serçe

kesinlikle çok akıllı hayvanlar. dün onlara bisküvi atmıştım. bugün elimde hiçbir şey olmamasına rağmen dibime kadar gelip gözlerimin içine baktılar, bir şey atmamı beklediler. atmayınca gittiler. sizi hayal kırıklığına uğrattığım için özür dilerim bebeklerim. yarın bisküvi alırım olmadı.
moğollar'ın bir eseridir. yeşilçam'da da kullanılan eseri trt'den hatırlayanlar olacaktır. yani olmaz da işte hatırlayan varsa beri gelsin diye dedim.

dinleyelim:

inanılmaz metal hayvanlar. başka kuşların yavrularını öldürürler ve ayrıca yumurtalarını yere atıp düşürürler. sadece keyif almak için yaparlar bunu. ayrıca aynı yerde yemek yerken birbirlerinin ağızlarından yemekleri alır ve kaçırırlar. inanılmaz fesat hayvanlardır aslında ben de fesat olduğum için severim onları. her gün balkonda beslerim ekmek atarak.
mao zedong'un iyice fıttırması ile savaş açtığı hayvan türü. tahıllardan otlanıyorlar diye 2 milyar serçeyi öldürünce ortalık haşere doluyor ve 3 yıl süren kıtlıkta 20 milyon kişi hayatını kaybediyor.
ekolojik dengeye cahil cesareti ile çomak sokma eğilimi diktatör egolarının bir ortak noktası galiba.
(bkz:kanal istanbul)
bir haftadır bi tane serçe geliyor dişi. saksının yanına konup bizi izliyor. yemek atıyoruz, diğerleri gibi yemiyor. bugün masamıza gelip lor peyniri yedi. sanırım evcilleştireceğiz bunu. biz taşınınca ne yapar bunlar ki. umarım başlarının çaresine bakarlar. çok seviyoz.