9 kere leyla

sinemalar kapanınca netflixte bugün gösterime giren; ezel akayın yönettiği haluk bilginer, demet akbağ ve elçin sangunun başrollerinde olduğu film. henüz izlenmedi. cumartesi izler yorumlarım.
valla ben de daha izlemedim. hep beraber aynı anda izlemeye ne dersiniz.
(bkz:ayı sözlük eşzamanlı netflix zirvesi)
bu haftasonu benim de izlemeyi düşündüğüm film.

edit: izledim. tavsiye ederim. bir noktada neredesin firuze filmine atıf var. sonundaki mesaj harikulade. spoiler vermemek adına daha fazla bilgi geçmiyorum.
9 kere de izlense, izleyeni leyla gibi baktırmak için yapılmış müzikalimsi... ufak bir çocuğun üstüne, gökten adam düşmesi
gibi abuk bir sahneyi defalarca izleyince kapatmaktan başka çare bırakmayan absürdlük.
bitirebilmek için kendimi ciddi zorladığım ve zor da olsa bitirebildiğim film. başrol oyuncularından kaynaklanan büyük beklentim sonrasındaki büyük hüsran.
tek kelime ile çöp.
yani sırf haluk bilginer, demet akbağ,
fırat tanış gibi güzelim oyuncuların hatırına bitirdim filmi.
ezel akay’ın tarzına uygun bir film mi?
evet ama neredesin firuze, yedi kocalı hürmüz kalitesinde değildi.
erk zihniyete bir serzeniş var filmde ancak senaryosu pek iyi işlenememiş. bütün erkekler ölürken, evli bir adamla yatıp kalkan bir kadının bu serzenişten sıyrılabilmesi garip.
erkeklere giydirmeli bir film olmuş. her ne kadar öyle olmadığı iddia edilse de.
yonca evcimik’in şarkısı ile ölümüne kapışır.
hayır “politiklik” yapmayı beceremiyorsanız meze etmeyin bari.
(bkz:kaş yapayım derken göz çıkarmak)
ezel akay filmlerine * haricinde zerre kadar tahammül eden bir izleyici olarak sırf demet akbağ, haluk bilginer ve arkadaş kontenjaından elçin sangu oynamış bakalım ne çıkmış diye sonuna kadar izlemek durumunda kaldığım, film bittikten sonra sanırım ezel akay ciddi bir maddi sıkıntıda bu insanlar da hadi bi el atalım da belki ucundan kıyısından bir şeyler kazansın diye senaryoyu bile okumadan kabul ettikleri hayır işi diye nitelendirdim... hayır başka bir açıklaması olmaz olmamalı yani.