ayı sözlük magazin

çok yakında,birçok yazarın kirli çamaşırlarını dökeceğim başlık...

kim,kimle,nerede,ne yapmış?

(bkz: coming soon)
bankacibear pazar günü kimininle buluşup kahve içerek dedikodunun dibine vuruyorrrr...azzzz sonra....
haftanın rüküşleri ile endam edeceğim magazin olacak.
şok şok şok... pisuvardaki siyah kil 2 kendisini eksileyenlerin popülaritesini gün geçtikçe arttırdığını itiraf etti.
dark bear en fazla entry giren 3 yazara soyunamayacağı, ancak en iyi yazan 3 yazara soyunabileceği açıklamasıyla çıtayı yükseltti.
kardan adamın kartopu zirvesini bizim oralarda yapalım teklifinin altında üşüyünce yazarları kahve içme adı altında eve atabileceği söylentileri kulisleri epeyce meşgul etti.
koyuyazarın ispanyol erkeklere olan düşkünlüğünün altında küçükken antalyanın bir sahil kasabasında bir ispanyol amcanın şeker teklifiyle elinden tutup,.. neyse. evet son yapılan araştırmaya göre koyuyazarın çocukluğu çok renkli geçmiş. tabii ki kimsenin özel hayatı bizleri ilgilendirmez ama bizden de kaçmaz.
greendayin özellikle koyuyazar ve diğer yazarlar tarafından düzülen methiyeler karşısında şişen egosunun spor salonlarında özenle şişirilen kaslarına paralellik gösterdiği iddiaları bu hafta gündeme bomba gibi düştü.
keremcenin katıldığı zirvelerde antalyanın havasına güvenerek sürekli bol dekolteli kıyafetler giymesi tüm yazarların yüreklerini hoplatmaya devam ediyor. ve hatta son alınan haberlere göre bunu kasıtlı yaptığı da konuşulmakta. neyse bizi yine ilgilendirmez. sıcak detaylar az sonra.
bankacibearın takım elbiseli, resmi havasının altında 10 kaplan gücünde başka bir adam yattığı ve bunun parayla değil dokunmayı bilmekle açığa çıkabileceği açıklaması manşetlerden yansıdı. bakalım bu manevi yönü yüksek açıklama genç adamın kapısını ne kadar aşındırabilecek. kapı dediysek gönül kapısı herhalde.
tunatuanın zirvelere katılabilmek adına kendi güzelliğini yansıtabilecek, kendisi kadar şehvetli olabilecek bir dublör aradığı ve aktif kocasını oyalaması adına yüksek rakamlar verebileceği iddiası bomba etkisi yarattı. nolur beni de alın zirvelere derken gömlek düğmelerini biraz daha gevşetmesi ise herzamanki gibi ilgi uyandırdı. ve daha neler uyandırdı neler. tövbe tövbe.
bodurayinin zirvelere katılmamasının yüzünün eskimemesi adına geliştirdiği bi strateji olduğu iddia edildi. genç adam kıskanıldığını belirtirken haberleri doğrulamak zorunda kaldı.
seda sayanın kokulu öpücüklerinin neslinin tükenmekte olduğu açıklaması,
nihat doğanın götte çıkan sivilce gibiyim, görmeden patlatsan da yine çıkarım açıklaması,
bülent ersoyun genç sevgililerimle her geçen gün daha fazla güzelleşiyorum açıklaması,
ajda pekkanın gergin yüzümle değil de bacaklarımla anılmak hoşuma gitmiyor açıklaması ve daha neler neler...
bizden ayrılmayın anacığım.
tunatuandan flaş açıklama: "işimi dublöre bırakmam, tehlikeli sahnelerde de kendim oynarım"

katıldığı bir film galasında kendisine hakkında çıkarılan dublör söylentilerini sorduğumuz tunatuan, "ben kendi işimi kendim yaparım, bu işe yıllarımı verdim, kaymağını dublöre yedirecek göz var mı ben de?" dedi. her daim giydiği gömleklerin şıklığıyla da göz dolduran tunatuan, aracını getiren valenin dudağına bir öpücük kondurarak aracına binip uzaklaştı.

son dakika haberi: tunatuanın yanında kocasının olmaması söylentilere yol açtı. boşanıyorlar mı?

katıldığı davette yanında kocası olmadığı halde gelen tunatuan eleştirileri sert bir dille yalanladı: "kocam bugün biraz rahatsız ama ben söz verdiğim için geldim, şimdi de onun yanına gidiyorum, her şey yolunda, çok mutluyuz," şeklinde konuştu.
ve nihayet yeni haberlerle geldim anacım,sizler için alttan girdim üstten çıktım ve en nihayetinde en doğru haberleri getirdim.

kevbear : tüm ayıların,gaylerin sevgilisi,gereksiz sosyal sorumluluk projeleri ve organizasyonlar konusunda bir numaralı olan tatlılar tatlısı karizmatikler karizmatiği yazar,tatlı bir telaşa girdiğini ve yakın zamanda evleneceğini açıkladı.o talihsiz kişinin kim olduğu ise halen sır gibi saklanıyor anacım.ne diyelim allah sabır versin enişteye.
anormal genc :yakın zamanda inzivaya girdiğini insanlara duyursa da,gecelerde halen baş göstererek yakalanmış yazardır. uçkur derdi tabi anam,kolay önüne geçilmiyor.
medyum fettish: katıldığı zirveye fanfiniyse gelerek,çoğu yazarın onla sevgilisini kıskançlıktan çatır çatır çatlattığı dedikoduları ortalarda halen deli gibi gezmekte.kendisi ise kameralara " eee napim ciddi bir adamım ben en nihayetinde ciddi adamın ciddi ilişkisi olur" gibi bir açıklama yapmıştır.ne demek istediğini ise halen düşünüyoruz anacım.
naringergedan: yazdığı onlarca sözlükten birinde,nihayet bir yayınevi sahibi tarafından sürpriz şekilde keşfedilen narin:"biliyordum bir gün yazdıklarımın keşfedileceğini,dandik bi yayınevide olsa napim,kader bu.artık sözlüklere değil kitabıma yazacağım" deyip göz kırptı. ay sevindik valla,nihayet kader narinede erkeklerden yana olmasa da bir şekilde güldü..yaz yavrucum yaz yaz yaz...anam korsana düşer düşmez hemen alacağım kitabı.
tra jedi: sözlükte hızla yükselen popülerliğine popülerlik katan yazar,sevgilisiyle fena halde kavga ederken yakalandı."ne kadar zor şartlarda da yazsam gene de sözlüğü ihmal edemem" diye konuştu. ah be enişte,sadece yazmakla kalsaydı keşke sevgilin,webcam olaylarını falan söyleyipte ortalığı karıştırmak istemem.
greenday sözlükte vücuduna karşı olan aşırı ilgiden dolayı,artık sıkıldığını "benim de bir özelim var ama hayranlarım beni rahat bırakmıyor,biraz nefes alayım,ben de bir yerde insanım ama dimi" şeklinde konuşarak hayranlarını üzeceğini sansa da aksine hayranları o an onu bile dinlemiyordu,kaslı muhabire bakıp "oyyşşş" çekmekten.ee naparsın anam bu halk böyle,bir bakarsın seni en tepeye çıkarırlar,aniden de hooop aşağı indirirler.hayat işte...

bu haftalık bu kadar bebeklerim,haftaya gene bomba gibi haberlerle döneceğim.güzel cumalar,güzel fingirdeşmeler...

kocaman muculadım...
haftalar sonra yeniden beraberiz anacım,dark pintisi maaş konusunda biraz eli ağır olduğundan anca yetişiyoruz. ay bomba gibi haberler var aslında bu hafta, ama şuraya kısacık bir şeyler sıkıştırmak istiyorum,mavi kapaklarımızı atmıyoruz,biriktiriyoruz onları,sonra onları popişimizi kaldırıp ilgili yerlere gönderiyoruz.anam su için litre litre.böbreklerin çalışması iyidir,cildiniz güzelleşir,metabolizmanız hızlanır..neyse şimdi başlayalım o halde haberlere:

anam max blum ile alakalı ilk haberimiz.sözlükteki bir yazar tek basina dans ile fingirdeşiyorlarmış.ayhh bizden kaçmaz ayol ama hiç akıl karı mı allahaşkına,biriniz kuzeybatıda,diğeriniz güneyde.karı var,kışı var bu hayatın.öyle uzaktan uzağa olur mu,gerçi yaşadıkları şehirdeki tüm erkekleri tükettilerse orasını bilemem...

kevbear bu hafta dünyaevine giriyormuş anacım. kesin beren ile kenanı kıskanıp,böyle alelacele bir karar verildi..biraz da malum yağmurlu bu aralar havalar,daha az misafir gelsin,daha az masrafa girelim diye de olmuş olabilir..bence ikinci ihtimal daha muhtemel..

bu ara duygusal hayatı yolunda gitmeyen medyum fettish ise kendisini işe vermiş..para babası oldu bu adam,küçük yosmalara söyleyim,bu adamı kapanın hayatı garanti anacım. para,pul,romantizm hepsi var...

aussiebum ile tra jedi ise, djliğe başlamışlar bir yerde..anam dj demek içinde bin şahit gerekir..başladıkları yer,köşebaşında ucuz bir pastaneymiş.müzik kutusu gibi bir aletin başına geçip,jetonu kutuya atıp milletin istek parçasını çaldırıyorlarmış müzik kutusundan..

olmuyorneyapsamolmuyor öğrencilikten arta kalan zamanda çalıştığı parttime işinden de kovulmuş.olmamış,gene olmamış..anam loser olunmaz,doğulur valla..ay kuşum etrafa haber saldım..iş olsun,hoop hemen sana haber vericem..

su altından petrol yürüten serkan ise sinsiliğinin bir kez daha mükafattını almıştır. anam adam hem doktor adayı,hem de bölmdeki taş gibi hocasıyla bir ilişkiye başlamışlar.ayh bende diyordum bu çocuk neden hiç çalışmadığı halde,hep derslerden tıkır tıkır geçiyor diye,neyse oturdu soru işaretleri kafamda..helal olsun valla,gözüme girdi bu hareketiyle.akıllı çocukmuş..

bu ara kendisini gece alemlerine veren orko nun ise, barlarda tekilaları dikip man down şarkısı altında, deliler gibi dans ettiği gözlemlenmiştir. anam nedir senin derdin,anlamadık gitti.

ayh bu haftalıkta bu kadar...hepinizi kocaman muculadım....

yepyeni haberlerle,gene bomba gibi döndük anacım... down sendromlular gününü n tam da bir gün sonrasına denk geldik..ayh anam düşünsenize, yıl olmuş 2012 halen down sendromunu rahatsızlık olarak görenler var...ay ne garip dimi,ilaç kullanmadığınız halde size hasta yaftası yapıştırılması...mesela bende hemcinslerimden hoşlanıyorum,hasta diyorsunuz ama eşşek gibi de kamuda çalıştırıyorsunuz pislikler...şu halime bak,3-5 kuruşa milletin ağız kokusunu çekiyorum hasta halimle...anam neyse down sendromlu çocuk sahibi tüm özellikle annelere,babalara,abilere,ablalara,kardeşlere burdan kocaman sevgilerimi ve saygılarımı yolluyorum,etrafta bu kadar cahil varken sizin işiniz ayrıca zor,ama kalbiniz ve şefkatiniz o kadar güzel ki,dünyanın en havalı insanlarısınız bence -özllikle anneler-..neyse dönelim bakalım neler varmış haberlerimize:

-ayh bu hafta garip bir şeyler oldu..biliyorsunuz basketbol zirvesi vardı...zirveden daha bir gün sonra naringergedan ın ayimiyim neyim acabayi ziyarete gitmesi,akıllara "acaba yenibir aşk mı"dedikodularını getirdi....bilmem ki,olur mu olur...anacım bu devirde sağ gösterip,sol vurmak nedir bilmek lazım valla...ben şahsen şoke oldum narinin başlığın altında daha zirveden bir gün sonra ayimiyim neyim acaba yı ziyarete gitmesini okumayı......sinside olsa akıllıca hareketler...tuttum valla...

- hestia bomba gibi düşen bir yazar oldu bu hafta...kimdir,nedir,ne değildir diye uzun uzadıya araştırdım,ettim sizler için...yok anam,adam tam da bayıldığınız gibi çıktı..."ben seçilmem seçerim" dedi mi bilmiyorum ama ben olsam derdim...

-ayh kevbear dünya evine girdiğinden beri,uslandı...pek mutluymuş,öyle duyduk biz...ama accık cem yılmaz gibi biraz daha asabi oldu evlendikten sonra...anam evlilik zor bir kurum hakkat,5 defa boşanmış birisi olarak söylüyorum,allah kolaylık versin...

-bu haftanın bence en güzel haberi max blum, bir huzurevinde hastabakıcı olarak işe başlamış...ay nihayet şu adam bir aylığa bağlandı...valla mutlu oldum...tamam belki90yaşında bir adamın altını almak zor olabilir ama sonuçta alınteri bu bebeğim,saygı duyulmalı...

- aussiebum şu sıra amerikadan gelen kocasıyla haşır neşir olduğundan,pek uğramıyormuş mekanlara...ah yavrum,bağladı tabi ipi sağlam kazığa...ben olsam hiç uğramazdım mekanlara...

bu haftalıkta bu kadar bebişlerim...kocaman muculuyorum hepinizi..dedikodu bizim en sevdiğimiz...

bye!
bond bear yanında süper bir yakışıklı ile zafer plazada gezerken görülmüş.

(bkz: bir arkadaş görmüş)
şok şok şok! bondbear yine zafer plaza dolaylarında görüldü. bu kez yalnız olan yakışıklı kameralara; buluşma yok, alışverişe geldim dedi. cep telefonunu elinden düşürmeyen yakışıklı kaçar adım uzaklaştı..
sözlüğün kazanovalarından bondbear fidanhanda çay içip, sözlüğü okurken kameralarımıza takıldı.
ayı sözlük magazin ekibi olarak film teklifini kabul etmeyen psk3ün zülfikar ile ilişkisini sorduğumuz bondbear, 'mutsuzlukları daim olsun, pembe panjurlu evlerini üç harfliler bassın' diyerek kameralarımıza poz verdi.
gecenin geç saatlerinde elinde iki torba bira yanında hoş bir yakışıklıyla evine girerken kameralarımıza yakalanan bondbear, bizi görünce panikleyerek kapı anahtarını yanındaki yakışıklının kıçına soktu!!
neye uğradığını şaşıran yakışıklı 'böyle anlaşmamıştık' diyerek kazanovanın yanından uzaklaşırken sarhoş olduğu gözlenen bondbear 'allah belanızı versin' diyerek kameralarımıza saldırdı.
psk3 ve zülfikar ın evlilik dışı çocuk beklemeleri kamuoyunu meşgul etmekte ve duyarlı vatandaşlarımızın tepkisini çekmekteydi. fakat alınan haberlere göre psk3 ün akşam koşusunda altına işemediği, düşük yaptığı iddia edilmektedir ve bu haberle beraber halkımız rahat bir nefes almıştır.
(bkz: şimdi söz fatoda )
efendim birazdan aşağıya görülmemiş, duyulmamış, fantastik dedikodular yazacağımdır. aslında büyük bir kısmı alternatif süreyya plajı zirvesi dahilinde gerçekleştirdiğim gözlemlere dayanmaktadır. lakin, farklı okazyonlar hakkında da şok edici malumatlar bu entride...

bankacibear benden hoşlanıyormuş.

meşhur, efendi, kendi halinde sandığımız kevbear sübyancı sapık çıkmıştır. bir kafenin tuvaletinde sıkıştırdığı genç çocuktan ulu orta, utanmadan bahsetmektedir. kendisine karşı koyan çocuğu "burası bizim mekan, kimse sana inanmaz, döve döve attırırım seni buradan" diyerek sindirdiğini bizzat kendisi açıklamıştır. hiç yakışmadı kev!!! bir de unutmadan, kevbear benden hoşlanıyormuş...

medyum fettish netlenmiş. sınıf atlayıp bana açılma cesaretini bulma ümidiyle yeni aldığı blackberrysi vasıtasıyla bis'in tadını çıkarmaktaymış haspam. ah medyum ah!!! unutma ki, zengin olunu ama soylu doğulur. asla izdivacıma talip olamayacaksın...

pisuvardaki siyah kil 3'ün ailesiyle gittiği tatil kabusa dönmüş. meğer ailesi kendisini görücüye çıkarmak niyetindeymiş. gittikleri tatil beldesinin eşrafından, eşini bir süre önce kaybetmiş geçkince bir adam ile dünya evine girmesi yolunda telkinde bulundukları evlatları psk'yı, bu izdivaçın gerçekleşmemesi durumunda sokağa atmakla tehdit etmişler.

bunun üzerine kendisini otelin lobisindeki tuvalete kitleyen psk, bir an için tuvaletin temizlikçisiyle göz göze gelmiş. başından geçenleri anlatıp "nden ben? neden? neden?" diye ağlamaya başlamış. temizlikçi ise "neden, neden. kağlumbağa deden!" deyince, bu şakayı komik, komik erkekleri ise çekici bulan psk, hijyen kurallarını alt üst ederek oracıkta bu şanslı komik genç adamın olmuş.

lakin bu genç adam aslında otelin sahibinin ta kendisiymiş ve psk'ya muazzam para harcamaktaymış. gel zaman git zaman, otelci psk'yı ankara pavyonlarına satmaya kalkıncam psk'da değirmenin suyunun nereden geldiğini öğrenmiş. şanslı ki pavyoncu psk'nın eski patronuymuş da " psk bizi aşar çünkü tam bir kaşar" demiş de otelci pezevenk psk'nın para etmeeyceğini anlayıp onu azad etmiş. bu arada, psk'nın da bana vurgun olduğunu biliyorsunuzdur...

şimdi gelelim alternatif zirve dedikodularına...

efendin biraz geciktim, meraktan ölüyoruz diye aradılar. gider gitmez ağlayan sakallı ve gözlüklü br genci fark ettim. neden ağladığını sordum. "seninle gerçekten aynı ortamda bulunma şansımın olacağını hayal bile edemezdim. bunlar mutluluk gözyaşları"dedi. bu genç hestia idi. yanında ise trajedi, coqueteria, narin ve bir arkadaşları vardı. dark ise zirveye geç katıldı. teker teker dedikoduları dökecek olursak:

coqueteria tam bir kadın. zırıl zırıl tabir edileninden... sözlük zirvesine bile uzun boyalı saçları ve etekle gelmiş. ama esas bomba kollarındaki sıra sıra trabzon burmaları. heyecanlanmayın, pazar işiymiş... benden hoşlanan yazarımız üç saat boyunca bana güzel görünmek için hangi kolyeyi takacağına karar verememiş.

efendim tra jedi adlı yazar bir an olsun yüzüme bakmadı. ama bir benim değil kimsenin... kendisi sürekli etrafı kesip sık sık tuvaleti ziyaret etti. bir ara yanındaki arkadaşıyla 15 dakika ortadan kayboldu. ama sıkı durun, esas bomba: bakkala gitmek için bile sevgilisinden izin alamayan tra jedi ve hestia geceyi birlikte geçirmişler. hestia bim'den aldığı ürünleri milanodaki dayım gönderdi diyerek kandırmış tra jediyi. sevişirken ikisi de karşılıklı olarak bana olan aşklarını itiraf etmişler...

lakin gecenin sabahında hestia'nın başı bağlanmış ve yasak ilişki sona ermiş.

ayyy!!! naringergedan susmak bilmeden anlattı. bana olan hoşlantısından tutun, evinde düzenli, sabit biri olmamasına, spor salonu maceranlarından sitelerindeki yakışıklı güvenlik görevlilerine anlatmadığı kalkmadı.

sonra dark bear geldi. uzaktan daha bizi görmeden "ayyyyyhhh!!! kadınım ayol!!!!" diye bağıran darkın bu hareketine bir anlam veremiyordum ki kolumu dürten hestia beni uyandırdı. meğer narinin sıkıcı hikayelerinden içim geçmiş.

sonrasında gerçekten gelen dark plajın eski plaj olmadığını, her tarafın genç ve fit erkeklerle dolu olduğunu, ama beni görmenin onca yolu gelmesine değdiğini belirttmiş. ben kendisine yüz vermediğim için duymadım.

hepsi bu kadar sanmayın. lakin ne sözlüğü kapattırmak, ne de sözlükte kan dökülmesine neden olmak istemiyorum....
spor salonlarında hoş birilerini bulmak uğruna kendini paralayan max blum un anoreksiya olduğu halde, halen kendini şişman sandığı, sahildeki kayalıklarda bol tuzlu çekirdek çitlemekten dudakları şişen naringergedan ın onların songül karlınınkiler gibi hafif botox olduğunu iddia edip, halen kendini elit sandığı, her hafta aşık olan, ev partileri veren hestianın, köfte ne demek hiç bilmem diyerek halen kendini kezban diye tanıttığı, ne zaman tatlı bir herif geçse ya kahve alma ya da tuvalete gitme bahanesiyle masadan kalkıp, adamların peşinden giden trajedinin halen başının bağlı olduğunu söylediği; kadın, erkek, dil,din,ırk demeden herkesin üzerinde ne olduğunu soran bankacibear ın halen kendini faşist sandığı alternatif bir zirve geçirdi bu sözlük..
kendisinin ayısözlükte yazdığını söyleyip, ilgi çekmeye çalışan kimliği belirsiz bir yazarcan, kameraların açılmasıyla bunu hemen yalanladı. soruları cevapsız bırakarak beyoğlunun arka sokaklarında kaybolan ayımız topuklarını götüne, kafasını tabelalara vura vura kaçtı. *

(bkz: yorumsuz)*


şok şok şok...

dark bear'ın ayı sözlük birinci yazarlar zirvesi öncesi katılımı arttırmak için tüm yazarlara özelden gönderdiği '' kırmızı koltukta oturtma sözü '' mesajı fos çıktı. genç adam sugar cafede bu durumu '' ama iki önemli yazar konuğumuza ayırmak zorundaydım '' diye açıklayarak ünlü bir yazar olma çabalarımızın önünü sonsuza kadar tıkamış oldu. **

sözlüğün magazinden sorumlu iki temsilcisinden genç olan tubi ve deneyimli isim ahmetonskinin foyası sonunda ortaya çıktı. ikisiyle de tanışırken nickimi bağışlamama rağmen duymazdan gelip sonrasında aradan geçen zaman içinde beni tanımaları sadece ünlüler dünyasıyla ilgilendikleri, genç starları keşfetmekten yoksun olduklarının farkedilmesini sağladı. * *

scherzonun genç ve çıtır doktor adayı, yeni jenerasyonun aktivist temsilcisi, boylusu poslusu olmasına rağmen yine meslektaşı babası kadar popüler olamadığı öğrenildi. genç adamın babasına ulaşılması için bir basamak olarak kullanılmaktan dolayı nağmelediği '' isyaaaaaaaaan '' sesleri adeta istiklal caddesini inletti. *

bv bearın sakin ve sade kimliğinin altında resmen popülerlik kaygıları güden vahşi bir yanının yattığı geç olmadan anlaşıldı. acaba scherzoya uygulanan düzenli ve ritmik tacizlerin manşete taşınmak için yeterli olup olmadığı, henüz zengin koca da bulamayan ve evden kaçıp artist olmak için yanıp tutuşan gaylere bir ışık tutacak mı merak konusu. genç adam bu manşet sayesinde o aranan kadının burada olduğunun, uzaklarda aramak gerekmediğinin adeta canlı bir kanıtı olduğunun altını çizmek istemiş.

fikir intihalinin playboy edasıyla iki çıtır kızla içeri girmesi dedikodu bekleyen gaylerin ekmeğine yağ sürdü ve zaten kıskanmaktan hızla tüketilen tırnaklarına bir darbe daha vurdu. ama kısa zamanda '' sadece arkadaş '' olmalarının açıklanması ve fikir intihalinin derin göğüs dekoltesinden verdiği frikikle '' sapına kadar gayim '' açıklamalarıyla ortam yumuşadı. **

karpuzseverin zirveye ta yalovadan geldim diyerek ilgi çekme çabası yolculuğunun sadece 1 saat sürmesinin anlaşılmasıyla kameraların istanbul içinde gerçekten uzaklardan gelenlere çevrilmesi bir oldu. karpuzseverse masum rolünü oynamak için zirvedeki herkese kimselere elletmediği, herkeslerden özenle saklanan karpuzlarından ikram ederek ortamı yumuşatmaya çalıştı. *

yekdusecarın masada başka konuklar yokmuş gibi sadece ahmetonskiyi romantik bir ürün olan yağlı etle beslemesi genç kadının uzun yıllardır üzerinde çalıştığı uzun boylu, kalıplı erkek yetiştirme dosyasının bir açılımı olarak yorumlandı. başkalarının ağzına et, bizlereyse doğruları söylediğimiz için bıçaklar çekildi. bir yanda max blumun sözlü sataşması, yekdusecarın tehditkar ve ürkütücü bakışları, coqueterianın çirkef tavrı ve toz kondurmadığı max blumunu pamuklara sarıp sarmalar tarzı **,.. neyse ki ortamda tra jedi vardı da biricik max blumunu bile dürüstlüğünden taviz vermez tavrıyla haksız buldu. '' işte narinlik budur '' dedirtmiştir, çirkefliğe istinaden.
  • /
  • 2