noblebear

Durum: 330 - 0 - 0 - 0 - 20.01.2018 21:25

Puan: 5068 - Sözlük Kezbanı

12 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 17

eski sevgiliye söylenecek sözler

yerime koyduklarının sana koyması dilegiyle

yazarların şu anki ruh halleri

berbat bitik çok acil degisiklik

1 ay boyunca yıkanmayan adamın taşak kokusu

oggggggggg diyecegim ve hiç bir sekilde hayatımın hic bir yerine koymayacagım kisi

bir musibet bin nasihatten iyidir

illa canı yanacak yoksa akllı basına gelmez durumudur

2017 başkanlık referandumunda tercihin ne olacak

hayırlı olmasını dileyecegim hayırlı bir sekilde

bir erkeğe sarılıp uyumak

damarlarımda dolaşan bir istekdir

fiber shake

fiber shake modası çıktı şimdi de, zayıflatır mı bilmem ama ambalajı alan baya ciksi olmuş
http://www.santimetrekare.com/si

ayı sözlük yazarlarının aşık olduğu otomobiller

haykur barınağına mama yardımı

http://www.facebook.com/haziraan/videos/... mamalarımız geldi emeği geçen herkese çok tşk ederim çok saolun

ayı sözlük üçüncü anadolu yakası muhabbet zirvesi

çok güzel bir gündü çok güzel bir zirveydi herkesin yüreğine sağlık

dark bear

2012 de davetimi kırmayıp hayvan severlerin ölüm eylemine dur demeye gelen yazar. aklı başında, olgun, amaçları olan vaktini dolu dolu harcayan, altın gibi kalbi olan dost arkadaş.

naringergedan

bugün tanışma fırsatını bulduğum yazar sessiz sakin dikkatli yüzünde ve bakışlarında bir savaştan çıkmış gibi bir hali vardı arkdaşlık yapılacak insanlardan birisi

catgirl

sessiz sakin çıtı pıtı altın gibi bir yüreği var gözleri ışıl ışıl can parçası aslan parçası

noblebear

tşk ederim catgril bi mukabil sende oylesin itiraf edeyim malesef akıllı tlf ahı var ya kaybediyorum ya düşürüyorum ya benim çocuklar kemiriyor yada sinir anıma denk gelip kendilerini duvarda buluyorlar diger tlf 5 gün jarzı gidiyor eski tlf larla daha mutluyum

noblebear

tessekkür ederim naringergedan. sizin gibi özel güzel insanlari tanıdıkca hele bir de yürüdügüm yolda destek verip yalnız birakmadiginiz zaman gücüme güc katılıyor.

hayalperest cafe

çalışan personelin dünyadan bir haber olması mekan büyük ve güzel bir havası var

haykur barınağına mama yardımı

kendi adıma ve hayvanların adına çok büyük zevk aldığım bir zirveydi yardım eden herkese çok tşk ederim

haykur barınağına mama yardımı

2 paket köpek 1 paket kedi maması gönderen y... hanım çok tşk ederim anında dağıtıldı ve yediler http://www.facebook.com/media/set/?set=a...

milli piyango gibiyim herkese vurmam

iddialı ve kendinden emin bir söz.

haykur barınağına mama yardımı

evet durum kötü bunlar yaşlı ve engelli diye kimse istemiyor yavrular ise cins olmadıkları için ilan bile paylaşmıyorlar malesef
  • /
  • 17
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 330

yeni ilişki

yeni birini anla yeni birine kendini anlat çok ugraştırır bidafe agzın yandıysa ikincisinde boşluktaysan bir daha yandıysa 3 de bi yanlışlık olduysa gine yandıysa dördüncüde alışmış kudurmuştan beterdin deyip alıştım aşka dersen ve kovalamaya devam edersen sana kolay gelsin arkdaşım
ugraşamam bakar ilk görüşte aşka inanrım o inanmazsa onun etrafında bir ka tur daha atarım :)
hemen severim sonra aşık olurum eve gelirse aşkımı pekiştirim otele gidek derse katlanırım aşkıma yattıktan sonra çok iyise birdaha birdaha isterim iyidegilsede
ten uyumu var derim olmadi bye bye ugraşamam yeni ilşkiyle çok uzun

para maymunları bile bozuyor

valla akıllarına bir şey diyemecem ama dostlukları on numra

gelecekteki sevgiliye not

sevgili gelecekti sevgilim 1. eger özgürlügümü asaletimi deli olan yüregimi kısakanacaksan
2.ruh halin bir önceki gibi bozuksa
3.dansoz gibi kıvıracaksan her seyi
4. kariyerle karekteri karıstıracak kadar zavalli bir insansan
5. gecmiste sana yapılanlarin intakimini benden alacaksan ...... git uzay boslugunda kaybol ha bunlari yapmayacaksan gel bu can feda sana simdilik bunlar aklıma geliyor

evcil hayvanlarınıza şikayet geldiği takdirde yapmanız gerekenler

komşularınız ya da başkaları, hayvanınızı ilgili birimlere şikayet etmekle sizi tehdit ediyorsa, daha doğrusu onu sizden ayıracağını söylüyorsa lütfen bu haberi okuyunuz.

kendi mülkünüzde beslediğiniz evcil hayvanınız için yapılan şikayetlere cevabınız;

kedinizin/köpeğinizin kimliği varsa, aşıları ve sağlık kontrolleri tamamsa belediye hiçbir şey yapamaz. eğer yapmak için gelirlerse, bu durumda bir hayvan sahibi olarak sizin söyleyecekleriniz şunlar olmalıdır:

5199 sayılı hayvanları koruma kanunu gereği, belediye zabıtası, polis ya da jandarma mülkümde bulunan aşılı ve karneli kediyi/köpeği alma hakkına sahip değildir. yasaya dayanarak söylüyorum ki bu kedi/köpek benim evimdeki televizyonum, dolabım, param gibi bie eşya-mal kapsamına girer. nasıl ki evimden bir malı aldığınızda hırsızlık oluyorsa, kanun gereği kedimi/köpeğimi almanız da hırsızlık kapsamına girer ve bu konuda size dava açma hakkım vardır. kedimi/köpeğimi vermeme hakkım vardır. ayrıca, bunun için gelenleri evime almama hakkım da vardır.

rahatsız olan kimseler il çevre bildirebilir ve il çevre dahi gelip hayvanınızı alamaz. il çevre ancak gelip rahatsız olan kişilerin sadece yatak odasına desibel aleti koyar ve kedi/köpek gece kaç desibel miyavlayıp/havlayıp uyku bölüyor bunu ölçer. eğer ölçümlerde belirlenen sınırın üzerinde havlama olursa alınan bu desibel raporuyla sadece dava açılabilir. aynı zamanda kedi/köpek sahibi de haksız yere dava açıp rahatsız edildiği için karşı para davası açabilir ki genelde hayvan sahibi bu davaları kazanır.

eğer şikayete konu olan köpeğin havlama gibi alışkanlığı yoksa bu durumda mülkünüzde beslediğiniz hayvanınızı hiç kimse gelip alamaz.

evcil hayvan satışının yasaklanması

pet-shoplarda hayvan satışı yasağı başladı
kadıköy belediyesi, pet-shoplarda hayvan satışına yönelik yasağı uygulamaya koydu.güncelleme:03 nisan 2013 14:23
1 nisan’da başlayan yasak kapsamında denetimler de başladı. ekipler, satış yapan dükkanlardaki kedi ve köpeklere topladı.

kadıköy belediyesi, 3 aralık 2012 tarihinde aldığı kararla, 1 nisan 2013 tarihinden itibaren kadıköy sınırlarındaki pet-shoplarda kafes içinde sağlıksız koşullarda kedi-köpek ve tavşanların satışının yasaklanacağını duyurmuştu. kararın yürürlüğe girmesiyle ekipler denetimlere başladı. ekipler, 78 iş yerinde denetimlerde bulunarak, satışa çıkarılan hayvanlara el koydu.

reklam canlı hayvanların pet-shoplarda günlerce hatta haftalarca vitrinlerde bekletildiğini, birçok doğal ihtiyacının karşılanmadığını, hayvanların bakımsızlık ve ilgisizlikten öldüğünü kaydeden kadıköy belediye başkanı selami öztürk, türkiye’de bu alanda ilk adımı kadıköy belediyesi’nin attığını belirtti. yasağın 1 nisan itibariyle başladığını ve geri adım atmayacaklarını kaydeden öztürk, şunları söyledi: “pet-shoplarda hayvanlar sağlıksız koşullarda satılıyordu. yurt dışından yasal olmayan yollarla getirilen hastalıklı hayvanların aşı takvimleri tamamlanmıyor, bazı yavrular erken zamanda sütten kesilerek annelerinden ayrılıyor, pet -shoplar gece kapandığı için hayvanlar bütün gece yalnız bırakılıp açlığa terk ediliyordu. buralarda satılmayan ya da satıldıktan sonra hastalanan birçok hayvan sokağa terk ediliyordu.”

türkiye’de bu konuda ilk adımı attıklarını belirten öztürk, “meclis kararı çıkarttık ve 1 nisan da uygulamaya başladık. yaptığımız denetimlerde pet-shop sahiplerinin büyük oranda yasağa uyduğunu, satıştan vazgeçtiğini gördük. denetimlerimiz devam ediyor. yasağa uymayanlara önce para cezası vereceğiz, devam ederlerse ruhsatlarını iptal edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

ev arkadaşının eşcinsel olduğunu öğrenmek

içinde bulunduğum durumdur. eve gelen en yakın arkdaşımı ev arkdaşımla kendi yatağımda yakaladım ve çüş dedim.
ağzım açık bir şekilde mal mal baktım. kendi kendime ''aaaaa ev arkadaşım da ibneymiş!'' deyip soru yağmuruna tutmamla başladığım bir gündü.
nasıl yani?
aaaaaaaaaaaaaaa sen de mi götünü veriyorsun?
nasıl yani ?
ibne misiniz siz?
ne zamandan beri böylesiniz?
ne zamandan belli sikişiyorsunuz?
tercihleriniz ne?
sevgili misiniz? yoksa günü birlik ilşiki mi?
bana niye söylemediniz ibne olduğunuzu?
ben de sizin gibiyim, ben de erkek seviyorum; ama ben şişman seviyorum.

sirk gerçeği

http://www.cnnturk.com/2009/dunya/12/18/... sirkler, çocuklara hayvanları sevdirmek ve insanları eğlendirmek için varlığını sürdürüyor. ancak ödenen bedel düşünülünce eğlenceden pek de eser kalmıyor. ormanların kralı aslan ormanında gezinirken şüphesiz ki ateş çemberinin içinden atlamıyor, dev cüssesiyle insanoğlunu ürküten fil ailesiyle birlikte afrika’da top oynamıyor ya da bisiklete binmiyor. peki sirkteki hayvanlar “eğlence “ adı altında yaptıkları onca şeyi nasıl yapabiliyor hiç düşündünüz mü?

kendi doğalarında, özgürce , hak ettikleri şekilde yaşamaları gerekirken “insanlar” tarafından küçücük kafeslere hapsedilerek oradan oraya sürükleniyorlar. “yaşamak” üzere kapatıldıkları kafesler o kadar küçük ki çoğunlukla sağdan sola dönecek kadar yerleri bile olmuyor. yemek odaları, yatak odaları ve tuvaletleri de yine bu küçücük kafesler oluyor. sirkler gezici ekiplerden oluştuğu için yaşam için en gerekli madde su bile kısıtlı miktarda bulunuyor. bırakın banyo yapıp temizlenmeyi bazen içecek su bile bulamadan bir sonraki durağa kadar yolculuklarına devam ediyorlar.

evcil hayvanlarınıza şikayet geldiği takdirde yapmanız gerekenler

ve eğer köpeğiniz birine saldırdıysa ve o kişi savcılığında suç duyurusunda bulunsa bile hiç kimsenin o canı elinizden alma yetkisi yok savcılıktan gelecek olan yanıt kuduz şüphesi ile 10 gün boyunca müşade altına alınması lazım der ve bu müşadeye alınmasını ister ve zabıtalar alıp barınaklara götürmek isteyecektir kendi evinizde de müşade altına alabilirsiniz kesinlikle ama kesinlikle zabıtalara yada polislere köpeğiniz i teslim etmeyin birdaha göremezsiniz kuduz deyip direk öldürüyorlar ve hiç bir kediyi köpeği barınaklara asla göndermeyin barınaklar ölüm kampları çünkü

ev arkadaşının eşcinsel olduğunu öğrenmek

içinde bulunduğum durumdur. eve gelen en yakın arkdaşımı ev arkdaşımla kendi yatağımda yakaladım ve çüş dedim.
ağzım açık bir şekilde mal mal baktım. kendi kendime ''aaaaa ev arkadaşım da ibneymiş!'' deyip soru yağmuruna tutmamla başladığım bir gündü.
nasıl yani?
aaaaaaaaaaaaaaa sen de mi götünü veriyorsun?
nasıl yani ?
ibne misiniz siz?
ne zamandan beri böylesiniz?
ne zamandan belli sikişiyorsunuz?
tercihleriniz ne?
sevgili misiniz? yoksa günü birlik ilşiki mi?
bana niye söylemediniz ibne olduğunuzu?
ben de sizin gibiyim, ben de erkek seviyorum; ama ben şişman seviyorum.

babanız hakkındaki acı gerçekler

ne olursa olsun ne yaparsa yapsin baba babadir o olmasaydi sen bir hictin. 15 16 17 yasindaki ergenler babalarını kötülerler.

gelmiş geçmiş en itici erkek

ne kadar yakışıklı olursa ruh hali bozuksa eğer yaş takıntısı varsa sevgilisinin özgürlüğünü halini hayatını kıskanıp piç gibi ortada bırakıp kendini bi bok zanneden aslında zavallı bir insan olugunu görmeyen hep akıllı hep dev aynasına bakan erkek modeli.

bir köpeğin dostluğu bir dostun köpekliğinden iyidir

kim söylemişse çok doğru söylemiştir hiçbir kusur bulamadığım bir cümledir.

göbekli erkeğin savunma mekanizması

yakışıyor ,seviyorum ben göbeği. ne öyle incecik. mutluyum göbeğimle erkekte olmazsa olmazlardan göbek. sen kendine bak üflesem uçacaksın, bir koysam yere yapışacaksın. erkek dediğin biraz ağır olur.
Henüz takip ettiği biri yok.

catcat