benim eşcinsel arkadaşım da var

birisi beni dar görüşlülükle ve geri kafalılıkla itham ettiğinde söylediğim söz öbeği.
tabii ben bunu söyleyince bunlar bir afallamalar, bir pişman olmalar falan sorma.
str8 insanlar için büyük kazançtır bunu söyleyebilmek, hem onlar için hem bizler için. tabi bir de şu var her heteroseksüelin bir kaç homoseksüel arkadaşı mutlaka var, bilmeseler de.
homofobik olunmadığını sözümona dolaylı yoldan anlatma şekli.
eee napalım dedirten ifade. bir insanın homoseksüel dostu olması onun iyi biri olduğunu ya da her konuda geniş düşünebileceğini göstermez. aksine özellikle bizim için çok yanıltıcı bile olabilir. homoseksüel olarak böyle birine gereksiz bir sempatiyle yaklaşıp sonradan göt olabiliriz.
biri bana bunu dese buluşup fındık mı kırıyorsunuz derim. o nasıl bi hakaret...
galatasaray derbisinde, kırmızı kart gördükten sonra hakeme eliyle yuvarlak yapan fenerbahçe li raul meireles 'in, 12 maçlık cezasının düşürülmesi için yaptığı itirazda geçen söz öbeği. "benim portekiz'de bir sürü gay arkadaşım var, bunu nasıl hakaret olarak kullanırım, böyle bir şey yaparsam gay arkadaşlarımın yüzüne nasıl bakarım" demiştir. yaptığın hareket belli, ne demeye çalıştığın belli. sıçtın, sıvama bari dedirtendir.
not : fenerbahçe liyim.
benim erkek erkeğe ya da kadın kadına sikişen arkadaşım var demenin kibarcası.
homoseksüel lafını kullanıyorsa baştan sıçmış sıvamış bir arkadaşımızdır zaten. homoseksüel ne lan? 80 lerde mi kaldın arkadaşım?
buna sahip olmayı bir lütuf sananların ifadesi. "benim yabancı, ispanyalı, fransız, italyan arkadaşlarım var" demek gibi anlamsız böbürlenme. birbirimizden çok da farklı değiliz." fark cinsellikte değil insanlıkta aranabilir" diyebilecegim karşılık.
homofobik çıkış.

sanki eşcinsel bir çevreye yaranma saiki güdüyormuşcasına, dahası eşcinsellere şirin görünme adı altında; geyliği kendince zannettiği meşru bir zemine oturtmaya yönelik kişisel çabadır. dışarıya böyle derken içinden başka şeyler geçirmesi de muhtemeldir. evlat olsa sevilmeyecek tipler sınıfındandır.
kullanılabilecek en saçma savunma, kurtuluş cümlesidir. homosexueller dünya üzerinde yaşayan diğer insanlardan farklıymış gibi bahsedilmesidir.
kisinin homofobik oldugunu ortmesi icin kullandigi can simidi.
99-2000 yillarinda heyecanin ve bireysel aktivizmin doruklarindayken bir kose yazisina sinir olup e-posta ile ismet berkan'a dalmistim. epeyde uzun bir e-posta yazmistim. homofobiksiniz demistim ozetle...
ertesi gun ayni uzunlukta bir e-posta ile yanit verdi. basin sektorunde pek cok gey arkadasi oldugunu ve onlari cok sevdigini yazmisti...
marjinalliğin popülerleşmiş cümlelerinden biridir.