hayvan severler

terkedilmiş, barınağa verilmiş ya da sahibinin vermek istediği hayvanların ücretsiz olarak sahiplendirilmek istediği facebook grubu. eğer evcil hayvan almak istiyorsanız sadece buraya bakmanız yeterli. nerdeyse her saat güncelleniyor site ve her gün bir sürü hayvancık sahiplendiriliyor. facebook arama yerine "hayvan severler" yazıp üye olmanız yeterli.
gündeme gelen yeni yasa sebebiyle yürüyüş düzenleyecekler. öldüren yasa istemiyorlar. 30 eylül 2012 pazar günü saat 14:00 de bir çok sanatçı, dernek ve hayvanseverin katılımıyla gerçekleşecek. konuyla ilgili imza kampanyası da var.

http://www.sessizkalmasucaortakolma.com/dilekce/dilekce_detay.asp?id=1311&durum=2

(bkz: yaşam hakkına saygı öldüren yasa istemiyoruz)
kavram olarak insanı hayvandan üstün tutan bir tabirdir. bunda aslında hayvan hakları savunucularının bir suçu yoktur, insan bilinçaltına yerleşmiş bir şeydir.*
bir kediyi çok sevdim, o beni hiç sevmedi.... sonra pet shopa götürüp geri verdim.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200103507421231&set=a.1164310198710.25279.1556547336&type=1&ref=nf
öncelikle bir hayvan hakkı ( yaşam ) savunucusu olarak sözlük te yalnız olmamak çok güzel bir duygu bütün herkese çok tşk ederim hayvan severler bir dönem adminliğini yaptığım yoğunluktan dolayı mecburen devretmek zorunda kaldığım haysev derneğinin 450 bin i geçmiş beğenisi olan yarım saat e bir yuva ilanı yapan ve sayısını hatırlayamadığım kadar sokaktaki canların hayatını kurtarmış olan bir kuruluştur ve bağış kabul eden bir sosyal paylaşım sitesidir
nasıl insanlık, nasıl bir vicdan !!!
bir canlının yaşama hakkını nasıl bu şekilde hiçe sayarlar da ''uyutmaya'' kalkarlar.
trabzon hayvan barınağındaki bu çocuk ( ) 2-3 gün içerisinde uyutulacakmış.
nedeni ise ''yemek verilmeyen bu yavrunun'' yemek için saldırgan olmasından kaynaklı.
şu an daracık karanlık bir koridorun (karantina) içinde tutuluyor.
trabzonda varsa tanıdıklarınız bunu sahiplenmek isteyen birileri lütfen yardmıcı olun.

şimdiki hali bu;
aslında bu entry pek tanım niteliği taşımıyor, daha çok bir yardım. birkaç gün önce arka ayakları ciddi şekilde kırılmış bi köpek yavrusu buldum. bir tane ayağını kesmek zorunda kaldılar zaten. cins köpek falan değil sokak köpeği. hayatının bundan sonrasını 3 ayaklı olarak yaşayacak, ancak diğer arka ayağı da henüz iyileşmediği için bir süre özel bakıma ihtiyacı olacak. ben hayvansever falan değilim kendi adıma. değil köpeğe kendime bile bakmaktan acizim zaten. o yüzden köpeği barınağa bırakacağım. bu köpeği kendi haline bırakmış olsaydım muhtemelen 2 gün içinde ölecekti ve bütün dertleri bitecekti. ama bir kere bu boku yedim, köpeğin yaşamasına ve daha fazla acı çekmesine sebep oldum, bu yüzden kendimi borçlu hissediyorum. eğer salı gününe kadar bakacak birini bulamazsam barınağa bırakmak zorunda klacağım. eğer bu köpekle ilgilenebilirim ya da ilgilenecek birini tanıyorum diyorsanız benle irtibata geçin.
kuş beslerken tavuk yiyen, akvaryumculukla ilgilenirken balık yiyen adamdan hayvan sever olmaz !
3 patili küçük bir kıza yuva aranıyormuş. sanırım bir kaza sonucu arka bacaklarındaki problemleri bir sözlük yazarımız veterinere götürerek sağlığına kavuşturmuş ve masraflarını ödemiş. sadece sahiplenecek birileri aranıyor.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4...
kendilerini severim ama "yalnızlıklarını" hayvanlarla kotarmaya çalışan, hayvanları daha çok yol arkadaşı olarak gören kişiler.
onların hiçbir şeyden haberi yok, bir kez daha vicdanınızı düşünün !

bulunduğu barınak bu yavruya da mezar oldu; ...
soğuk havalarda sokak hayvanlarını yalnız bırakmayanlardır.
http://www.facebook.com/media/set/?set=a...
(bkz: faith in humanity restored)
insan sevgisi de taşıyanlardır.
gerçekten de hayvanları sevmeyenlere bakıyorum,geneli sevgisiz,insana saygısı olmayan bireyler.