madonna

belki gündemde kalabilmek adına haddinden fazla hırslı görünse de, sesi mükemmel olmasa da şov dünyasının bir parçası olduğunun bilinciyle kendisine baktığı için ayakta alkışlanması gereken ikon. sporu hayat felsefesi haline getirdiği klipleri ve konser görüntülerinden rahatça anlaşılabilen şarkıcı. bir tina turner kadar olmasa da bacak kadın olarak anılabilecek sportif kadın. hung up ve özellikle hollywood kliplerinde bacaklarıyla fark yaratmıştır. her dönemin kadını. ajdada da bacak var ama göstermelik sadece.
yılların gay motherıdır. her zaman eşcinsellere olan desteğiyle ön planda olmuştur. eşcinseller arasında da hatırı sayılır bir dinleyici kitlesi vardır.
"en sevdiğin madonna şarkısı hangisi?" diye sorduğunda alacağın en muhtemel cevaplar "la isla bonita" ve "frozen" olur. sırf bu yüzden en harbi madonna fanların en nefret ettiği 2 şarkıdır!
neredeyse 30 yıldır "en" leriin kadını
madonna, 2000 yılında, 130 milyonluk albüm satışı ile "tüm zamanların en başarılı solo kadın sanatçısı" sıfatıyla guinness rekorlar kitabına girmiştir
temmuz 2010da yapılan resmi bir açıklamayla madonnayı 275 milyonluk albüm satışı ile resmi olarak tüm zamanların en çok satan kadın sanatçısı ünvanıyla tarihe geçirmiştir. en son verilere göre, madonnanın 300 milyondan fazla albüm ve 150 milyondan fazla single sattığı hesaplanmıştır.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Madonna
müzik sektörünün dünya çapında pazarlanmasında ve bu konuda stratejik açıdan arayışında hatta ortaya çıkarılmasında en önde gelen iki isimden bir tanesi madonna dır.bir diğeri ise michael jacksondır..
80ler ve 90lar gençliğinin kimleri dinliyorsunuz sorusunun 100 kişiden 99
un madonna dediği* sanatçı.,bizde zamanında la isla bonitayı az götümüzden sallayarak söylemedik değildi ama o zaman madonna değil sadece kadının biriydi.benim de ray of light ile hayatıma merhaba diyen ve bir daha çıkmayan sanatçı. ama bazı gerçekler var sıradan bir sesi var hatta bazılarına göre yok bile buna rağmen popun kraliçesi olmasına engel olmuyorsa üstelik 52* yaşında,bu kadını tanrı korumaya devam etsin diyorum ve acil olarak confessions on a dance floor part 2 ile ortamlara geri dönmesini irica ediyorum.

2012 ilkbaharında yeni albümü çıkacak kraliçenin, m.d.n.n olacakmış adı. gimme all your luvinnin demo versiyonu pek sarmadı açıkçası ve sanki pharrell williams ve timbaland imzalı hard candynin devamı niteliğindeymiş izlenimi yarattı ki buna neden olan ilk single gimme all your luvin nicki minaj ve m.i.a destekli olmasıdır. şahsen confessions on a dance floor part 2 bekliyordum kendisinden.
gimme all your luvin klibini yeni izledim ve madonna, sözüm sana "maşallahın var!" hala güzel, hala güçlü görünmekte. klipte başından aşağı altın yağıyor, futbolcular el üstünde tutuyor, duvarlarda yürüyor fln da o kaldırımda yürürken arkadaki gölgesi, eskimodel saçlarını savurmalar, en güvendiğim yerim bacaklarım diyip açmalar, kollarım sarktı diye uzun kollu giymeler hepsi güzel. ama leopar desenine şimdi ne gerek vardı? tamam monroe kılığında rahmetliye selam çaktın da, nicki minaj ı niye o hale soktun. gece görsem korkarım o saçlarla. yine de seviyoruz seni, seneler boyunca bizi coşturdun ettin. belki confessions on a dance floor gibi bi albüm daha yapamayacaksın ama hala umutlarımız sürmekte.

ha birde klipteki bebek detayı ile gagaya gönderme yapmış. hmmm...
7 haziranda istanbul türk telekom arenada konser verecek sanatçı..efsane...
(bkz: 7 haziran 2012 madonna konseri)
http://www.madonna.com/news/title/2012-world-tour-official-press-release
neden tanrı kraliçeyi korusundur işte cevabı;
iyice yaşlanmış,artık nenemiz olmuş,sarkmış şarkıcı. yazmıştım önceden de,bunun yaşındakiler torun derdinde,bu daha ortalarda pıttığını ayırarak dans etme derdinde.

ayıp ayıp.
yaş ile başarının arasındaki bağlantının anlaşılamadığı kadındır. yaşlısın kır dizini örgü ör mantığı anlaşılamamıştır. gençlerin yaptıkları ortadayken showgirl olarak başladığı hayatında popun kraliçesi olarak tahtta tek başına oturmaktadır. nasıl ki bir ajda pekkan bir sezen aksu hala şarkı söylüyorsa maddy
in şarkı söylemesinden doğal bir şey olamaz. fil mi lan bu kadın evine git öl densin.. mj(bkz: michael jackson) gittikten sonra elimizde maddy kaldı..kalmalı daha...

not: maddy nin "confessıons tour" görüntüleri bu kadına yaşlandın artık kır dizini torun torba bak diyenlere belgesel niteliği taşımaktadır. 2012 yılında mayıs ayından kasım ayı ortasına kadar 50 yazı ile elli konser verecek olan bu kadın(yani ortalama 4 günde 1) umarım bir bu kadar daha bacaklarını ayırıp dans etmeye şarkı söylemeye devam edecektir.
diamond ringden izlenmesi gereken yegane varlık
bence dans te üstüne yok son showu muhteşemdi ve de haziranda istanbulda *
çok parası olanların dinleidği sanatçı..ben demiyorum serpil çakmaklı anlatıyor:
http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/32537/serpil-cakmakli-cok-parasi-olan-madonna-dinler
haziran konserine sahne önünden bilet aldığım, dünya üzerine canlı görmek istediğim iki kişiden biridir. ayı sözlükten kimlerin orada olacağını merak etmiyorum desem yalan olur.
girl gone wild parçası ve single kapağı piyasaya düşmüştür. ilgilenenlerin muhtelif internet sitelerinden göz atmaları gerekmektedir.
ray of light albümünden sonra aynı performansı gösteremediniği düşünüyorum. gene de sevilir, ancak artık tek amacı popüler olmakmış gibi tavırlar, giyinmeler, boş şarkı sözleri, skandallar. tamam, kaç yaşındasın hala taşsın ama bi yere kadar.
müzik kariyerin yanı sıra sinema ve televizyonla da oldukça haşır neşir olmuştur. imdb'ye göre küçüklü büyüklü 22 rolünün* yanı sıra 2 tane de yönetmenliğini yaptığı filmi varmış.
(bkz: filth and wisdom)
(bkz: w.e.)
madonna malawi deki tutuklu ecinsellere destek verdi.

malawi'de escinsel evlilik yapmak isteyen 2 kisi 14 yil hapise mahkum edildi. madonna destek icin malawi'ye gitti.

malawi'de 2009 yilinda uluslararasi bir une kavusan transseksuel birey tiwonge chimbalanga, partneri steven monjeza ile evlenmek isteyince tutuklandi. malawi anti-gay yasalarinca 14 yil mahkum edilmek istenen ve 2 yildir da hapishanede bulunan lgbt bireylere superstar madonna'dan destek geldi. malawi'de mahkeme salonunda hazir bulunan madonna, "malawi mahkemesi'nin 2 mahsum insani 14 yila mahkum etmek istemesi cok soke edici ve uzuntu verici. prensip olarak ben, cinsiyet, ırk, renk, din, ya da cinsel yönelim, ne olursa olsun, tüm insanlar için eşit haklara inanıyorum" dedi.

oldukca uzgun ve sinirli oldugu cevredekiler tarafindan gozlenen madonna, sozlerine "bugun dunya agri ve acilarla doluyken malawi geriye dogru dev bir adim atti. busebeple bizler en temel insan haklarini sevmek ve sevilmek icin desteklemeiyiz" diyerek devam etti.

butun dunyada "gay icon" olarak anilan unlu sarkici madonna, tiwonge chimbalanga ve steven monjeza davasiyla ilgili malawi'de mahkeme cikisinda anlamli bir mesaj verdi. madonna, "malawi'de ve butun dunyadaki ilerici kadin ve erkeklerin insan onuru ve esit haklar icin bu haksiz karara itiraz etmeleri gerekir" dedi.

-alıntı-
  • /
  • 4