haykur barınağına mama yardımı

arkadaşlar gönüllü olarak boş zamanlarımda çalıştığım diğer barınaklardan farklı olan bir barınak var. farkı ise 3 bacaklı, kör, yaşlı ve hastalıklı olanların bulunduğu bir barınak. 70'e yakın köpek, 30 kadar da kedi var. çok büyük mama sıkıntıları var. yardım etmek isteyen olursa gelip görebilir yahut özelden de resim yollayabilirim.
çekmeköy alemdağ emlak konutlarının altında, şile yol ayrımında.
noblebear eskiden bu yana hayvanlara olan duyarlılığıyla dikkatimi çeken bir yazar. sosyal medyadan da takip ediyorum kendisini.

bahsettiği barınakta mamanın tamamen bitmiş olduğunu öğrendim, içim cız etti. sanırım ki buradakiler engelli, yaşlı ve hastalıklı oldukları için bu barınağa hiç bir şekilde yardım edilmiyor. resmen ölüme terk edilmişler belli ki. bu barınağın hiç üyesi de yokmuş öğrendiğim kadarıyla.

şimdi şöyle bir şey var. noblebear ile facebook üzerinden iletişime geçtim, para işlerine hiç girmemiş şimdiye kadar. bende para konusunda oldukça tedirginim fakat biri bu işi üstlenmeli. 7 şubat 2016 pazar günü kadıköyde zirve yapıyoruz. zirveye sen de gel noblebear. hayalperestte olacağız. pazar gününe kadar da aramızda ne kadar para toplayabilirsek zirve sonunda beraber gider o parayla mama alırız.

zirveye gelemeyen fakat bu barınaktaki hayvanlara yardım etmek isteyenler için de hesap numaramı vereyim. para gönderenler lütfen bu başlıktan veya bana mesaj ile ne kadar gönderdiklerini yazsınlar. buradan paylaşacağım ve entryi zaman zaman güncelleyeceğim. sosyal medyada da başlığı paylaşabilirsek belki sesimizi daha çok hayvansevere, yardımsevere duyurabiliriz.

iban: tr600006701000000050581317

iban'a gönderemeyecek, atm ve bankalardan gönderecekler için şube ve hesap numarası:

363 50581317
banka: yapı kredi

edit: fotoğraf albümü için; http://goo.gl/YDM6FW
pazar günü oradayım, görüşmek dileğiyle.
bir ankaralı olarak adres verildiği takdirde mama yardımı yapmak isterim. temizmama.com'da bağış yapılabilecek barınaklar arasında görünmüyor bahsedilen barınak.
anladığım kadarıyla hiç üyesi olmayan, ölüme terk edilen hayvanların toplandığı bir yer burası. çok bilgim yok. noblebear tam yeri, durumu ve telefon bilgisi konusunda net cevap verebilecektir sanırım.
arkadaşlar öncelikle duyarlılığınızdan dolayı sonsuz teşekkür ederim. 2 katlı, bahçeli bir dernek evinde sadece yaşlılar, engelliler, küçük yaşta ölümden dönen yavrular, görme engelliler, 3 bacaklılar, uyuzluktan kırılan, otabanlara terk edilen goldenler bulunuyor ve 30 kadar da kedimiz var. amaç sadece en zor durumdakilerini alıp elimizden geldiği kadarıyla iyi bir yaşam sürdürmek. bunların hepsini şimdiye kadar kendi cebimizden karşılıyorduk, getirdiler üstümüze attılar köpekleri gittiler. bizde onları ölüme terk edemedik ama gücümüz bitti artık malesef. onun için böyle bir imdat çağrısında bulundum. lütfen imkanı olan herkes gelsin kendi gözleriyle görsün, kendi elleriyle beslesinler. hiç bir şey yapılamıyorsa bir lokmacık sevgi bile yeter onlara.

barınağımızın eksikleri eski halı, kilim, battaniye, kıyafet, mama, kulube, ilaçlar. veteriner bocrumuzu hiç söylemiyorum.

barınağımızın adresi: nişantepe mah. fabrikalar sokak. no: 4
alemdağ çekmeköy / istanbul
gelecek olan bütün yardımları video ya çekip yayımlayacağım buradan sizlere.

şuan en uygun mama burada http://www.hepsiburada.com/kopek-mamalar...
haftasonu ziyaret etmek isteyenler barınağın cumartesi pazar açık olup olmadığını sormuşlar. açık mıdır?


edit: haftasonu açıkmış.
diğer barınaklara neden verilmedikleri sorulmuş.

buradaki hayvanlar engelli, hasta, yavru, yaşlı, kör vs. gibi sebeplerle diğer barınaklardaki hayvanların arasında hayatta kalma şansları yok. o sebeple burada tutuluyorlarmış.
dilerseniz gelip iyileşen kedi ve köpeklerimizi sahiplenebilirsiniz.
giden birisi varsa beni de atsın. ellerimle beslemek isterim onları...
müsait bir gününüzde herkesi beklerim.
mama elbette önemli ama barınağın durumu da pek iyi değil sanki. ciddi bir özensizlik söz konusu. kedi ve köpeklerin barınma alanları içler acısı.
evet durum kötü bunlar yaşlı ve engelli diye kimse istemiyor yavrular ise cins olmadıkları için ilan bile paylaşmıyorlar malesef
2 paket köpek 1 paket kedi maması gönderen y... hanım çok tşk ederim anında dağıtıldı ve yediler http://www.facebook.com/media/set/?set=a...
yardımcı olan y.. hanıma çok teşekkürler. biz de yarınki zirvede toplayabildiğimiz para ile mama alacağız.
barınak yardımı konusunda zirveye katılamayıp destek olacaklar var ise para transferini bugünden halletmeleri gerek. yarın zirvede toplanan para ile mama sipariş edeceğiz.
ayı sözlük üçüncü anadolu yakası muhabbet zirvesi sayesinde yardım toplama şansımız oldu. toplamda 473 tl para toplandı, bu para ile 9 paket 15 kg köpek maması ve 1 paket 10 kg kedi maması aldık ve barınak adresine yönlendirdik. destek olan tüm hayvansever sözlükçülere teşekkürler.

destekte bulunan yazarlar;

(bkz: catgirl)
(bkz: nehiryeli)
(bkz: dark bear)
(bkz: naringergedan)
(bkz: patates puresi)
(bkz: kirmizi noktali yayin)
(bkz: adio963)
(bkz: himbil)
(bkz: ciwan)
(bkz: hepberabear)
(bkz: fatgalcga)
(bkz: karpuzsever)
(bkz: arvellian)
(bkz: tunatuan)
+1 katılımcı

kendi adıma ve hayvanların adına çok büyük zevk aldığım bir zirveydi yardım eden herkese çok tşk ederim
  • /
  • 2