madonna

yabancı müzik dinleme kariyerime ilk onun hung up şarkısıyla başladığım kadın.anlatacak kelimeler bulamıyorum kısaca kraliçe.bitch she's madonna
confessions on a dance floor albümü ile dünyanın en iyi kesintisiz senfonik edm albümünü yapan şarkıcı. geçiş yaşamadan 'ister uyu ister kalk dans et' formunun da en iyi örneği.
son parçası "bitch i'm madonna" şarkısı ne kadar b*ktan olsa da bağımlılık yapandır.
bitch i'm madonna şarkısına çektiği klibi çok beğendiğim eğlenceli popçu . klipte katy perry , kesha , beyonce ve kanye west i de görmek mümkün .
klipleriyle, şarkı sözleriyle, sahne şovlarıyla, kostümleriyle tabuları yıkan, popun kraliçesi olarak sayılan sanatçı. 2003 yılında mtv vma şovunda britney spearsı öpmüştür.
sgk'dan bile emeklilik şartlarını doldurmuş sanatçı.
son 15 senedir yarrak gibi albümler yapan şarkıcı abla. hadi coadf'ı çıkaralım aradan da geri kalanları dinlerken papa don't preach şarkısına rahmet okutturuyor. onu kınıyorum ve laflar hazırladım ama burada söylemiycem. ayrıca geylerin çok sevdiği bir ablamızdır bu, öyle ki hande bir, ajda iki, madonna üç, ehehe.
genel olarak hiç dinlemiyorum fakat şu parçada kendimden geçiyorum. mm.
madonna'yı bulduğu ilk yıllardan 2016 yılına hala ciddi ciddi dinleyen ve takip eden topluluğa lafım yok ancak bi kaç sene içinde tanıyıp(mdna'den önce ise yine okayim) fangirllük taslayanlara gıcığım arkadaş.
hatuna ayrı gıcığım fangirllerine ayrı gıcığım
ben daha minicik iken ilk kasetim* madonna true blue olup, live to tell parçasından acaip tırsardım. jimmy jimmy ile zıplar dururdum.

daha sonra like a prayer ablümü ile ortalığı kasıp kavurmuştu. hatta kaset kapağında garip ama hoş bir koku vardı ve o zamanlar bu kokunun madonna'nın parfümü olduğu söylenirdi biz de yerdik tabii. hey gidi 80'ler.. sonra da vogue geldi. a

müzik endüstrisi de internet ile büyük değişim gösterdiğinden dolayı muhtemelen kendisi son süperstar. mj'in ruhuna püf.
pop müziğin karşılığıdır.
küçükken, bilgisayarımızda madonna'nın like a prayer ve la isla bonita klipleri vardı. o zamanlar internetten video izlemek gibi şeyler neredeyse hiç yaygın olmadığı için de genelde diğer videolarla beraber madonna'yı izlerdim hep. çok güzeldi, çok asil görünürdü o iki klipte de.
sonra büyüdüm, diğer albümlerini de irdeledim ve daha çok sevmeye başladım. karakteri, özel hayatı beni ilgilendirmez. yaptığı işlere baktığımda yaşamı boyunca pop müzik denen şeyin hakkını en çok kendisinin verdiğini düşünüyorum.
her albümüyle iyi-kötü farklı şeyler ortaya koymayı başarmış ve modaya ayak uydurmuştur. hatta bazen (ray of light) sektörün çok üzerinde bir sound bile yakalayabilmiş.
en sevdiğim albümü de çok tutmayan american life'tır.
çok sevdiğim şarkıları:
-frozen
-masterpiece
-nothing fails
-die another day
-the power of good-bye
-gang bang
-forbidden love
-american life
-wash all over me
-x-static process
-future lovers
-substitute for love
-love profusion

80 zamanlarını pek sevmiyorum evet.
met gala 2016 'da gördüğümüz üzere yüzü gözü şişmiş, pofuduk bi ablamız gibi olmuştur.
tam 23 sene yayınlanmış lgbt temali bir performansına yeni ulaştım. gaylerin hayli rahat lezbiyenlerin yarı çıplak olduğu show cidden ibretlik derecede başarılı.

http://www.instagram.com/p/BGNNRWmSED2/?...
ne iş yaptığını çözemediğim fazlasıyla overrated, galiba şarkıcı.
fazlasıyla overrated denilen kişi pop müziğğin kurucusudur.
bir diğer kurucu için ise (bkz: michael jackson)
16 ağustos 1958. iyi doğdun. happy bday madonna!
madonna çalmanız partiyi kurtarır. daima ve istisnasız.
hala ne iş yaptığını çözemediğim şarkıcı. michael jackson ile karşılaştırılmış. michael, şarkıları oradan buradan almadı canım benim. madonna anca şov adamı olur benim gözümde.
kurban olduğumun şarkılarının canlı versiyonları bazen orijinallerinden daha güzel.

la isla bonita, drowned world tour:


yine la isla bonita, 1987 italya:
( ben senin o tropical deyişini yerim. )

like a prayer, sticky & sweet tour:


hung up, confessions tour:


girl gone wild, mdna tour:
( böyle bir intro yok. )


gel de turneleri baştan sonra izleme şimdi.

gaga'ya diss attığı şu performansı da eklemeden edemeyeceğim:

express yourself, mdna tour:
  • /
  • 5