güne yaymanız da büyük destek olur. iyi ki varsın eagles.

cem karaca

küçüklüğümden beri bıkmadan dinlediğim insan. ilk kez tamirci çırağı şarkısıyla tanıştığım ve sonra bırakamadığım sanatçı. seni çok seviyor ve özledik. ruhun şad olsun büyük insan cem karaca.

tanrı

evrensel dilde yaradan olarak tanım edilen varlık. dinlerde ise tanrı olarak ifade edilir. islam dininde ise tanrı demek günah sayılmıştır. allah denir.

fethullah gülen

milyonları ne yazık ki etkisi altına alan din lideri. bazı insanlar bu hocaya neredeyse tapıyorlar. en ilginç yanı da böyle bir adamın neden bir müslüman bir ülkede değilde amerika'da yaşamasıdır. gerçekten çok ilginç.

band of brothers

imdb de birinci sırada olduğunu öğrenir öğrenmez an itibariyle izlemeye başladığım dizidir. sürükleyici bir diziye benziyor konusu itibariyle.

elisa testi

korunmasız ilişkiye giren insanların içine dert düşerek ilişkiden 90 gün sonra yaptırdıkları testtir. aids (hiv) testi olarak da halk arasında kullanılmaktadır.

orospu

tehlikeli oyunlar

oğuz atay'ın en sevdiğim kitaplarında biridir. bir bölümü vardır ki kitabın en çok sevdiğim bölümüdür.

"kızı üzmüyorsun ya hikmet?" diye mırıldandı hüsamettin bey.

"üzüyorum albayım. sonra gidip ne diller döküyorum bilseniz. 'neyin var canım?' filan diyorum. daha neler söylüyorum. gözlerine filan bakıyorum. siz gerçekten doğru söylüyorsunuz albayım: ben adam olmam. ben, tek başıma yaşamalıyım; başkalarını zehirlememeliyim. dama çıkıp ulumalıyım kurtlar gibi."

"kediler," dedi albay; "miyavlarlar." hikmet gülümsedi; "sizi de bu mizah duygusu kurtarıyor albayım." ellerini iki yana açtı: "ne yapalım? şehir kurtları da yer darlığı dolayısıyla dama çıkıyor. kendime engel olamıyorum: yanımda sıcak bir varlık bulunca bencil oluyorum. "(...)

franz kafka

mileneya mektuplar kitabında ki aşkı anlatışı başka bir kitapta bulmanız oldukça zordur. bu nasıl bir sevgi dedirtir insana.

facebook

hesabımı dondurarak uzun bir süre girmeyi düşünmediğim sosyal ağ. sosyal bir site ama insanı asosyal yapabiliyor. yeniden kitaplarıma sarılmak güzel bir duygu.

anne

oğuz atay ne güzel açıklamış; yemek koyulurken, "bu kadar yeter" dedikten sonra mutlaka bir kaşık daha yemek koyan kişiye "anne" denir.

jean christophe grange

maxime chattam'ın etkilendiği yazardır. en sevdiğim kitapları; kızıl nehirler, leyleklerin uçuşu, siyah kan.

oğuz atay

postmodern tarzda yazdığı tutunamayanlar, tehlikeli oyunlar ve korkuyu beklerken adlı kitapları en sevdiğim kitaplarıdır.

deniz seki

masal şarkısıyla hatırlarda kalan şarkıcı.

siirt

56 plaka numarasına sahip ilimiz.

siirt fıstığı

antep fıstığı kadar lezzetli olmasa da daha büyük olması bir gerçektir.

trafik polisi

rüşvetle adı çok anılan meslektir. işin ilginç tarafı vatandaş da rüşvet vermek için deli gibi çırpınır. sonuçta yazılacak ceza en az 200 - 250 lira civarı olacağı için vatandaşında işinde gelir. daha sonra yine aynı vatandaş polis rüşvet yiyor diye eleştiriyi de esirgemez. ilginç yer bizim ülkemiz.

çevik kuvvet

emniyet teşkilatının toplumsal olaylara müdahale için oluşturulmuş birimidir. bir nevi türkiye'nin siyasetini belirleyen birimlerden biridir.
  • /
  • 6
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 106

grup yorum

1 mayıs
bir görüş kabininde
bir oğul büyütmelisin
bu memleket bizim
büyü
cane
cemo
cesaret
cesaret
çağrı
çav bella
dağlara gel
deniz koydum adını
gel ki şafaklar tutuşsun
güleycan
gün doğdu
haklıyız kazanacağız
haziranda ölmek zor
kızıldere
madenciden
sevda türküsü
uğurlama

gibi ölümsüz türküleri olan gruptur.

abdullah öcalan

vergilerimle yaşayan, ülkenin kürt değil, ermeni asıllı olduğu söylenen kişi.

(bkz: artin agopyan)

arkadaş kalalım

sevgililerin bazılarının ayrılırken aldıkları karardır;

genellikle şu şekilde olur. bizler çağdaş insanlarız, ayrılsak da arkadaş olarak kalabiliriz pek ala. ama işte öyle olmuyor, bu yapmacıklık uzun sürmüyor. bir yerde patlak veriyor.

grup yorum

dinlemekten vazgeçemediğim, her gün defalarca dinlediğim gruptur. o kadar içten söylüyorlar ki insanın coşkuyla eşlik edesi geliyor. bu solcular harbi müzik yapıyorlar arkadaş. yüreklerinden söylüyorlar, haklarını vermek lazım.

hakan şükür

bir zamanların efsanevi futbolcusu, şimdiden en işe yaramayan milletvekili. onu milletvekili yapan zihniyete laf söylemek lazım aslında, onun bir suçu yok. mecliste sadece toplam 1 dakika o da yerinden konuşmuş milletvekilidir. chp yalova milletvekili muharrem ince'nin;

-eğer hakan şükür spor yorumculuğu yapıyorsa 200 bin liraya ve buna meclis izin veriyorsa (meclis başkanının onayı olmadan başbakan izin vermiştir! nasıl oluyorsa), ben dilekçe vermişim meclis başkanlığına; balgat'ta ömer seyfettin lisesinde dersler boş geçiyor, ben fizik öğretmeniyim, ücretsiz olarak ders vereyim.
meclis başkanının verdiği cevap ise olumsuz olmuştur.

öyle bir meclisten söz ediyoruz ki, hakan şükür'e ayda 200 bin lira spor yorumculuğu yaptıran, ücretsiz bir şekilde okulda öğretmen olmak isteyen vekile ise izin vermeyen. takdir sizin saygıdeğer yazarlar.

abdullah öcalan

vergilerimle yaşayan, ülkenin kürt değil, ermeni asıllı olduğu söylenen kişi.

(bkz: artin agopyan)

21 mayıs 1864

çerkeslerin sürgün günüdür. her yıl 21 mayıs'ta taksim'de olaysız bir şekilde yürüyüşlerini gerçekleştirirler.

bizim ülkemiz; ayaklar altında değil yüreğimizde...hiç kimse yüreğimizdeki kafkasya'dan bizi süremez.

haliç üniversitesi

şişli'de bulunan türkiye'nin en küçük alanına sahip üniversitelerindendir. ucuz olsun, üniversite okumuş olayım tarzı bir üniversitedir. sosyal imkanlar diğer üniversitelere nazaran sıfıra yakındır.

subay

en alt rütbesi asteğmen olan askerlerdir. teğmen, üst teğmen, yüzbaşı, binbaşı, yarbay, albay, tuğgeneral, tümgeneral, korgeneral, orgenaral diye devam eden askeri gücümüzün simgeleridir.

bir kadının en güzel yeri

bacaklarıdır. özellikle diz kapağından yukarı giden kısmı. candır can.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.