ev arkadaşının eşcinsel olduğunu öğrenmek

içinde bulunduğum durumdur. eve gelen en yakın arkdaşımı ev arkdaşımla kendi yatağımda yakaladım ve çüş dedim.
ağzım açık bir şekilde mal mal baktım. kendi kendime ''aaaaa ev arkadaşım da ibneymiş!'' deyip soru yağmuruna tutmamla başladığım bir gündü.
nasıl yani?
aaaaaaaaaaaaaaa sen de mi götünü veriyorsun?
nasıl yani ?
ibne misiniz siz?
ne zamandan beri böylesiniz?
ne zamandan belli sikişiyorsunuz?
tercihleriniz ne?
sevgili misiniz? yoksa günü birlik ilşiki mi?
bana niye söylemediniz ibne olduğunuzu?
ben de sizin gibiyim, ben de erkek seviyorum; ama ben şişman seviyorum.
acilen 155'i arayıp polis gelene kadar taşlamak gerekmektedir.
baya keyifli bir durum olabilir. ancak benimkiler hep heteroseksüel kişilerdi. üniversitedeki oda arkadaşımın gay olmasını çok isterdim ama maalesef. o yüzden bu heyecanı yaşamayan biriyim.
iyi olurdu yahu. eve daha rahat adam atarsın
evet insanın %100 rahatladığı ve çekinmeden erkek atabildiği bir durum haline gelir. ev arkadaşınla da bir çok konuda daha kolay anlaşırsın.
grindr ya da growlr gibi aplikasyonlarda en yakında görünen gizli profilin deşifre olması demektir.

(bkz: gay aplikasyonlar)
tepkim ``ee ne yapayım?`` olurdu. ciddiyim.
ev arkadaşının hetero olduğunu öğrenmekten daha az trajik bir durumdur.
aynı tiplerden hoşlandığınızı öğrendiğinizde zevki iki katına çıkaran durum.

kısa süreli bir travmaya neden olan durum.sonrası kabulleniş.
ev içindeki bir evi paylaşıyor olmaya dayalı iç ilişkiyi bozabilecek durum, toplum içinde şurda burda çok iyi anlaşan iki eşcinselin aynı çatı altında arkadaşça yaşaması yer yer zor olabilir. ego, kapris aşımına bağlı taşkınlıklar gibi. aksi de mümkündür tabi, gül gibi yaşarlar böyle yediveren cinsinden.

gelelim ev arkadaşı eşiğinin aşılması ihtimaline. arkadaşlık kısmı es geçilip çok fazla ortak payda varsa ki artık başla gözle bakılıyorsa direkt sevgili olsunlardır, bunu da ben söyliyecek değilim ki ama. iki insan aynı eve çıkıp böyle bir elektriğe kapılmışsa bu birbirleri için yaratılmış olduklarına dair çok net bir karine olabilir.*
keşke öğrenciyken bir sene aynı evde kaldığımız zamanlar öğrenseydik dedik aradan yıllar geçtikten sonra barda karşılaşınca. kadeh kaldırıp içtik eğlendik.
yani bende çok da farklılık yaratmayan durum ama flört edilen kişilerce :
-ev arkadaşın da gey mi?
-aa harbi mi, tercihi ne?
-birlikte oluyor musunuz?
-neden olmuyorsunuz?
-her gün sevisirdim sizin yerinizde olsam, siz her gün sevisiyor musunuz?
-onunki kaç cm?
-grup yapar miyiz?
-fotoğrafı var mı?
-o nasıl biri?
..... diye uzuyan sorular sorduran durumdur. gavata bak benimle mi ilgileniyorsun ev arkadaşımla mi?! hayır öyleyse soyle aradan cekileyim. ama yok kizinca da iyi ya vur şey demedim oluyor. neyseki artık böyle bi derdi kalmadı çünkü tek yaşamaya başladım.
not: hiç sevişmedik çünkü iki yakın arkadastik.
bizzat başıma gelen olaydır, nedense ben onun adına çok üzülmüştüm, bi süre sonra ben ona açıldım ama o hetero olduğunu söylemişti, hey yavrum hey
üniversitenin son yılında en yakın arkadaşım nedeniyle başıma gelen olay.durumun platonikliğini eşcinsel olduğumdan şüphelendiği halde bana açılmamış olmasıyla farkettim. anlamam için dolaylı yoldan gözüme soktuğu ipuçları da emin olmamı sağladı.hele ki defter faciası vardı ki ilgisini fark ettirmek için oynadığı oyun nedeniyle tüm döneme malzeme olma noktasına gelmiştik.sonrasında konu hakkında hiç konuşmayıp yok sayarak olaydan en az zararla kurtulmayı ve arkadaş kalabilmeyi başardık