ayı sözlüğün gay date sitesi olduğu gerçeği

kuruluş gerekçesinin bu olmadığını bilsem de gerek formatın olmamasi gerekse de girilen entrylere müdahalede bulunulmaması bu fikre sahip olmama vesile oldu.
sözlükten arkadaşlar, ilişkiler kazanılabilir fakat sol framede bu kadar seks içerikli entrylerin olması böyle güzel ve özenle hazırlanılmış bir sitenin içini boşalttığını düşünüyorum.
aynı zamanda bu tarz sitelerin homofobiye karşı etkili bir bilinç ve kamuoyu oluşturma gücü olduğundan bu amaçla kullanmak yerine bizler daha çok kendi dünyamızın boşluklarında savruluyoruz.
bu bir duyar ve format kasma girdisi değil. sadece kendi örneği içerisinde tek olan böyle bir girişimi daha verimli kullanılması hakkında bilinç oluşturmak istedim.
boş fantezler, date oluşumu yerine daha aktivist girdiler olsa en azından kendi kitlemizden çıkıp diğer kitlere ulaşabileceğimizi, derdimizi anlatabileceğimizi düşünüyorum.

büdüt: çoğu kişi başlağı okuyup altındaki entryi okuma zahmetine girmemiş. yazık.
malum olan gerçektir. date'i becerene her yer date sitesidir. bu 1.
2: ayı sözlük, bir aktivizm yeri değil. bence değil. biz her yerde lgbti hakları aktivizmi yapmakla "yükümlü" askerler miyiz? değiliz. burayı kullanma amacı da kişiden kişiye değişir. evet hep seksli başlıklar var. demek ki seks konuşmak istiyoruz. yapacak bir şey yok. ekşi sözlük'teki heterolar da tüm gün seks konuşuyorlar ama kimse çıkıp "hadi biraz aktivizm" demiyor.
ne yapalım? konuşmak istediğimiz bu. aktivizm de başka mecralarda. en azından benim için durum bu.
ben bu platforma o yakıştırmayı yapmaktan ziyade ötekileştirilen insanların, bir arada olabileceği güvenli bir liman olarak nitelendirmeyi isterdim. bu kişi heteroseksüel olsa bile toplumdan dışlanmış olabilir. yalnızlaştırılmış. küstürülmüş olabilir. ben lgbt bireylerinin heteroseksüel hakim dünyadan çok daha iyi bir şekilde ötekileştirilen insanları birleştirici olabileceğine inanmak isteyen bir birieyim saygılar.
o kadar e-disco'da yazdım, blog açıp yıllarca blogumda yazdım. buraya geldim, nadir de olsa yine yazıyorum. sanırım bu şekilde date işin ben beceremiyorum. yazma ve paylaşma dışında hiçbir şey yapmadım *
sözlük tanımı gereği böyle bir anlam ihtiva etmediğini söylemekte beis yoktur sanırım..

online yazarlar listesinde ismi gözüküp de hiç bir giri girmeyen arkadaşların, fikri neyse zikri de o olduğundan sanırım birilerine musallat olma yarışlarında elde ettikleri sonuçlar böyleyse bilemem!

(bkz:o sizin kevaşeliğiniz)
amaaan hepsi sanal. ben amacına uygun kullanıyorum ama.