evlerinde zorla tutulan yüzde elli

kimyasal silahlar- mesela biber gazı, kokusu burnunuzdan fazla uzağa gitmiş olamaz- yetmiyormuş gibi sokağa salınsalar hepsi birer tayyip askeri/polisin fiziksel silah kolu olarak savaşın hükümet kanadında yerlerini alacak olan kimliği belirsiz yüzde ellidir. bedava bulunca sıka sıka soyu tükenme tehlikesiyle kalan biber gazının alternatifi olan bu gizli yedek ekipman tayyip erdoğanın muhteşem çözüm stratejisi olarak kayda geçmiştir.
padişahları tarafından mal muamelesi görmüş %50 dir. belki de sadece %10 kalmıştır diğerleri direniştedir. kim bilir !
demokrasi istiyoruz derken demokrasiyi unutanların saldırısına maruz kalan yuzde ellidir,tahrik edilirler hem de tahrik olanlar tarafından, kendi gibi olmayanı kabullenememiş insanların, kendi sokağa çıktı diye herkesin sokağa çıkması gerektiğini düşünen pardon sanan çünkü o takımın düşündüğünü sanmıyorum insanların akılsızlıkla suçladığı, ama gerçekte çoğu hiçte öyle olmayan insanlardır
böyle bir yüzde elli yok emin olun.

sizin de akpli arkadaşlarınız olduğu gibi benim de var.

çoğu korkuyor. aman işimiz gücümüz bozulacak, düzenimiz altüst olacak diyorlar.

tırstılar demek istemiyorum ama ciddi bir şekilde korktular. bundan sonra her şeyin farklı olacağını biliyorlar.

12 eylül cuntasinin tornasindan çıkmış, demokrasiyi önlerine sandık geldiğinde gidip oy atmaktan ibaret sayan kesimdir.
roboskiyi görmeyen, reyhanliyi duymayan, evinde bol reytingli, çok acun'lu yarisma programlari izlemeyi tercih edenlerde bunlardır.
nazim hikmet'in, akrep gibisin, koyun gibisin, midye gibisin kardeşim dediği kesimdir.
evlerinde zorla tutulmazlar.. onlar evlerinde kalmayı tercih ederler.
sadece bizde değil, dünya'nin her yerinde, oranlari degismekle birlikte vardir böyle bir kesim.
tayyip efendi bu yüzde elliye güveniyorsa hiç güvenmesin.
bunlar zamanında özali, demireli, çilleri, mesut yilmazi da bas tacı edip, sonra sandiga gönen kesimdir.
sana, magdur edebiyatı yaptigin -ve bir anlamda askeri vesayetin mağduru oldugun- için meyleden bu halkın, senin tiranlık heveslerine prim vereceğine inaniyorsan eğer, yaniliyorsun.
akp'nin demirbaşı olmayan yüzde ellidir. "eylemlerde akpliler de vardı" gibi bir beylik söz edecek değilim ancak "benim de akpli arkadaşlarım var" demekten kendimi alamıyorum ki aileleriyle beraber olayların, bilhassa ölümlerin yaşandıktan sonra hükümetin işini yapmadığı ve kafasına göre davrandığını söylemişlerdir. ister beğenin ister beğenmeyin sokağa çıkmak her ne kadar vicdanî bir meseleyse de çıkıp çıkmamak tercihtir. herkes slogana atmak zorunda olmadığı gibi sloganlar da herkesin ağzında slogan değildir. bilinç, tecrübe ve az biraz da bıçağın kemiğe dayanması ile ilgi bir şey. ve evet benim arkadaşlarım apolitik. oy verdikleri akp'nin ideolojisinden de bihaberler. biri* seksen demiş. hay ağzını öpeyim.
salın küçük enişteyi
tayyibin müthiş hayal ürünlerinden biridir.o kesimden de uyananlar vardır ama şöyle bir durum da var ki gelecek seçimde bu kesim yüzde elliden ne kadar düşük olur tartışılır
onu bunu bilmem de "gel %50, otur %50, pati ver %50, saldır %50" muamelesini gerçekten hazmetmişlerse aferin onlara. bir kemik şeklinde kurabiye de benden. bu konuda ne kadar empati yapmaya çalışsam da başarılı olamadım. rte'nin bu konuşmasını izleyip hala "helal sana, adamsın" diyen akpliler var. bu arada rte bu sözleri sarf ederken %50sine zaten, ne duruyorsunuz hırlasanıza, azıcık dişinizi göstersenize mesajını vermiştir.
%50 yi oluşturanların çoğu cahil, bilgisiz, yaşı ilerlemiş ve pasif insanlar. bunlar böyle olaylarda kuyruğunu titretirler. geçen seçimlerden günümüze kadar da %50 oranında kimse kaldı mı acaba o da tartışılır. kalanlar allah selamet versin, doğru yolu göstersin.
facebookta ki bazı ademlerin yorumlarını okuyunca gerçekten var böyle bir güruh, dediğim söylemdir.
hicbir zaman yüzde elli olduğunu düşünmediğim, sınavlarda, atamalarda akla gelebilecek her yerde şike ve hile yapan akp nin seçimlere de hile karıştırması neticesinde bize türkiyenin yarısıymış gibi gösterilen kesimdir. yüzdesini tam bilmesek de evet böyle bir kesim var, görüntülerde gördük ellerinde sopa protestocu kovalıyorlardı ama sayıları sokak köpeklerinin sayısını geçmez.
evlerinde mi değil mi bilemem ama %50'nin sözlükte olduğu kesin, nereden mi vardım bu kanıya? geçen haftanın boş entryleri bunu kanıtlar derecede.
yandaş medya takipçisi cemaatçi insanlardır kendileri. onlara göre sadece kendileri insandır. nefret nedir iyi bilirler.
facebooktan gördüğüm kadarıyla tencere tava eylemlerine bile tahammülü olmayan, toleransı, hoşgörüsü sıfır, her yorumuna dini karıştıran beyni yıkanmış zavallı eziklerdir çoğu. o beyinler yıkandıktan sonra başörtüsünü de takınca hava almıyor kurumuyor bir türlü o beyin, ıslak ıslak nem yapıyor leş oluyor resmen.
azımsanmayacak kadarı evlerinden çıktığında taksime gidecek kesim
tepkinizi sandıkta gösterin diyen başbakan'a
vatandaşın tepkisi "daha ne yapalım sandığa mı sıçalım ?"
zeka ve algı düzeyleriyle hayranlık ve takdir toplamış insanlardır.

http://ayisozluk.com/lnk/a6c6d4
50% yi bilmem de bir 25 kişilik anap ekibini harbi evde zor tutuyorlarmış...
yatak başlıklarına tüylü kelepçelerle sabitlenmiş %50'dir *
ha söz konusu ''tayyipimizi rahat bırakın!'' diye haykıran dört kadınsa hepsinin %12,5 sayılması adil görünmüyor.
gerçi son günlerde adil şeklinde adlandırabileceğimiz tek şey kalmadı.
kısacası yüzde bilmem kaçsınız bilmiyorum* ama durun evde. böylesi herkes için daha iyi.
  • /
  • 2