the weeknd

kanadalı, saçı bir garip şarkıcı. mixtapelerini toparladığı 27 parçalık trilogy albümü "the weeknd kim" diye soranlar için güzel bir yanıttır, çünkü adam varını yoğunu ortaya koyup kişisel hayatına dair gayet özel detayları burada paylaşmıştır. drake'in elinden tutmasıyla günümüzde olan popüler konumuna yükselmiştir, ama bu adamın müzikal bir deha olduğu gerçeğini değiştirmez. yine de torpilli yani. ayrıca yaptığı remixler çok hoş.
esas parlayışı fifty shades of grey soundtrackleri ile olan, bu yaz da "can't feel my face" ile üzerine çıtayı yükselten kanadalı şarkıcı. ayrıca ariana grande ile love me harder'ı da hiç fena değildir.

rolling stones ile fazlasıyla samimi ve komik bir röportaj yapmış. karakterinin üzerindeki gizem perdesini biraz aralamış.

http://ayisozluk.com/lnk/abel
58. grammy ödüllerinde farklı kategorilerde adaylıkları bulunan ve geceden birden fazla ödülle döneceğini düşündüğüm şarkıcı.
montreal parçasındaki fransızca kısmı duyduğumda her seferinde taşı toprağı sikme isteği uyandıran şarkıcı.
şarkıları beni aralıksız dans ettirip içimdeki ateşi lavlar haline getirme başarısını göstermekte. noluyoorr!!!
şarkısında türkçe sözler duyduğum zaman şaşırtmıştı beni.
"did you have to tell your friends about the way i got you screaming my name?" sözü ile özel olan her şeyi arkadaşları ile paylaşan sevgililere bir kez daha lanet ettirmiştir.
the hills'a hastayım, uzun süre bu parçasının önüne geçebilecek yeni bir parça yapacağını düşünmüyorum. öyle de beğeniyorum.
in the night şarkısıyla gönlümü fethetmiştir!

video klibi (uzun versiyon):

video klibi (kısa versiyon):
daft punk düetleriyle birlikte tarzını birazda 80'lere doğru çevirmiş ve kendini oldukça aşmış bir şarkıcıdır. starboy albümüne ait kliplendirdiği son şarkı olan secrets ile beni yine benden aldığını söyleyebilirim.
her albümle kendini aşan, gittikçe efsaneleşeceğini düşündüğüm (en azından benim nezdimde) müzisyen.
çok gerizekalıdır , her şeye bok atmayı iyi bilir ayrıca çokta itici geliyor bana o yaptıklarından sonra , kendisini hiç ama hiç sevmem. halbuki bir ara dinler ve severdim şimdi dinlemiyorum sesi bile çok itici geliyor
r&b müzik yıldızı bu adamın yaptığı bütün müzikler çok güzel