türkiye'de eşcinsel evliliğin yasal olduğu gün

çok merak ediyorum ne hissedilecek, ne yapılacak... nasıl bir atmosfer olacak o gün ülkede, nasıl kutlanacak ve en önemlisi:

biz o günü görebilecek miyiz?
güçler ayrılığı rayına oturtulmuş ve gücün kötüye kullanımı engellenmiş, insan hakları en önemli verilen ve taviz verilmez bir yer edinmiş, ayrımcılık ve nefret söylemleri en ağır cezalar ile kuşatılmış, insan dışındaki canlılar ve doğa için sıfır zarar seviyesinde bir işleyiş geliştirilmiş, trans bir başkan tarafından yönetilen mecliste gökkuşağı renklerinde makaronlarla tatlı tatlı kutlamalar yapılmış, eşcinsel çift olan milletvekilleri o güne özel gökkuşağı kravat ve fularlar takmış elele kutlamalara katılmış ve çalışmalarının sonuclarinı almaktan son derece mutlu şekilde gülümser halde , intizar ve sinem gedik ilk evlenen çift olmuş, mustafa ceceli -nihat doğan -alişan elele tutusmus feryat filan ağlıyor. bunlar benim için yeterli valla şimdilik.
ünlü eşcinsellerin nikahlarının belediye başkanlarınca kıyılacağı, o ünlülerin ünlü arkadaşları ve üst düzey bürokrat ve milletvekillerinin de nikah şahidi olacağı günleri işaret eder.
afsdfadsfasdfadsfasdf.
ne güzel hayallerde yaşıyor bazı ibneler.
250 yıl sonra belki canımsılar. o da türkiye hala ayakta kalırsa.
bu ülkede imkansız gibi. olsa da göremeyiz zaten. bu yasayla beraber eşcinselleri linç etmek yasaktır gibi bir yasa da çıkmalı ki eli palalı sopalı binlerce sokakta eşcinsel avcısı olması çok muhtemeldir.
ayrıca ilişkilerde de bir kıyıma da yol açacağını düşünüyorum. hani evlenmek istiyordun? benimle gönül mü eğlendiriyorsun? senin için seks objesinden farkım yokmuş! gibi klasik evlilik muhabbetlerinin de olması çok yüksek ihtimaldir kanımca.
insan sevgisinin dev boyutlara ulaştığı gün. bu ülkede önce çocuklar, kadınlar ve hayvanlar hakettikleri değeri görsünler de ben evlenmesem de olur. zaten bu üç grubun şiddet görmediği gün biz de kazanmış olacağız.
neden olmasın. kim bilir neler değişir.
imkansızları konuşuyoruz. kapatın konuyu. vakit kaybediyoruz.
- çok gizli olanların deşifre olacağı, gay değil aktifimcilerin boşta kalacağı gündür.
- şu meşhur '' horneti kapatma '' ya bir adım daha yaklaşılacağı gündür. *
- kapılarımıza işaret konacağı gündür.
boşanma oranlarının katlanarak artacağı gündür. haaa bi' de "sıra bende dedi. boşandık!" diye haberler de duyarız muhtemelen!
direk teklif evlenme teklifimi yaparım ne olursa olsun
diğer ülkeler uzaydaki kolonilere falan yerleşmiş olurlar heralde. o kadar geriden geliyoruz ki fransızların 200-250 yıl önce insan hakları için verdikleri savaşın yakınında bile değiliz. lgbti den önce insan hakları, kadın hakları, hayvan hakları, düşünce özgürlüğü gibi uzayıp giden bir liste var. e bütün bunlar olana kadar da diğer ülkeler dünyayı terk etmiş olur bence. ehehe.

ha diyelim ki oldu. o seviyeye ulaştık. eşcinsel evlilikten çok, boşanma davası falan görülürdü önce. yıllardır toplumun baskısından kurtulan insanlar bir bir boşanıp hayatlarını yaşamaya başlardı.
cennet olmayacak muhtemelen de şu anki duruma göre daha fazla kabullenildiğimizin bir işareti olacak. lgbti mücadelesi ve kazanımlarının başta kadın mücadelesi olmak üzere demokrasi mücadelesiyle el ele geliştiğini düşünüyorum. o yüzden daha yaşanılabilir bir dünyadan bahsetmek mümkün olabilir o gün. bir de eskiden evlilik olayı saçma geliyordu bana bütün çiftler için . eşcinseller bari kurtulsunlar bundan diyordum ama evliliğin sağladığı haklardan mahrum kalındığını gördüğüm bir kaç örnek ve şu video ile fikrim değişti açıkçası .
söz konusu video
https://www.google.com.tr/amp/s/www.izle...