özdemir

yeni sözlük yazarı. aramıza hoş geldin.

(bkz:askk)
ya çok mutsuzum. kullanıcı adı yerine soyadımı yazmışım yanlışlıkla.
sözlükte sıkça ve farklı konularda yazan yazarlardan. entry ve konu başlıklarını okurken bazen eğleniyor ** *, bazen şaşırıyor, yer yer de hayret ediyorum.
yahu yazmayayım diyorum. kendi haline bırak, zaten okuduklarını işine geldiği şekilde anlayan biri için yazılacak her kelime de ziyan olacak. ancak, görüyorum ki kendi haline bırakınca daha da bir sivrilmeye başladı.

ilk olarak ayı sözlük formatı konusunu ele alalım; elbette ki insanız, hepimiz yazarken ya formatın dışına çıkıyoruz ya da tanım ve bilgi içermeyen, eğlence amaçlı başlıklar açıyoruz. şimdi yazmış olduğu tanım içeren etry leri ayrı tutarak söyleyeceğim bunları. sözlük formatına çoğunlukla uymadığını gözlemliyoruz bu yazarın. olay sadece tanım yerine başlık ile ilgili bir hayat hikayesi içeren entryler yazması değil sadece. bunun yanı sıra bir çok entrysine iliştirdiği ve ayı sözlük formatı başlığında kullanılmaması gerektiği açıkça belirtilmiş olan chat ifadelerini de unutmamak lazım. ayrıca "yicem" tarzı ufak tefek yazım hataları da var. ancak o hatalar herkes tarafından yapılabilir.

şimdi gelelim. bu ortaya çıkardım ettim. tarzı atarlı yazılanlara. ne gizliydi ki ortaya çıkardın? sanırsın fbi ile iş birliği içinde gerçekleştirdiği bir operasyonla bulmuş yazdığımız entryleri. * bu neyin kafası dostum?* nasıl bir kurgu dünyası içerisinde yaşıyorsun? böyle bizim erişilmesi çok zor olan(!) kirli çamaşırlarımızı ortaya döküyorsun falan.*

(bkz:teksoy görevde)

bir de açtığım her başlıkta linç yiyorum serzenişi vardı. onu da unutmuş değilim. sen böyle yazılan her şeyi kişisel bir kan davasına dönüştürüp insanlara sataşırsan* ve ayrıca entrylerin içerisinde belirli gruptan insanları hakir gören ifadelere yer verirsen "ne anlar? allahın köylüsü." gibi. tabi ki buradaki yazarlar da seni antipatik bulacaktır. şunu hemen ekleyeyim. sakın şuranın adaleti buranın adaleti gibi lakırtılara başvurayım deme. burada tabi ki düşüncelerini ifade etmekte özgürsün. fakat, bazı yazdıklarından rahatsız olan insanlar da aynı ifade özgürlüğüne sahip. o yüzden yazdıklarının tepki görmesini normal karşılaman lazım.

bir diğer husus da "herkes ayağını denk alacak ulan."* ay nasıl korktuk anlatamam. neredeyse altıma kaçıracağım.* ayağımızı denk almazsak ne olacağını merak da etmiyor değilim hani. en fazla geçmişte yazılmış bir iki entryi "gün yüzüne çıkartarak." bizi rezil ettiğini falan hayal edip kendi kendini tatmin edersin.

son olarak sana şunu hatırlatmak isterim. sen şu sözlük içerisindeki bir çok yazardan sadece bir tanesisin ve sözlükten çıktığım dakikada yok oluyorsun. o yüzden hakkımda yazdıklarınla benim hayatıma olan etkin, sıcak yaz günlerinde tepemde uçuşup duran bir kara sineğin yarattığı etki kadar bile olamaz.
bazen kurgu bazen trol tadı veren entryleri aslında hoştu ama sanırım yazmaktan vazgeçti. benim kendisini kastederek yazdıklarım sadece format konusunda biraz daha özen göstermesi konusunda uyarmak içindi. diğer arkadaşların da niyetinin o olduğunu zannediyorum ama maalesef bir iletişim kopukluğu oldu.
tanım: hemen küsmemesi istenen yazar.
yazmaktan vazgeçmeyen sadece birkaç gün sözlüğe girmeyen yazar.
hepimiz ilişkilerini kurtarmak adına masum yalanlar söylüyoruz ama bunu dürüstçe yazdığım için hedef tahtasına konuyorum. ilk taşı masum olanınız atsın desem ben daha masumum diye birbirine girecek adamlar...
edit: böyle yazarlar diye kategorize edildim demin. ben hiçbir entrimi silmedim silmem. ökaryot beyniniz yazdıklarımı beğenmeyecek diye gocunsam daha ilk baştan yazmam dürüstçe. o yüzden herkes rahat olsun. biliyorum ağır işsizsiniz ama yine de screen shot falan uğraşmayın.
ne yazarsam yazayım ahmet necdet sezer'in 18 yıl önce ecevit'e fırlattığı anayasa kitapçığı gibi olacak...

onun dışında beyin hücreleri ergenlik döneminde ölmüşçesine eleştiri sınırını aşanlara karşı, savunma sistemi fazla gelişmiş yazar. görmezden gelmeli/gelinmelidir.
...sanki ben 2 liranın derdindeyim. gerçi birkaç tane alsam yine farkediyor neyse bakacağım artık. *
çok sıradan şeylerle güldürme becerisi var bu çocuğun.
gerçek hayatta nasıldır bilemem ama bence sözlüğe karşı çok dürüst bir yazar.
yolu düşen misafirim olsun lafını üzerine alarak van'a yanıma gelmeye karar vermiş. binlerce kilometre yol alacak kadar sözünün arkasındaysa bu bahar kesinlikle bekliyorum. gelmezse darılırım, gönül koyarım.
hepimiz gibi başkalarının hoşuna gitmeyen tarafları olan bir insan. ancak bu sözlükteki yalnızlığının fırsat bilinip çete gibi kendisine sataşılmasını hoş göstermiyor. hele bazıları var ki gücün yanında yer alıp prim kasmak için hareket ediyorlar ve bu kendilerini yalnızca gözüne girmeye çalıştıkları insanlara hoş gösteriyor. yoksa üçüncü bir göze hiç de hoş gelmiyorlar, söyleyeyim.
sözün özü, sözlüğün orasına burasına arttırmayı bırakıp bu tatsızlığı derhal bitirin.
evet hiç anne baba sevgisi görmedim. çocukken hiç sevilmedim. bu da benim suçumdu çocukken bir şekilde sevdirememişim kendimi.
ya hiç utanmıyor musunuz bunları yazarken? bir insanı anne baba sevgisi görmemekle suçlamak kadar nefret dolu bir şey var mı? bu öğrendiğiniz ucuz psikolojik analizlerinizi her sevmediğiniz insana bel altı vurmak için kullanmayın çok vicdansız bir tutum bu. o kişiyi dönüştüğü kişi üzerinden eleştirin illa eleştirecekseniz. asıl seviyesizlik bu.
şimdi bu argümanla geldiğinize göre belli ki çocukken anne babanız tarafından çok sevilmişsiniz.çok şanslıymışsınız. tadını çıkarın. peki siz neden bu kadar kötü kalplisiniz? bunun sebebini de analiz ettiniz mi?
sakalını bıyığını kesip kolye yapar gerdanıma takarım. salon kadını çizgimden kaydırdınız yine ya.
hakkımda açılan bu başlığın ilk sayfasında çok kötü şeyler yazıldığı için ikinci sayfaya temiz bir giriş yapmak istiyordum ama gene rezil ettin beni allahın cezası!!
göründüğüm gibi olma çabam gene boşa gitti neyse umrumda değil zaten hakkımda düşünülenler.

evet prezervatiflerimi yıkıyorum ama ok değil lets kullanıyorum. kayganlaştırıcımı da gratisten değil veterinerden kiloyla alıyorum. inek doğum jeli ile kayganlaştırıcının hammaddesi aynı sonuçta sırf daha güzel kokuyor diye kilosunu 30 liraya alacağım ürünün 100ml ine 45 lira verecek değilim. böyle şeylere zırnık koklatmam.
edit: mahalledeki veteriner şaşıyor her seferinde kardeşim ne yapıyorsun bu kadar inek doğum jelini diye. keşke ilk aldığımda düzgün bir yalan uydurabilseydim. köpeğim kabız götüne sürüyorum yalanına bağlı kalmam üçüncü kilodan sonra gittikçe zorlaşıyor :/
prezervatif yıkayıp tekrar tekrar kullanmak.. hadi ev ekonomisi diyelim hadi çevre dostu bir hareket diyelim. peki sevgilinle yaptığınız son tatildeki elem olaya ne demeli! ikinci sınıf hostelde on sekiz kişilik (üstelik ranza) odalarda kalmanız. kendine gel artık ; bu denli cimrilik pes artık. gerçi bu cimrilik değil bu bir hastalık. buradan vicdanlı bir psikolog yazar arkadaş yardımcı olursa sevinirim. sanmıyorum ama başarılar.
takım elbise ile namaz kılan erkek zaafından dolayı dili tutulmuş yazar.
kardeşim paçalarını kıvırıp lavaboda abdest aldığın fotoların varsa onları da dm den atarsan sevaba girersin @gamlı_baykuş
özdemir'ciğim. kişisel olarak tanımıyorum seni. her ne kadar millete giydirsen de allah için bana da kötü bir laf etmedin bugüne kadar. eleştiri değil, tavsiye olarak algılarsan sevinirim. eğer telegram grubundan ayrılman için doğru sebep sevgilinse bir daha düşün derim. sevgililer birbirlerini desteklemeyecekse ve kısıtlayacaksa ilişkini ve geleceğinizi sorgulamanı tavsiye ediyorum.

sözlük olarak biz kimseyiz senin hayatında belki. telegram ise çok aktif olmayan bir platformdu sözlüğe göre. telegramı silerek kaybettiğin bir şey yok. lakin bugün telegram ile başlayan kısıtlamanın, yarın bir gün arkadaşlıklarını da etkilemesine izin verme. x kişilerle konuşmanı istemiyorum diye başlayan sözler etrafında arkadaş bırakmayabilir. bir noktada patlayıp ilişkini bir şekilde bitirdiğinde etrafında dertleşecek arkadaşın olmayabilir. hayatında keşkelerin olmasın. mutluluğunuz daim olsun.

sevgiler
  • /
  • 2