çevik kuvvet

20 yaşıma kadar hep "çelik kuvvet" dediğim kolluk kuvvetlerimizin bir türü.

(bkz: götü kalkık polisler topluluğu)
devlet yapısının en meşru baskı aracı olan hükümetin kolluk kuvveti birim. özellikle günümüzde yetki genişliğiyle küçük dağları biz yarattık edasına sokulmuş,şiddet sever,"orantısız güç"ün en büyük örneği,acımasızdır."suçludur her aynasız,her günahkar bir aziz" dizelerini mırıldanmama sebeptir.*
polis teşkilatı içinde hiçbir özel yeteneği olmayan, herhangi bir alanda uzmanlaşacak kapasitesi bulunmayan tüm yeni mezun polislerin oluşturduğu et yığını, ameleler ordusudur. teşkilat içinde müthiş bir hiyerarşi vardır ve her sınıf diğerinden nefret eder. her sınıf bir alttakiyle alay eder ve birbirlerine selam bile vermezler. en tepede özel harekatçılar bulunur. onlar da kendi içinde ketler (kamuflaj elbiseli tim) ve sivil özel harekatçılar olarak ikiye ayrılır. ketler sivillerden yukarıdadır. sonra terörle mücadele, narkotik vs vs gelir. çevik kuvvet bu piramidin en altında, trafikçilerin hemen üzerindedir. diğer emniyet mensupları tarafından polis teşkilatının bir parçası olarak bile görülmezler.
genel itibariyle çoğu yatağa atılabilecek kadar buffdır. yirim!
emniyet teşkilatının toplumsal olaylara müdahale için oluşturulmuş birimidir. bir nevi türkiye'nin siyasetini belirleyen birimlerden biridir.
halk için çalıştıkları iddia edilen bi grubun bu kadar halktan kopuk olması çok acıklı mı desem saçmalık mı ne desem ne desem bilemedim. görünüşleri de zaten hiç insana benzemiyor, robotu andırıyor daha çok.
"ultra-ileri demokrasi" nin göz kamaştırdığı şu günlerde, halkımızın aşırı özgürleşmesini önlemek amacıyla, gezi direnişinden beri ayarsız, haksız, hukuksuz, orantısız ve vicdansız saldırılar yapan milis gücü.
bu nadide gücün son başarısı, istanbul torun center asansör faciasında kaydedilmiştir. ambulans ve kurtarma ekiplerinden önce tomasıyla hızır gibi yetişmiştir!!! işte halka hizmet budur! sağolsunlar ve her daim yanımızda olsunlar!