hayalperest cafe

kadıköy de iki tane varmış. biz altıyoldakinde buluştuk. 14 eşcinselin 4 masa birleştirerek bağıra çağıra lgbti konulu aktivist sohbetlerini hiç bir kötü tepki görmeden gerçekleştirdiği mekan oldu. gayet sevdim ben burayı.
ayı sözlük ikinci anadolu yakası muhabbet zirvesine ev sahipliği yapan cafe-bar.


altıyoldaki daha sakin, osmancık sokaktaki * biraz daha kalabalık.
gerçekten bugünki bağıra bağıra ettiğimiz lgbti muhabbetlerini konuşurken biri de arkasını dönüp bakmadı çalışanlardan. altıyol'dakinde fazla ağaç, yol sesi derken bir yandan üşüyüp bir yandan gürültüye mağruz kalabilsekte güzeldi.

bir de filtre kahveniz olsa tadından yenmezsiniz.
seks ve gullümden menkul sohbetimizi kitapların büyülü dünyasıyla bölüvermiş seksi mekan. tamam yani loş ortam iyi güzel de kombinimin detaylarını gizlediğinden kendimi öne çıkarabilmek için çok konuşmak durumunda kaldım. bir de emine şenlikoğlu ve diğer romantik esintilerle hayatımıza sert bir tokat vurarak bizi kendimize getirişi kayda değerdi.
--- pollyanna mode on ---

birini bugün yıkmışlar, olsun bitane daha varmış.

--- pollyanna mode off ---
kahve ve bira menülerini genişletirlerse mükemmele doğru gidebilecek mekan.
dark room labirent karışımı ilginç bi mekan.
labirentliği bir yana, menü kavramına karşı olup "menü benim!" diyen garsonu ile fine cuisine çizgisi ile öne çıkan, beklenmedik derece fütüristik ötesi mekan.
koskoca hayalperestte sadece nescafe ve türk kahvesi oluşunun boktanlığı.

neyseki biradan yana olmuşum.
çalışan personelin dünyadan bir haber olması mekan büyük ve güzel bir havası var
minecraftta yaptığım yer altı binalarına benzeyen mekan. öyle bir şey ki, insan tuvalete gitmeye korkuyor, çünkü dönüşünü bulamayabilir. dönerken yanlış kapıyı açıp bambaşka bir şeyle karşılaşılabilir gibi. ayrıca mekanın üst katı falan da varmış, ama sanırım duvardaki bir tuğlayı çekip gizli bölmeyi açarak giriliyor oralara. hatta belki kaybolsam, sadece gardolap olan bir odaya girip narnia'ya ulaşılabilir bile. 30-40 yıl orada yaşayıp, döndükten sonra sadece 1-2 dakikanın geçmiş olması falan harika olurdu.

ya da, "dostum, ben yıllardır bu mekanlarda hapis oldum, çıkışı bulamıyorum." gibi hayaletimsi, çürümüş insanlarla da karşılabilir. bir bakmışsın american horror story hotel vari olmuş. *