hakan şükür

meclisin en çok yatan ama mecliste yattığına henüz rastlanmayan sonradan milletvekili. sadece futbol izleyicisinin değil halkımın milletvekili. toptan çok inancın! kaymağını yemiş, bir zamanlar göz kırptığı/çanak tuttuğu doğru büyüklerin konumunu hakkıyla kullanmıştır. artık arabasının arkasına topum sağolsun mu yazar, inancım mı yoksa başbakanım mı bilinmez.
bir zamanların efsanevi futbolcusu, şimdiden en işe yaramayan milletvekili. onu milletvekili yapan zihniyete laf söylemek lazım aslında, onun bir suçu yok. mecliste sadece toplam 1 dakika o da yerinden konuşmuş milletvekilidir. chp yalova milletvekili muharrem ince'nin;

-eğer hakan şükür spor yorumculuğu yapıyorsa 200 bin liraya ve buna meclis izin veriyorsa (meclis başkanının onayı olmadan başbakan izin vermiştir! nasıl oluyorsa), ben dilekçe vermişim meclis başkanlığına; balgat'ta ömer seyfettin lisesinde dersler boş geçiyor, ben fizik öğretmeniyim, ücretsiz olarak ders vereyim.
meclis başkanının verdiği cevap ise olumsuz olmuştur.

öyle bir meclisten söz ediyoruz ki, hakan şükür'e ayda 200 bin lira spor yorumculuğu yaptıran, ücretsiz bir şekilde okulda öğretmen olmak isteyen vekile ise izin vermeyen. takdir sizin saygıdeğer yazarlar.
futbolculuk döneminde kullandığı düzgün türkçe'ye hayran olduğum futbolcu. diğer futbolcular iki lafı bir araya getiremezken, bu adam hiç duraksamadan söylemek istediğini gayet net ve düzgün bir şekilde söylerdi. karakterini sevmem o ayrı.
şakaları iğrençti ama eski o saf halleriyle şimdiki karşılaştırıyorum da resmen bozulmuş kız adam. fethullahla tanıştıktan sonra böyle oldu bu çocuk. keşke sen aın akın kompelada alpayla dalga geçen adam kalsaydın. ne işin var senin meclisle akpyle. ah be hakan bu kez gol olmadı.
akp'nin zaten bundan bir şey olmaz deyip, gülen hatırına ve desteğiyle girdiği mecliste, bari tv'de spor yorumculuğu yapsın, meclisten uzak dursun diye piyon olarak seçilmiş uber şakacı espritüel eski futbolcu.
yakınlarınızda hiç akp'li filan var mı bilmiyorum. eğer varsa hakan şükür'ün çocuklarının sünnet töreni fotolarını mutlaka sosyal medya hesaplarından beğenmişlerdir. bir göz atmanızı ve o sonsuz tereyağını görmenizi isterim. şükür ailesi, erdoğan ailesi ve avanelerinin sergiledikleri sizi derinlemesine etkileyebilir.
an itibariyle akp den istifa etmiştir.
istifa etmesiyle eskiden sevmeyip bok atanlardan takdir, eskiden sevip bağrına basanlarca da aşağılanmayı görerek siyasetin aslında ne boktan bir kavram olduğunu birinci elden öğrenmiş eski futbolcu ve eski akp milletvekilidir.
"herkes bildiği işi yapsın" deyişini akla getiren birkaç ünlüden biridir.
" kariyerde slalom yapma" çabasının sonucu trajikomik gibi görünmekteyse de, finansal açıdan megatronik olduğu görülmüştür.
sözde milletvekilidir. özde ne olduğunu da söylememe gerek yok. 17 aralık süreci, öncesi ve sonrası ne mal olduğunu ortaya çıkarmıştır.
çocukluğumda duvarıma posterini astığım nadir ünlülerden bir diğeri için tarkan ne futbolculuğu ne de kişiliği 5 para eder aslında niye seviyoduysam.
bir zamanlar bir nişanlısı vardı. çok güzel ve seçkin bir ailenin kızıydı. şatafatlı bir de nişan yapmışlardı. sonra kız istemedi onu. basına çıktı hakan şükür ve "sevmeyenler utansın" dedi. kıza çok kızmıştım, sporcu olarak beğenirdim onu. kızı da aşka saygısı olmayan bir aşifte gibi görmüştüm çocuklukla.

şimdiki durumlara bakıyorum da... kız doğru karar almış gibi.
san francisco'da tuts bakery-cafe adında bir mekan açmış kendisi. mutlu mesut yaşıyor. ne güzel bir hayat kurmuş kendisine ve ailesine.