süleyman soylu

akp'ye bugüne kadar birçok kişi türlü sebeplerden geçti ama soylu gibisi görülmedi.

ideolojisi filan hiç önemli değil soylu'nun, zira böyle bir ideoloji yok; çünkü bir zamanlar (belki) var olan ideolojisi yağdan kayıp üzerinden düşmüştür.


hürriyet yazarı ertuğrul özkök'ü hedef alan homofobik ve nefret içerikli sözleri hdp tarafından meclise taşınmış. "kimin sözcülüğünü yapıyorsun ertuğrul özkök? bilmediğin işlere karışma, git amerika'da, avrupa'da nonoşlarla mı olacaksın, kimlerle birlikte olacaksan onlarla birlikte ol. edepsiz adam. sakın ha sakın bir daha sesini çıkarma. yazını yazacaksan yaz, sözlerini ortaya koyacaksan koy. bu milletin sabrını zorlamayın." gibisinden laflar etmişti.

https://asdi-lgbti.com/2017/03/20/suleym...
dp'den transfer edilen şimdinin akp içişleri bakanı. zamanında erdoğan için sarf ettiği laflar şurada;burada da fethullah gülen'i övüyor.

veda eder gibi konuşuyor artık, sanırım ipini çektiler. kısa ama rüya gibi bir bakanlıktı değil mi canım yha.
gitmesi iyi, ankara belediye baskanligi icin adinin gecmesi kötü olmustur
erdoğan'ın hakkındaki istifa iddialarını "ahlaksız trollere" bağladığı kişi. https://www.google.com.tr/amp/s/www.birg...
hedef göstermeyi bırakıp iç işlerimize el atmaya ne zaman başlayacak büyük merak konusu.
chaotic evil alignment'e sahip bir frp karakteri gibi, hiçbir ilkesi ya da kendinden daha yüce gördüğü bir amacı yok.
son zamanlarda bir kaç kez pkk ile lgbti'yi aynı cümlede kullandığına denk geldim. bakın bu gülünüp geçilecek basit bir şey değil sistematik bir harekettir. lgbti'nin ne olduğunu bilmeyenler ve zeka seviyesi elverişli olmayan insanlar zaman içinde lgbti'yi terör örgütü olarak görmeye başlayacaktır. zaten seçmenleri bunlar osursa oh ne güzel koktu diyecek insanlar. kısacası bu adamlar bir 10 yıl daha gitmezlerse çok ciddi sorunlar bizi bekliyor.
ülkenin içişleri bakanının profili böyle olduktan sonra umudu yaşatmak oldukça zor. dipten tepeye hepsinin revize edilmesi lazım. bizi kimler yönetiyor, halimiz içler acısı gerçekten.

(bkz:homofobik devlet yıkılacak elbet)
bu adamın adının zikredilmesine bile katlanamıyorum. akp'nin en itici 10 figüründen, üst 3 sırayı zorlar.
en az devlet bahçeli kadar tehlikeli, hadsiz, trajik ve yaşanılan dönem için "tipik" niteliklere sahip.
değil bakan, sadece yurttaşımız olması bile ürkütücü ve bunaltıcı.
yeni kabinede yer alamayacağı konuşuluyor, damat ile birlikte ocak dışı kaldıkları söylentiler arasında.. hayırlısı
ekrem imamoğluna ahmak diyecek kadar seviyesiz söylemler geliştiren siyaset adamı. ekrana her çıktığında sinirli, agresif, çatık kaşlı görmekten sıkıldım. ekranlarda görmekten de sıkılmış olabilirim. sı kıl dık başgan.
soylu kavramını değiştiren biri bir soy adı birine ancak bu kadar tezat olabilir di