gençleri beğenmeyen götü kalkık insan modeli

hiç bir sekilde hesaba almayan yol gostermeyen ezikleyen kendilerini bir bok zaneden bir zaman onlarında aynı yaşta oldugunu unutan kendilerininde aynı yolda yürüdüklerini unutan insan modelleridir birde kendinden en az 10 yas kücük biriyle sevgili olup ilk basta onları yere göye sigdiramayan insan modelleridir sorarım simdi size bire yavsaklar madem cok dügünsünüz madem kusursuzsunuz olgunlukla karısılayın sizin elinizde sizin koynunuzda hayata gozünü acmıs cıtır canlara hayatın tekmesini atacagınıza olgunlukla karsılayıp yol gösterseniz bir tarafınızmi eksiliecek yoksa o hangar kadar buyuk olan götünüz e giren bu yasca ufak olan gencler i mi sıgdıramayacaksınız
zamanında gençken bazı hatalara düşmüş olabileceklerinden, gençlerin, onların hayatlarında pürüz yaratabilecek olmasından korkuyor olabilirler. sonuçta kişi gençken çok parlak ve kolay düşünür çoğu şeyi, elbette belli bir olgunluğa erişmemiş olabilir ki bu en doğal şey, ilişkiye bakış açısı, algısı ve yaşanmışlığı çok olan bir insana göre daha alt seviyededir.

elbette bütün bunlar kötü davranmayı doğurmamalı, aksine daha da anlayışlı olmalı 'götü kalkık insan modeli'.

bir karikatür vardı aklıma o geldi:
birde bunun tersi vardır, genç erkek sevip onların duygusallığından, saflığından, kezbanlığından faydalanan tipler. iki gülümseyiş, 2 sms, haftada bir "nasılsın?" mesajının onlara yeteceğini bilen, her gün başka başka birileriyle olup o genç garibanın sabırla onu beklediğini bilen tipler vardır. açıkça söylemezler ve hep rollerdedirler. işte zaten bu insanlarla tanıştıkça aşacaktır o tazeliğini, saflığını. bunlar bir şekilde yaşanmalıdır, bu adamlarla bir şekilde tanışılmalıdır ki bünye bu tür darbelere alışsın.
olabilitesi vardır. gençleri yada yaşlıları. şişmanları yada zayıfları. kısaları yada uzunları begenmeyebilir insanlar fekat bir tarafı kalkık olmamalı öyle. alçak gönüllü olmalı, bazıları alçak! gönüllü olunca sıçıp batırıyorlar tabi onlar ayrı.
ya cehaletten ya da rezaletten olur.
iyi niyetli gerçek bir olgunun götünün kalkıklığı gençlere değil, kendi akranlarına yönelik olabilir.
ama, sonuçta göt kalkıklığının her türü kötüdür ve kişinin çiğliğini gösterir...