deniz seki

01/07/1970 doğumlu popshow 95 adlı yarışmada ilk albümünde de yer alan bırakıp gidersen adlı hareketli parçayla 1.lik kazanmıştır. besteci ve söz yazarıdır. yanlış zamanda yanlış insanlarla karşılaşmış olduğu için uzun süre cezaevinde yatmıştır hanım kızımız. etek giymeyi çok sevdiğini her röportajında dile getirir. eski günlerdeki popüleritesini yeniden kazanıp güzel aşk şarkılarını sabırsızlıkla bekliyoruz kendisinden.
alıp verdiği kilolarla daha çok gündemde oluyor son zamanlarda. popstar yarışmasında jurilik yaparak daha çok ünlenmiştir. yarışmacı bayhan cinayetten hapse girdiği için "bu bir popstar yarışması ve milyonlarca genç gerçekten kimleri örnek alacak? bayhan bir popstar yarışmasında olmaz." demişti ama gel gör ki kendisi hapse girdi.

(bkz: ne oldum demeyeceksin ne olacağım diyeceksin)
tam bir loser şarkıcı bence...

zor mu şarkısında ki deniz nerde, sözyaşlarım da ki deniz nerde...

(bkz: ayrılmalıyım artık gitmeliyim bu yerden)
adaletsiz seçim adlı şarkısı ile beni defalarca ağlatabilmiş türkçe dinlediğim güzide şarkıcılardan bir tanesi. mükemmel ses.
en güzel türkçe şarkılardan olan kop gel günahlarından ı hakkını vererek söyleyen şarkıcıdır.

zamanında ege'nin delice bir sevda klibinde vokalist olarak görünür. pek bir hoş pek bir güzeldi eskiden.
kendi sözünü bestesini yapan, sahici ve samimi şarkılar çıkaran şarkıcı/besteci. ilk albümünü yaptığında sezen aksu'ya götürmüş, sezen de albüm güzel ama böyle kıvılcım çakacak bi şarkı yok deyip ahmet'i vermiş, hakkatan baktığınızda, deniz seki şarkıları yanında bir değişik durur ahmet. hele bir yakamoz şarkısı bir acele şarkısı alır götürür insanı. sesi slov şarkılarda yumuşak yumuşak söylediğinde daha güzel gelir kulağa.
masal şarkısıyla hatırlarda kalan şarkıcı.
sana sığınıyorum şarkısı guzeldir.
sesine aşık olduğum kadın. o söylesin ben dinleyim saatlerce.
bu ülkede ayakkabı kutularında milyon dolarlar saklayan kamu görevlileri serbest. onun cezası onandı ve tekrar hapse giriyor. tuuuuuuuuuuh (tükürüyorum).
anlamadım ki torbacı mı bu kadın şarkıcı mı? hapisten çıktıktan sonra tekrar mı satmış? sezen aksu ya da ebru gündeş gibi kıç yalamadığı için hapse giriyor olabilir. yurtdışına kaçsa keşke ben saklarım onu *
o kadar uyuşturucu baronu, cinayet suçlusu, tacizci, tecavüzcü, ülke soyguncusu dışarıdayken kendisi için verilen tutuklama kararını ve 4 adrese yapılan baskınları hayretler içerisinde izlediğim şarkıcı. son röportajlarını izlerken gözyaşlarımı tutamadım... bırakın şarkılarını söylesin.
(bkz: yazık kıza ayol)

memlekti o pisletti sanki. hapse atınca uyuturucu bitecek türkiye de. ayıp ya. rahat bırakın kızı..
aşk kadını olma bahanesi ardına gizlenip insanların duygularını, düzenlerini hiçe sayan aşiftelerdendir. sezen aksu da "bir evli arkadaşımı arzulasam, yatarım" gibi inciler döktürmüştü bir zamanlar. "seviyorum" ayağına kadınları şıp diye öldürenler bu tiplerin erkek versiyonlarıdır.

önce insana saygı duymayı; aşkın, egoizmle asla bağdaşamayacak duygu olduğunu öğrenmek gerek. aşk ile çılgınlığı iç içe gördükleri için sevince her zevzekliği yapmayı hak gören zibidiler, herşey gibi aşkın da bir ciddiyeti, bir sorumluluğu, bir içsel dengesi olduğunu acılarla öğrenirler. deniz seki de farklı bir örnek değildir. başına gelenlerde çektiği negatif enerjiler olduğuna inanıyorum.
kendisine karşı bir önyargım yok, bilhassa sempatik bile buluyorum bir nebze ama sürekli günah keçisiymiş muamelesi yapılması bana biraz yapmacık gelmekte. kişilerin özel hayatında olup-biteni tabi ki bilemeyiz, bu noktada dava dosyasında yer alanlar hakkında da tam bir bilgimiz yok. mahkeme kendisi hakkında hüküm kurarken bu cezaya hükmediyorsa, ne yazık ki bunu elindeki deliller ışığında yaptığı değerlendirme ile bunu belirliyor. özellikle uyuşturucu madde ile ilgili tck düzenlemesi, bu anlamda ağır hükümler içermektedir. burada deniz seki'nin ne kadar pişman ve akıllanmış olduğundan söz edilebilir, ki öyle gözükmekte ancak ne yazık ki kanun koyucu amca buna değil eyleme ve eylemin suç teşkil edip-etmemesine bakıyor, haliylen de son pişmanlık fayda etmiyor. memlekette o kadar kaçakçı, katil vs varken kendisinin bu kadar suç baronesi gibi gösterilmesi bana anlamsızca saçma geliyor.
güzel söz yazıyor ama besteleri aynı kalitede değil diye düşündüğüm sanatçılardan birisidir. birde hüsnü şenlendirici ile ikisini hala ayrı düşünemeyenlerdenim.
gençliğimde çok seksi bulduğum kadındır. sonradan ne oldu ben de bilmiyorum, seksi bulmamaya başladım.
su gibi sese sahip tam anlamıyla sanatçı kişilik .
  • /
  • 2