sıla gençoğlu

bi insan konuşur gibi şarkı söyleyebilir mi. eğer ki sıla insansa evet söyleyebilir. bu nasıl bir yorum bu nasıl bir ses o nasıl sözler öyle. varlığına şükrettiklerimden. lezbiyen olması da exxtra extra artısı. iyiki varsın be sılam.
klasik pop müziğinin içine türk kültüründen beslenen, zaman zaman arabeske kayan nağmeler katarak ortaya yormayan, dinlenebilir bir tarz çıkaran başarılı kadın. her yaptığı şarkı tutmakta, güzelliği ayrı, şarkıları ayrı ilgi uyandırmaktadır. son olarak kafa gibi çok kafa bir parça yapıp iddiasını ortaya koymuştur.
nasıl bir kafaya hatta oksijeni nasıl bu kadar verimli kullanıpta bu şarkıları yaptığını anlamadığım türk pop müziğinin son zamanlardaki değerlerindendir.
ilk çıkış parçası olan -dan sonra ile bünyemde antipati uyandırmış ama sonrasında kenar süsü şarkısıyla beni benden almış muhteşem insandır. artık seviyorum kendisini.
kenar süsü
dan sonrayı ilk dinlediğimde çok heyecanlanmıştım. böyle klibi olsun, sözleri olsun pek sevmiştim. lakin o zamanlar şarkıyı kimin söylediğini bilmiyordum. sürekli arabada radyo dinleyip şarkının kimin söylediğini bulmaya çalışıyordum. derken bir sıla dan sonra ile karşımda , diğer sıla sevişmeden uyumayalım tadında alaturka şarkılarla karşımda. önce idrak edemedim bu ikisinin aynı bünyede toplandığını . sonra acı bir gerçekle öğrendim a dostlar. keşke hep dan sonra gibi şarkılar duysak o güzel sesinden. ne çok şey değişti o gün hayatımda , ne çok .. bi bilseniz..
cam şarkısıyla beni bir kez daha kendine hayran bırakan popçu.

maskülen kadın olduğu için mi hayranı olduğumu anlayamadığım şarkıcı.
''şimdilik'' ayı radyoda durmaksızın şarkıları çalan sesi güzel vokaldir. maalesef 5 saatten fazladır sadece bu ablamızın şarkıları çaldığı için baymaya başlamıştır.
ayı radyo1 saatin sonunda melankolinin dibine vurduran güzel sesli üretken hatun kişi. allah ona zeval vermesin. *
sesi yorumu ve şarkılarıyla ağır depresyon nedeni bayan vokal, nereden çıktı bilmem ama iyikide çıktı bir anda piyasanın tozunu attırıp unutulmazlar arasında ki yerini çoktan aldı.
kendisi 1980 denizli doğumludur, sahne deneyimine lisede koro üyesi olarak başlamıştır,üniversitede fransız dili ve edebiyatına girmiş ama bir dönem sonra caz bölümüne geçmiştir ve sonra vokalist olarak profesyonel müzik dünyasına girmiştir belli bir dönem vokal yanında bestelerini piyasaya kazandırmıştır besteleri ünlü sanatçılar tarafından yorumlanmıştır. onu ilk önce yine kendi bestesi olan "dan sonra" ile tanıdık 2007 yılında ise kendi adını taşıyan ilk albümü ile giriverdi hayatımıza.
sol frame'in hit şarkıcısı olmuş durumda bugün, ölmese bari.
seksi ve maskülen kelimesinin uyumlu olduğu nadir bayanlardan.. alanında da bir o kadar başarışı söz yazarı, şarkıcıdır.
kendisinin lezbiyen olduğu söylenmektedir..
yapacağım ilk tatilde kafa nereye biz oraya şarkısını dinleye dinleye gazlayacağım şarkının sahibidir. içimdeki uktedir.
şarkıları ve yorumu ile kendine tarz yaratmış bir pop müzik şarkıcısı..gerçekten kaliteli ve güzel işler yapıyor.kendine has yorumu hemen dikkat çekiyor.
illuminatiye selam çaktığı söylenen sanatçı

çok sevdiğimden değil zor sevdiğimden
kezban varmış ruhunun derinliklerin de:
http://ayisozluk.com/lnk/a2c46a
  • /
  • 4