noblebear

Durum: 330 - 0 - 0 - 0 - 20.01.2018 21:25

Puan: 5068 - Sözlük Kezbanı

11 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 17

eski sevgiliye söylenecek sözler

yerime koyduklarının sana koyması dilegiyle

yazarların şu anki ruh halleri

berbat bitik çok acil degisiklik

1 ay boyunca yıkanmayan adamın taşak kokusu

oggggggggg diyecegim ve hiç bir sekilde hayatımın hic bir yerine koymayacagım kisi

bir musibet bin nasihatten iyidir

illa canı yanacak yoksa akllı basına gelmez durumudur

2017 başkanlık referandumunda tercihin ne olacak

hayırlı olmasını dileyecegim hayırlı bir sekilde

bir erkeğe sarılıp uyumak

damarlarımda dolaşan bir istekdir

fiber shake

fiber shake modası çıktı şimdi de, zayıflatır mı bilmem ama ambalajı alan baya ciksi olmuş
http://www.santimetrekare.com/si

ayı sözlük yazarlarının aşık olduğu otomobiller

haykur barınağına mama yardımı

http://www.facebook.com/haziraan/videos/... mamalarımız geldi emeği geçen herkese çok tşk ederim çok saolun

ayı sözlük üçüncü anadolu yakası muhabbet zirvesi

çok güzel bir gündü çok güzel bir zirveydi herkesin yüreğine sağlık

dark bear

2012 de davetimi kırmayıp hayvan severlerin ölüm eylemine dur demeye gelen yazar. aklı başında, olgun, amaçları olan vaktini dolu dolu harcayan, altın gibi kalbi olan dost arkadaş.

naringergedan

bugün tanışma fırsatını bulduğum yazar sessiz sakin dikkatli yüzünde ve bakışlarında bir savaştan çıkmış gibi bir hali vardı arkdaşlık yapılacak insanlardan birisi

catgirl

sessiz sakin çıtı pıtı altın gibi bir yüreği var gözleri ışıl ışıl can parçası aslan parçası

noblebear

tşk ederim catgril bi mukabil sende oylesin itiraf edeyim malesef akıllı tlf ahı var ya kaybediyorum ya düşürüyorum ya benim çocuklar kemiriyor yada sinir anıma denk gelip kendilerini duvarda buluyorlar diger tlf 5 gün jarzı gidiyor eski tlf larla daha mutluyum

noblebear

tessekkür ederim naringergedan. sizin gibi özel güzel insanlari tanıdıkca hele bir de yürüdügüm yolda destek verip yalnız birakmadiginiz zaman gücüme güc katılıyor.

hayalperest cafe

çalışan personelin dünyadan bir haber olması mekan büyük ve güzel bir havası var

haykur barınağına mama yardımı

kendi adıma ve hayvanların adına çok büyük zevk aldığım bir zirveydi yardım eden herkese çok tşk ederim

haykur barınağına mama yardımı

2 paket köpek 1 paket kedi maması gönderen y... hanım çok tşk ederim anında dağıtıldı ve yediler http://www.facebook.com/media/set/?set=a...

milli piyango gibiyim herkese vurmam

iddialı ve kendinden emin bir söz.

haykur barınağına mama yardımı

evet durum kötü bunlar yaşlı ve engelli diye kimse istemiyor yavrular ise cins olmadıkları için ilan bile paylaşmıyorlar malesef
  • /
  • 17
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 330

yeni ilişki

yeni birini anla yeni birine kendini anlat çok ugraştırır bidafe agzın yandıysa ikincisinde boşluktaysan bir daha yandıysa 3 de bi yanlışlık olduysa gine yandıysa dördüncüde alışmış kudurmuştan beterdin deyip alıştım aşka dersen ve kovalamaya devam edersen sana kolay gelsin arkdaşım
ugraşamam bakar ilk görüşte aşka inanrım o inanmazsa onun etrafında bir ka tur daha atarım :)
hemen severim sonra aşık olurum eve gelirse aşkımı pekiştirim otele gidek derse katlanırım aşkıma yattıktan sonra çok iyise birdaha birdaha isterim iyidegilsede
ten uyumu var derim olmadi bye bye ugraşamam yeni ilşkiyle çok uzun

para maymunları bile bozuyor

valla akıllarına bir şey diyemecem ama dostlukları on numra

gelecekteki sevgiliye not

sevgili gelecekti sevgilim 1. eger özgürlügümü asaletimi deli olan yüregimi kısakanacaksan
2.ruh halin bir önceki gibi bozuksa
3.dansoz gibi kıvıracaksan her seyi
4. kariyerle karekteri karıstıracak kadar zavalli bir insansan
5. gecmiste sana yapılanlarin intakimini benden alacaksan ...... git uzay boslugunda kaybol ha bunlari yapmayacaksan gel bu can feda sana simdilik bunlar aklıma geliyor

evcil hayvanlarınıza şikayet geldiği takdirde yapmanız gerekenler

komşularınız ya da başkaları, hayvanınızı ilgili birimlere şikayet etmekle sizi tehdit ediyorsa, daha doğrusu onu sizden ayıracağını söylüyorsa lütfen bu haberi okuyunuz.

kendi mülkünüzde beslediğiniz evcil hayvanınız için yapılan şikayetlere cevabınız;

kedinizin/köpeğinizin kimliği varsa, aşıları ve sağlık kontrolleri tamamsa belediye hiçbir şey yapamaz. eğer yapmak için gelirlerse, bu durumda bir hayvan sahibi olarak sizin söyleyecekleriniz şunlar olmalıdır:

5199 sayılı hayvanları koruma kanunu gereği, belediye zabıtası, polis ya da jandarma mülkümde bulunan aşılı ve karneli kediyi/köpeği alma hakkına sahip değildir. yasaya dayanarak söylüyorum ki bu kedi/köpek benim evimdeki televizyonum, dolabım, param gibi bie eşya-mal kapsamına girer. nasıl ki evimden bir malı aldığınızda hırsızlık oluyorsa, kanun gereği kedimi/köpeğimi almanız da hırsızlık kapsamına girer ve bu konuda size dava açma hakkım vardır. kedimi/köpeğimi vermeme hakkım vardır. ayrıca, bunun için gelenleri evime almama hakkım da vardır.

rahatsız olan kimseler il çevre bildirebilir ve il çevre dahi gelip hayvanınızı alamaz. il çevre ancak gelip rahatsız olan kişilerin sadece yatak odasına desibel aleti koyar ve kedi/köpek gece kaç desibel miyavlayıp/havlayıp uyku bölüyor bunu ölçer. eğer ölçümlerde belirlenen sınırın üzerinde havlama olursa alınan bu desibel raporuyla sadece dava açılabilir. aynı zamanda kedi/köpek sahibi de haksız yere dava açıp rahatsız edildiği için karşı para davası açabilir ki genelde hayvan sahibi bu davaları kazanır.

eğer şikayete konu olan köpeğin havlama gibi alışkanlığı yoksa bu durumda mülkünüzde beslediğiniz hayvanınızı hiç kimse gelip alamaz.

evcil hayvan satışının yasaklanması

pet-shoplarda hayvan satışı yasağı başladı
kadıköy belediyesi, pet-shoplarda hayvan satışına yönelik yasağı uygulamaya koydu.güncelleme:03 nisan 2013 14:23
1 nisan’da başlayan yasak kapsamında denetimler de başladı. ekipler, satış yapan dükkanlardaki kedi ve köpeklere topladı.

kadıköy belediyesi, 3 aralık 2012 tarihinde aldığı kararla, 1 nisan 2013 tarihinden itibaren kadıköy sınırlarındaki pet-shoplarda kafes içinde sağlıksız koşullarda kedi-köpek ve tavşanların satışının yasaklanacağını duyurmuştu. kararın yürürlüğe girmesiyle ekipler denetimlere başladı. ekipler, 78 iş yerinde denetimlerde bulunarak, satışa çıkarılan hayvanlara el koydu.

reklam canlı hayvanların pet-shoplarda günlerce hatta haftalarca vitrinlerde bekletildiğini, birçok doğal ihtiyacının karşılanmadığını, hayvanların bakımsızlık ve ilgisizlikten öldüğünü kaydeden kadıköy belediye başkanı selami öztürk, türkiye’de bu alanda ilk adımı kadıköy belediyesi’nin attığını belirtti. yasağın 1 nisan itibariyle başladığını ve geri adım atmayacaklarını kaydeden öztürk, şunları söyledi: “pet-shoplarda hayvanlar sağlıksız koşullarda satılıyordu. yurt dışından yasal olmayan yollarla getirilen hastalıklı hayvanların aşı takvimleri tamamlanmıyor, bazı yavrular erken zamanda sütten kesilerek annelerinden ayrılıyor, pet -shoplar gece kapandığı için hayvanlar bütün gece yalnız bırakılıp açlığa terk ediliyordu. buralarda satılmayan ya da satıldıktan sonra hastalanan birçok hayvan sokağa terk ediliyordu.”

türkiye’de bu konuda ilk adımı attıklarını belirten öztürk, “meclis kararı çıkarttık ve 1 nisan da uygulamaya başladık. yaptığımız denetimlerde pet-shop sahiplerinin büyük oranda yasağa uyduğunu, satıştan vazgeçtiğini gördük. denetimlerimiz devam ediyor. yasağa uymayanlara önce para cezası vereceğiz, devam ederlerse ruhsatlarını iptal edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

ev arkadaşının eşcinsel olduğunu öğrenmek

içinde bulunduğum durumdur. eve gelen en yakın arkdaşımı ev arkdaşımla kendi yatağımda yakaladım ve çüş dedim.
ağzım açık bir şekilde mal mal baktım. kendi kendime ''aaaaa ev arkadaşım da ibneymiş!'' deyip soru yağmuruna tutmamla başladığım bir gündü.
nasıl yani?
aaaaaaaaaaaaaaa sen de mi götünü veriyorsun?
nasıl yani ?
ibne misiniz siz?
ne zamandan beri böylesiniz?
ne zamandan belli sikişiyorsunuz?
tercihleriniz ne?
sevgili misiniz? yoksa günü birlik ilşiki mi?
bana niye söylemediniz ibne olduğunuzu?
ben de sizin gibiyim, ben de erkek seviyorum; ama ben şişman seviyorum.

sirk gerçeği

http://www.cnnturk.com/2009/dunya/12/18/... sirkler, çocuklara hayvanları sevdirmek ve insanları eğlendirmek için varlığını sürdürüyor. ancak ödenen bedel düşünülünce eğlenceden pek de eser kalmıyor. ormanların kralı aslan ormanında gezinirken şüphesiz ki ateş çemberinin içinden atlamıyor, dev cüssesiyle insanoğlunu ürküten fil ailesiyle birlikte afrika’da top oynamıyor ya da bisiklete binmiyor. peki sirkteki hayvanlar “eğlence “ adı altında yaptıkları onca şeyi nasıl yapabiliyor hiç düşündünüz mü?

kendi doğalarında, özgürce , hak ettikleri şekilde yaşamaları gerekirken “insanlar” tarafından küçücük kafeslere hapsedilerek oradan oraya sürükleniyorlar. “yaşamak” üzere kapatıldıkları kafesler o kadar küçük ki çoğunlukla sağdan sola dönecek kadar yerleri bile olmuyor. yemek odaları, yatak odaları ve tuvaletleri de yine bu küçücük kafesler oluyor. sirkler gezici ekiplerden oluştuğu için yaşam için en gerekli madde su bile kısıtlı miktarda bulunuyor. bırakın banyo yapıp temizlenmeyi bazen içecek su bile bulamadan bir sonraki durağa kadar yolculuklarına devam ediyorlar.

evcil hayvan besleyenlere öneriler

en çok sorulan bir sorunun kesin yaniti
önemle paylaşin: sahipli hayvana müdahalede yapilacaklar: sevgili arkadaşlar, maalesef, yurdun her yerinde sevenler ve sevmeyenler arasındaki mücadele, öldürme ve yaşatma savaşi olarak devam etmektedir. evlerde beslenen hayvanlara olan "komşu, yönetim itirazı ve bu bağlamda zabıta ve diğer müdahaleler" vs gibi durumlarda, olayda hukuk yoluna gidilmesinin yanında, yapılacak idari yollara ilişkin bilgiler ve örnek yazışmaları aşağıda bilgilerinize sunuyorum. bu yazılara herkes kendi özel sorununu ayrıca eklesin, yazıları değiştirsin.
bu konuda yapılacakların sonuca ulaşması pek çok faktöre bağlı. yönetim planında eğer hayvan beslenemez ibaresi var ise, durum biraz daha zorlaşıyor. fakat yine de mahkemeye gidildiği zaman hakim bilirkişi raporunu dikkate alabiliyor. yönetim planında var ise, apartman veya site yönetiminden kaynaklanan yanliş uygulamalar ve eksikliklerin bilinip koz olarak kullanılması daha etkili olabiliyor.
fakat ne olursa olsun, evimizin sevgi parçası olan can yoldaşlarımız için sonuna kadar mücadele etmeye değer. bu nedenle bütün yolları denemeliyiz. bu kutsal bir mücadeledir çünkü...
a-genel olarak yapilacaklar:
1. sahipli hayvana sadece mahkemeler müdahale edebilir. başka hiç bir kurum müdahale edemez. çünkü sahipli hayvan tck ya göre mal kapsamina girer. bunu çok iyi anlamalısınız.
2. zabıta müdahalesini derhal "görevi kötüye kullanmaktan ve haneye tecavüzden" derhal "kurumu olan belediye ve valilik ile içişleri bakanlığına" şikayet ediniz. (zabıta ne sahipli ne de sahipsiz hayvana müdahale edemez)
3. komşu veya mahalle sakinlerinin "imza toplamasının" ise kesinlikle yasal bir geçerliği yoktur, o imzalar ile kapınıza gelen tüm kurum ve kişileri valiliğe şikayet ediniz.
4. muhtar müdahalesinde ise, muhtarı "valiliğe" şikayet ediniz.
5. komşu veya başka kişiler tarafından hakaret veya tehdide maruz kalırsanız, hiç zaman kaybetmeden "karakola, şahsen tehdit edildiğinize, hakaret gördüğünüze" dair şikayette bulununuz.
6. eğer hayvanınıza karşı yapılmış bir darp şiddet var ise, sahipli hayvan tck ya göre mal kapsamına girdiği için, bu konuyu da karakola şikayet ediniz. karakol ifadenizi aldıktan sonra konuyu savciliğa iletecektir. (önemli bilgi: eğer sokakta baktığınız sahipsiz konumunda olan hayvana bir darp şiddet söz konusu ise, o durumu karakola şikayet ettikten sonra, karakol şikayetinizi valiliğe yollayacaktır. sahipsiz hayvana olan şiddet ve darp durumunda siz de hakaret gördüyseniz, karakolda size yapilan hakaret ve tehdidi ön plana çıkartınız, şikayetinizin ana konusu yapınız. sahipsiz hayvana yapılan şikayet ile karakola gidildiğinde, karakol direkt olarak "bu durumun valilik yetkisinde olduğunu" söylemektedir. sahipli ve sahipsiz hayvana olan şiddet ve darp olaylarını mutlaka ayırınız. )
7. sahipli hayvana müdahalede başta valilik, il hayvanları koruma kurulu ve orman su işleri müdürlüğü olmak üzere idari yazışmalar yapınız. bu idari yazışmalara ilişkin izlenecek yol aşağıda örnek yazışmalarla gösterilmiştir.
____________________________________________
b-idari yazişmalarda yapilacaklar
a. hayvanı şikayet eden kişilere veya yönetime yazı gönderilecek. bu yazıda, yasa maddelerinden bahsedilecek, bu davranışlarının yaşamları kanunla güvence altına alınmış olan hayvanların yaşam hakkına tecavüz olduğu, kendilerini orman su işler bölge müdürlüğüne şikayet ederek idari soruşturma açılması ve idari para cezasının verilmesi isteneceği belirtilecek. bu yazıya orman su işlerine ve valiliğe gönderilen yazılar da eklenecek ki kişi kendisinin gerçekten şikayet edildiğini görsün.
b. hayvanların evde yaşamalarının, “gerek 5199 sayılı kanun ve gerekse devletimizce imzalanan "uluslararası anlaşmalarla" güvence altına alındığı, kişilerin bu şekilde baskı ve şikayetlerinin yasayı ihlal olduğu anlatılacak.
c. sahipli hayvanin mal kapsamina girmesi nedeniyle apartman yönetim kurullarınca veya başka bir kurumca bir müdahelerde bulunulamayacağı, tahliye kararı verilemeyeceği yazılacak. sahipli hayvanları tahliye kararını sadece mahkemeler verir. ayrıca, sahipli hayvana yapılacak kötü davranışın, türk ceza kanunu kapsamına girdiği belirtilecek.
d. bu esnada, apartman veya sitede, evlerde veya ortak alanlarda, imar planına aykiri olarak yapılmış olan tadilatlar veya yapılanmalar tespit edilecek. personel yönetiminde, genel kurul toplantılarında, bazı alım satımlarda, ortak kullanım alanlarındaki yönetim kullanımında olan yerlerde yönetimden kaynaklanan sorunlar- eksiklikler -yanlış kullanımlar varsa onları tespit edilecek. şikayetlerin devam etmesi halinde, belediyeden ve ilgili kurumlardan tüm site veya apartmanda imar planina ve idari işlerde aykırı hususların ve gelir-gider durumunun araştırılması isteminde bulunulacağı yönetime ve şikayetçi kişilere duyurulacak.
_________________________________________________
1. şikayette bulunan kişi veya yönetime gönderilecek uyari yazi örneği: (altı çizili son paragraf isteğe bağlıdır, isterseniz yazıdan çıkartabilirsiniz)
sayın………………..
evde baktığımız hayvanımız için, tarafınızdan gelen hayvanımıza yönelik şikayetler ve hayvanımızı "atmamız" isteminiz üzerine yazışmaları başlatmış bulunuyorum. 5199 sayılı hayvanlar koruma kanunu, havanların evlerde yaşamalarını güvence altına almıştır. ayrıca devletimiz, hayvanların yaşam haklarına ilişkin uluslararasi sözleşmelere imza atmıştır.
1. bu bağlamda, bizi hayvanımızı terk etmeye zorlamanız, kanunu ihlal etmekle eşdeğerdir. ayrıca sahipli hayvanın mal kapsamına girmesi nedeni ile tahliye kararının tarafınızca alınamayacağını, bu konuda ki yetkinin mahkemelerde olduğunu bilmenizi istiyoruz.
2. orman su işleri bölge müdürlüğüne ve il müdürlüğüne, sahipli hayvanımızın yaşam hakkının ihlal edilmesi için baskı yaptığınız için, hakkınızda idari soruşturma açılmasını talep eden yazımız gönderilmiştir.
3. yasanın uygulanmasını sağlamakla üst makam olarak görevli olan valilik il hayvan koruma kurulu başkanlığına şikayetimiz ayrıca bildirilmiştir.
4. bu süreçte, apartmanımızın imara aykırı iç ve dış tadilatlarının, bağımsız bölümler ve ortak kullanım alanlarının ilgili kurumlarca denetlenmesi, "idari konular ve yönetime ilişkin evrak ve uygulamaların" ilgili kurumlarca denetlenmesi talep edilecektir.
5. bunun yanında, konuyla ilgili olan stk lar da müdahil olacaklar ve hayvanların yaşam haklarını koruma sürecinde yer alacaklardır.
hayvanımız evimizin bir ferdi gibidir. bizden ayrılmasını talep etmek onun ölüm emrini vermekle eşdeğerdir. çünkü, yurdumuzda ki belediye barınakları birer açlık ve hastalık ile ölüm kampi halindedir. yavru olmayan bir hayvanın da bir başkasına sahiplendirme şansi yok denecek kadar azdır. kısaca, şikayetinizde ısrarlı olmanız demek, bu hayvanın sokaklara düşmesi ve insanlar tarafından dövülmesi, yakılması, tecavüze uğraması, gözünün oyulması yani kısaca işkenceli bir ölüme mahkum olması demektir.
onun oluşturabileceği ve komşularca rahatsızlık olarak nitelenecek her durum için her türlü tedbiri aldık ve taleplere göre almaya da hazırız.
hem kültürümüz hem de dinimizde var olan komşuluk hakkının, bize sığınmış olan ağzı dili olmayan çaresiz bir hayvan için de, siz değerli komşularımız tarafından bize tanınmasını bekliyoruz.
durumu bilgilerinize rica ederim.
isim, imza….
ek. yapılan resmi yazışmalar…
kanunlar, genelgeler…
kimlik bilgileri….
___________________________________________________________
2. orman su işleri bölge müdürlüğüne gönderilecek yazı: (yazı aynı zamanda yönetime,il müdürlüğü ve valiliğe de gönderilecek, ayrıca örnek yazıda ki altı çizili parantez içindeki yerlere sorun yaşadığınız kişi veya yönetim ismi yazılacak, sakın bu şekilde yollamayın.)
orman su işleri bölge müdürlüğüne
evimizde ailemizle birlikte yasayan hayvanımızın her türlü bakım ve takibi veteriner hekim tarafından yapılmakta, hijyen koşullarına ve çevre temizliğine azami derece özen gösterilmekte, çevreye rahatsızlık verilmemesi için de tarafımızca son derece dikkat edilmektedir.
buna rağmen, komşumuzca (isim yazın, yönetim ise yönetim bilgisini yazın) sürekli olarak ve ve zaman zaman da sözlü saldırılara varan biçimde hayvanımızın yaşam hakkı elinden alınmaya çalışılmakta, yasalara aykırı olarak hayvanımızı terk etmemize zorlanmamıza varan biçimde baskı altında tutulmaktayız.
gerek imza altına alınan uluslararası sözleşmeler ve gerekse 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu ve devletimizin imza attığı uluslararası sözleşmeler "hayvanı terk etmeyi" yasal hükümle yasaklamış olmasına rağmen, bizi hayvanımızı terk etmeye zorlamaktadırlar.
komşumuza olan yazımız ektedir. (ek)
bu nedenle, yasayi ihlal etmekten dolayı, adi geçen kisi (veya apt yonetim kurulu) hakkında müdürlüğünüzce idari soruşturma açılmasını ve idari para cezası verilmesini, kişi ve yönetimin yasalar ve hayvan hakları konusunda bilgilendirilmesini talep ediyoruz
müracaatımıza 982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini, emir ve müsaadelerinize arz ederim.
isim, imza
dağıtım…
ek…yasa bilgileri
kimlik bilgileri..
____________________________________________
ek 1 türk ceza kanunu
kanun numarası: 5237 kabul tarihi: 26/09/2004
1. sahipli hayvana karsi yapilan eylemler turk ceza kanunun mala zarar verme basligi altinda 151 nolu maddenin 2. fikrasinda duzenlenmistir.
mala zarar verme madde 151 -(1) baskasinin tasinir veya tasinmaz malini kismen veya tamamen yikan, tahrip eden, yok eden, bozan, kullanilamaz hale getiren veya kirleten kisi, magdurun sikayeti uzerine, dort aydan uc yila kadar hapis veya adlî para cezasi ile cezalandirilir. (2) hakli bir neden olmaksizin, sahipli hayvani olduren, ise yaramayacak hale getiren veya degerinin azalmasina neden olan kisi hakkinda yukaridaki fikra hukmu uygulanir. soz konusu maddeyi dikkat ile okudugunuzda eylem ancak sahipli hayvana karsi islendiginde turk ceza kanunu kapsaminda suc olusur ve savciliklar tarafindan sorusturulup haklarinda dava acilabilir.
_____________________________________________
ek...2..hayvanlari koruma kanunu kanun no.5199 kabul tarihi : 24.6.2004 genel hükümler birinci bölümmadde 1. - bu kanunun amacı; hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamaktır.
madde 4. - hayvanların korunmasına ve rahat yaşamalarına ilişkin temel ilkeler şunlardır: a) bütün hayvanlar eşit doğar ve bu kanun hükümleri çerçevesinde yaşama hakkına sahiptir.b) evcil hayvanlar, türüne özgü hayat şartları içinde yaşama özgürlüğüne sahiptir. c) hayvanların korunması, gözetilmesi, bakımı ve kötü muamelelerden uzak tutulması için gerekli önlemler alınmalıdır.
______________________________________________
ek...3..
ev hayvanlarinin korunmasina dair avrupa sözleşmesi :
madde 3 hayvanların refahı için temel kurallar
1- hiç kimse bir ev hayvanının, gereksiz acı, sıkıntı veya ızdırap çekmesine sebep olamaz. 2- hiç kimse bir ev hayvanını terk edemez

ev arkadaşının eşcinsel olduğunu öğrenmek

içinde bulunduğum durumdur. eve gelen en yakın arkdaşımı ev arkdaşımla kendi yatağımda yakaladım ve çüş dedim.
ağzım açık bir şekilde mal mal baktım. kendi kendime ''aaaaa ev arkadaşım da ibneymiş!'' deyip soru yağmuruna tutmamla başladığım bir gündü.
nasıl yani?
aaaaaaaaaaaaaaa sen de mi götünü veriyorsun?
nasıl yani ?
ibne misiniz siz?
ne zamandan beri böylesiniz?
ne zamandan belli sikişiyorsunuz?
tercihleriniz ne?
sevgili misiniz? yoksa günü birlik ilşiki mi?
bana niye söylemediniz ibne olduğunuzu?
ben de sizin gibiyim, ben de erkek seviyorum; ama ben şişman seviyorum.

babanız hakkındaki acı gerçekler

ne olursa olsun ne yaparsa yapsin baba babadir o olmasaydi sen bir hictin. 15 16 17 yasindaki ergenler babalarını kötülerler.

bir köpeğin dostluğu bir dostun köpekliğinden iyidir

kim söylemişse çok doğru söylemiştir hiçbir kusur bulamadığım bir cümledir.

göbekli erkeğin savunma mekanizması

yakışıyor ,seviyorum ben göbeği. ne öyle incecik. mutluyum göbeğimle erkekte olmazsa olmazlardan göbek. sen kendine bak üflesem uçacaksın, bir koysam yere yapışacaksın. erkek dediğin biraz ağır olur.

noblebear

eyvalahhhh benimde kontesimde basının taci gozunun nurusun
Henüz takip ettiği biri yok.

catcat