death note

hala izlemeyi planladığım animedir. ya fırsat olmadı ya da unuttum hep*

içine ismini yazdığınız birinin yüzünü de biliyorsanız nasıl öleceğini de seçmenize izin veren bir çeşit defter etrafında dönen olaylar olarak biliyorum.

(bkz: yanılıyorsam düzeltin).
gökten inen ve sayısız ölümlere sebebiyet veren bir şey. tanıdık geliyor..
favori animelerimden. l ve kira arasındaki zeka savaşlarına bayılmıştım. izleyin izlettirin!!
aksam bos musun gibi henüz izlemeye fırsat bulamadığım animedir...
üç dört yıl önce izlemiştim. bugün matematik çalışırken aniden bastıran gereksiz bir şeyler yapma isteği ile tekrar başlayıp yarısına geldim. l ve yagami arasındaki beyin fırtınası bittiğinde* temposu fena halde düşüyor ama halen aynı güzellikte.
şu anda "l dünyayı değiştir" adlı alternatif senaryoyu izleyen kitabı okuyorum. gayet güzel gidiyor. zamanınız varsa animesini izleyin, kısa zaten. yok ben uğraşamam derseniz 90 dakikalık anime film adaptasyonu var animenin önemli yerlerini toplayan. film adaptasyonu da var ama hikayesi biraz farklı. e bunun mangası da var. değişik sonuçları takip eden kitabı da. bol bol var yani.
netflixde kolpa aksiyon filmi gösterilen güzel anime. ryuk karakteri ilginçtir.
sevdiğim tek animedir kendisi.
çok önyargılı olduğum anime dünyasına girişimi kendisiyle yaptım. iyi ki de öyle olmuş. şimdi kaçırdığım diğerlerinin peşine düştüm. ben senden razıydım yagami light.
bu isim olayı fikrini biraz yerdeniz büyücüsü'nden almışlar gibime geldi.
kötüleri ortadan kaldırmak kötülüğü ortadan kaldırmaz.
tsugumi oba tarafından yazılıp takaşi obata tarafından resmedilip 2003 yılında yayımlanmış anime , shusuke kaneko 2005 yılında tetsuya oishi yi bu ikiliye dahil ederek bir senaryo hazırlatır ve yönetmenliğini kendisini yaparak çekimlere başlar ve 2006 de film olarak yayımlanır ve 5 seri olarak çekilir . 2017 yılında netflix tekrar uyarlar bildiğim kadarı ile 13 cilt ve 108 bölümden oluşuyor cizçi ramanı…
ayrıca japon film versiyonunda ki ajan l “eru” ne hayrandım ona ah ah yaşlanmışım ..
izlediğim onca animenin arasındadır
izlediğim animeleri tekrar izleyebilsem izleyeceğim anime ama yok 2 inci kez en sevdiğim anime olsada izleyemiyorum
ok bir animedir, abartılmasına gerek yoktur.