maxdroid

Durum: 56 - 0 - 0 - 0 - 06.04.2016 16:26

Puan: 1000 - Sözlük Kezbanı

9 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

doktor insan
  • /
  • 3

paradoks

çekingenim diyebilecek kadar çekingen olmayan çekingenler.

shameless

alttaki yazara soracaklarım var

bildiğim kadarıyla hayır.

en son ne rüya gördün?

islam'da eşcinsellik

bana kalırsa asıl sorun bakış açısı.

islami değerlere önem veren bir müslümanın düşüncesinin şöyle olduğunu düşünüyorum ve kendi içinde tutarlılığı olduğunu düşünüyorum:
tanrı seni eşcinsel olarak yarattı mı bilemem, belki şeytan seni sınıyor bu istekleri vererek, sn bunun üstesinden gelebiliyor musun ona bakıyordur allah. seni eşcinsel olarak yaratmış ise o zaman da gene kendine sahip çıkmayı denemen beklenirdi. örneğin ölü bedenlerle sevişmek isteyen birini (nekrofil) hoşgörüyor mudur allah? sanmıyorum, o da kendi duygularını bastırmalı. seni onu bunu böyle yarattı diyerek sorumluluklarından kaçamazsın.

insani değerlere önem veren inançlı bir homoseksüelin düşüncesinin de şöyle olduğunu düşünüyorum ve kendi içinde tutarlı olduğunu düşünüyorum:
beni tanrı böyle yarattıysa suçum yok. tanrı beni böyle yaratmadıysa, bu istekler nerden geliyor? ben istemezdim toplumun büyük çoğunluğuyla zıt olmayı, zorlanmayı, dışlanmayı. ama içimden geliyor, demek ki benim doğal yapım bu. böyle yaratılmamış olsam da ben buyum. çevreye zarar vermediğim, kendi başıma hayatımı yaşadığım sürece kime ne zararım var, neden beni yargılasın allah?

bence tartışılması gereken ana soru şu: lut kavminin islami değerlere aykırı düşen yanı homoseksüel olmaları mıydı yoksa ahlak anlayışından uzak, çok eşli, zevk düşkünü bir topluluk olmaları mıydı?
bana kalırsa kuran ahlak ve toplumsal huzuru amaçlıyor. bugün benim yaşadığım homoseksüellikle ters düştüğünü düşünmüyorum bu kavramların. ters düştüğünü düşünenlerin kendi başlarına düşünmelerini de anlayışla karşılıyorum. sadece bana gelip bu konu hakkında baskı yapma yorum yapma haklarının olduklarını düşünmemelerini isterim.

yanlış kişiye atılan mesaj

işimle ilgili bir mesajdı, mesajda teknik bilgiler vardı, iş için olduğu bariz bir mesaj.
aylar önce tamamen benim hıyarlığımla bir değil tam iki kere kalbini kırdığım gayet yakışıklı ve çok iyi kalpli olan bir insana isim benzerliğinden dolayı uykulu bir şekilde mesajı göndermişim.
artık ne kadar büyük bir hıyarsam, kalbini nasıl kırmışsam cevap beni derin bir hüzüne soktu:

"yanlış kişiye gönderdin mesajı, ben konuşmak istemediğin insanlardan biriyim. işinle alakalı bir mesaj galiba doğru kişiye gönder tekrar."

bu kadar iyi bir insana bu kadar kalp kırıklığı verdiğim için özür dilerim evrenden. lütfen biri onun kalbine iyi baksın.

tlk.io/ayisozluk

tlk.io/ayisozluk lütfen chat yapmak isteyenleriniz buyursunlar

düşün ki o bunu okuyor

yazarların whatsapp durumları

nerdwriter1

youtube'da çoğunlukla sanat, ama aynı zamanda popüler kültür, politika, bilim, tarih ve aklınıza gelebilecek her türlü konu hakkında ingilizce vidyo üreten bir kanal. sanat dalları arasında da film ve televizyon dizileri ağırlık verilmiş durumda.

youtube'da gördüğüm bu işi en iyi yapan kanallardan biri. her vidyosuna özen gösteridiğini izlerken anlayaibliyorsunuz, aynı zamanda birçok yeni şey öğrenebiliyorsunuz. vakit ayırmanızı tavsiye ederim.

http://www.youtube.com/user/Nerdwriter1

çorap

bilek hizasında biten boy çorap severlerin yaşadığı dramı uzaktan izleyenler anlayamaz.
üretici firmalar bilekte biten çoraplarda ne yazık ki standart yaratabilmiş değil. bazı firmanın çorabı ayakta ilk giydiğin gibi durmuyor ve tendonun ayakkabının arka kısmıyla temas ediyor yürürken. daha uzun modelleri seçtiğinizde ise gereksiz uzun olup, uzun çorabın aşağı düşmüş görünümü verdiği için sürekli bir görüntü kirliliği oluşturabiliyor. ideal boy çorap bulunduğunda da geri gidip bir deste alasınız gelmesi doğaldır. ancak en rahatsız edeni, bulduğunuz modeli muhtemelen seneye o firma değiştirecek ve yeniden aramaya zorlayacak sizi. bitmek bilmeyen konfor arama savaşı böylelikle her kıyafet sezonu kendini tekrar etmektedir.

gelin adam gibi chat yapalım: https://tlk.io/ayisozluk

bi şarj cihazı aldım geçen hafta, iki tane usb çıkışı var, mutluluktan havaya uçtum.

zevk alınan ufak sapıklıklar

andrew christian don, jcok, tanga artık ne olursa almak, giymek ve giydirmek. bir sefer toplum içinde bir sefer de işe giydim. hayır bedenim de müsait değil öyle fit kaslı değilim ama sapıklık değil mi işte insan durduramıyor kendini. likralı siyah boxer herhangi bir marka da olabilir hepsi tahrik ediyor zevk veriyor.

(bkz: berberin saç tıraşından sonra kafa ve omuz masajı yapması). bunu ilk yaşadığımda geçirdiğim şok ve anlamsızlık zamanla yerini erotik bir zevke bıraktı. sadece bu sapıklık için düzenli saç kestiriyorum artık eskiden aylarca kestirmez saçlarım kontrolden çıkınca giderdim.

sevgilimin ayaklarına masaj yapmak, onun ayaklarıma masaj yapması, sevişirken yüzüne bedenine ve ağzına ayaklarımı deydirmemden aşırı derece tahrik olması onun ve benim de onun tahrik olmasından aşırı zevk almam sapıklık durumları. (bkz: ayak fetişi)

bazı sabahlar uyandığımda uyku sersemliği ve yarı rüya halindeyken sabah ereksiyonu varsa yatağa sürtünme hali. kafalar bi dünya oluyor.

parkta koşarken gördüğüm adidas ürün sayısını saymak. neden bilmiyorum. kaldı ki ben nike tercih ediyorum. anlamsızlık hat safada.

muayene ettiğim hastaların yaşlarını tahmin etme oyunu. bi noktadan sonra monotonluğu kırmanın yollarını aramaya başlıyorsun. kader?

iphone se

dün akşam apple tarafından tanıtılan en son akıllı telefon. kasa aynı 5 ve 5s, ancak içi çoğunlukla 6s. fiyatı ise türkiye'de 2000'den başlıyor.
şimdi işin ciddi tarafı: neden bunu yazıyorum reklam mı yapıyorum?
parmak izi okuyucusu 6'dakiyle aynı, ön kamerası ise 5s ile aynı olması ve 3d touch denilen ekran teknolojisi dışında bu telefon kendinden 1000tl daha fazla para isteyen 6s ile aynı.

özetin özeti
6 ay sonra 7 piyasaya çıkacak, sakın bu altı ay içinde iphone se dışında apple'dan telefon almayın, 6 ay bekleyin, 6s'in fiyatı 400tl düşecek.

haaaa diyorsan param var bana ne alacam da alcam, alın kardeşim, siz bilirsiniz.
banane apple'dan ben başka marka telefon kullanıyorum diyorsan keşke okumasaydın, vaktini aldığım için özür dilerim.

tus

şu an itibariyle hayatımı siken sınav. lise giriş sınavı üniversite giriş sınavı yetmedi, bu dert karabasan gibi üstüme çullandı. geceleri uyuyamıyorum, sürekli konsantre olamıyorum, sevgilimi ihmal ediyorum, ailemle ve arkadaşlarımla görüşmek istemiyorum. en azından iç görüye sahibim diyip asılmaya devam ediyorum.

yazarların ayı sözlük'e kayıt olma sebepleri

içine atmak yerine buraya yazmak

ayı sözlük yazarlarının en sevdiği datin app'ler

ben benimkiyle growlr'da tanıştım.

ayı sözlük itiraf

bir enrique şarkısını beğendim ve sürekli dinliyorum. ama sonradan farkettim ki aslında şarkı ispanyol bir grubun şarkısıymış. ama ne olursa olsun bir enrique şarkısı o benim için. çok utanıyorum.

ıslak mendil

her an yanında taşımak isteği uyandıran obje
  • /
  • 3
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 56

evrim teorisi

"evrim teorisine inanıyor musun?" şeklinde sıkça sorulan, böyle sorulduğunda beni çok üzen bilimsel fikir. teoriye inanmak diye bir şey olamaz, evrim teorisi bir din değildir, bu bir fikir, doğru olduğunu düşünebilirsiniz ya da yanlış olduğunu düşünürsünüz, size saçma gelebilir, mantıklı gelebilir.

ikinci olarak, evrim teorisi kesinlikle inançla çelişen bir durum değildir, eğer inanıyorsanız, evrimin de inandığınız güç tarafından yapıldığını düşünebilirsiniz, zıt kavramlar değildir. yani, yaratılışçıyım ben dediğinizde evrimci değilim demiş olmuyorsunuz, tekrar açıklama yapın, belirtin lütfen. tanrı * insanları evrimle de yaratmış olabilir, din ile evrim teorisi bir arada var olabilir. *

evrim teorisi, doğru olma ihtimali çok yüksek olan, karşıt bir bilimsel örnek bulamadığımız * hatta aksine, bilimsel olarak sürekli bir şekilde destekleyen örneklerle-kanıtlarla karşılaştığımız ama bir türlü tüm kavramın deneyinin yapılamamasından kaynaklanan eksiklikle * teoriden kurama dönüşemeyen bir fikirdir.

son olarak, evrim teorisince, insan oğlu * maymundan * evrilmemiştir, evrim teorisince maymun ve insanlar aynı ortak canlıdan farklı ihtiyaçlar ve koşullar nedeniyle farklı şekilde evrilip farklı sonuçlara ulaşmış iki cinstir.
*

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

kariyer, iş, üniversite derken akşam eve döndüğünde sokak kapısını açıp (zile basamamak), kombiyi açıp soğuk evin ısınmasını beklediğin andır.

bir otostopçunun galaksi rehberi

douglas adams tarafından yazılmış, komedi-bilimkurgu dalındaki 6 kitaptan oluşan üçleme*. ilk kitabının filmi de çekilmiştir, ve her zamanki gibi kitabı filminden daha iyiydi. konusu; hayat, evren ve herşey olarak özetlenebilir. hikaye baş kahramanımız arthur dent dünya yok olduktan sonra evrende yaşadığı olayları anlatıyor, ancak her iyi bilimkurgu edebiyatında olduğu gibi, yaşamımızı, dünyamızı irdeliyor.

roman serisinden popüler kültüre geçmiş olan ve en sık gönderme yapılan başlıklarsa:
(bkz: 42)
(bkz: havlu günü)
(bkz: havlu)
(bkz: panik yok)
(bkz: bu bir tuzak!)

yanlış anlaşılan şarkı sözleri

serdar ortaç'ın tüm şarkıları; adam sanki var olmayan heceleri araya sokuşturuyor, çin'ce sanki.

örn: sen onu her gece gezenlere aç bir sor
anlaşılan: yok

sevgili 17 yaşımdaki halim

sus, devam et, yoluna girecek. sevgiler, gelecek sen.

iphone se

dün akşam apple tarafından tanıtılan en son akıllı telefon. kasa aynı 5 ve 5s, ancak içi çoğunlukla 6s. fiyatı ise türkiye'de 2000'den başlıyor.
şimdi işin ciddi tarafı: neden bunu yazıyorum reklam mı yapıyorum?
parmak izi okuyucusu 6'dakiyle aynı, ön kamerası ise 5s ile aynı olması ve 3d touch denilen ekran teknolojisi dışında bu telefon kendinden 1000tl daha fazla para isteyen 6s ile aynı.

özetin özeti
6 ay sonra 7 piyasaya çıkacak, sakın bu altı ay içinde iphone se dışında apple'dan telefon almayın, 6 ay bekleyin, 6s'in fiyatı 400tl düşecek.

haaaa diyorsan param var bana ne alacam da alcam, alın kardeşim, siz bilirsiniz.
banane apple'dan ben başka marka telefon kullanıyorum diyorsan keşke okumasaydın, vaktini aldığım için özür dilerim.

islam'da eşcinsellik

bana kalırsa asıl sorun bakış açısı.

islami değerlere önem veren bir müslümanın düşüncesinin şöyle olduğunu düşünüyorum ve kendi içinde tutarlılığı olduğunu düşünüyorum:
tanrı seni eşcinsel olarak yarattı mı bilemem, belki şeytan seni sınıyor bu istekleri vererek, sn bunun üstesinden gelebiliyor musun ona bakıyordur allah. seni eşcinsel olarak yaratmış ise o zaman da gene kendine sahip çıkmayı denemen beklenirdi. örneğin ölü bedenlerle sevişmek isteyen birini (nekrofil) hoşgörüyor mudur allah? sanmıyorum, o da kendi duygularını bastırmalı. seni onu bunu böyle yarattı diyerek sorumluluklarından kaçamazsın.

insani değerlere önem veren inançlı bir homoseksüelin düşüncesinin de şöyle olduğunu düşünüyorum ve kendi içinde tutarlı olduğunu düşünüyorum:
beni tanrı böyle yarattıysa suçum yok. tanrı beni böyle yaratmadıysa, bu istekler nerden geliyor? ben istemezdim toplumun büyük çoğunluğuyla zıt olmayı, zorlanmayı, dışlanmayı. ama içimden geliyor, demek ki benim doğal yapım bu. böyle yaratılmamış olsam da ben buyum. çevreye zarar vermediğim, kendi başıma hayatımı yaşadığım sürece kime ne zararım var, neden beni yargılasın allah?

bence tartışılması gereken ana soru şu: lut kavminin islami değerlere aykırı düşen yanı homoseksüel olmaları mıydı yoksa ahlak anlayışından uzak, çok eşli, zevk düşkünü bir topluluk olmaları mıydı?
bana kalırsa kuran ahlak ve toplumsal huzuru amaçlıyor. bugün benim yaşadığım homoseksüellikle ters düştüğünü düşünmüyorum bu kavramların. ters düştüğünü düşünenlerin kendi başlarına düşünmelerini de anlayışla karşılıyorum. sadece bana gelip bu konu hakkında baskı yapma yorum yapma haklarının olduklarını düşünmemelerini isterim.
Henüz takip eden biri yok.