kayip otoban

Durum: 146 - 0 - 0 - 0 - 27.05.2023 21:54

Puan: 2480 - Sözlük Kezbanı

10 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 8

engin ardıç

iyi bilmezdik. alçak ve sefil bir ruhtu.

avatarına penis resmi koyup mevlana sözü paylaşmak

mesnevideki eşcinsel bölümlerden etkilenmiş insan davranışı.

suavi

cemaatin önayak olduğu ergenekon soruşturmasına verdiği destekten sonra soğudum şarkıcı.

ve melankoli

bu şarkı yerine lozan'a "bana bana" gidince çok üzülmüştüm. nelere üzülüyormuşum :)

cemaatçi götü

kolonya kokuyordur muhtemelen.

seks hikayelerinin gerçek seks datelerden daha heyecan verici olması

şu devirde sex hikayelerini okuyup azmak da... ne bileyim

ümit özdağ

bir türlü ısınamadığım, samimiyetsiz gelen politikacı.

eurovision

gay turnusolu şarkı yarışması olur kendisi

ankara

sonbaharla birlikte daha da güzelleşen şehir

yavuz özkan

ateş üstünde yürümek, film bitti, büyük yalnızlık... çok severdim filmlerini, dün vefat etmiş. ışıklar içinde uyusun..

eurovision 2019

izlanda'ya yazık olan yarışmadır. kuzey makedonya görüp görebileceği en iyi puanı aldı, norveç tahminlerimin ötesinde çok çok iyiydi. kazananın sade, gösterişsiz ama güzel bir performansa sahip hollanda olması, sahneyi sirk yerine çevirenlere pek de prim verilmediğini gösterdi.

juri oyları da baya bir şaşırttı bu sene. allah'tan televote var da dengeleme saglandı.

emel sayın

günlerdir "böyle kutlanırmış hep ayrılıklar" şarkısını dinlediğim sanatçı.

18 mayıs 2019 ayı sözlük eurovision zirvesi

ankara'da düzenlense keşke

melodifestivalen

eurovision finallerinden daha görkemli geçen isvec ulusal finali olur kendisi

şebnem paker

ne güzel bir ses, ne kadar duru bir güzellikti o sahnedeki. 1999 yılında 3. defa temsil edecekti türkiye'yi ama hakkını yedi trt jurisi.

kıllı koltuk altı sevdası

sexten soğutan şeyler, madde 1

hayatta yemem dedikleriniz

işkembe çorbası
kuru fasulye
patlıcan musakka

ayı sözlük yazarlarının keşkeleri

biraz klişe olacak ama.. keşke hiç keşke ile başlayan cümleler kurmasaydım

seninle bir dakika

bu şarkının bir de ingilizce versiyonu hazırlanmıştı stockholm'e gitmeden. trt son dakikaya kadar karar veremediginden, provalarda hem ingilizce, hem türkçe olarak olarak okumuş semiha. sonra türkçe okumasına karar verilmiş.. böyle gereksiz bilgiler niye zihnimi işgal ediyor, rahatsızım aslında

geceye bir seks fantezisi bırak

çikolata sürmek, krem şanti sürmek... siz 80'li yıllarda mı kaldınız kuzum? fantazi diyince aklınıza bunlar mı geliyor?
  • /
  • 8
Henüz hiç başlık açmamış.

sevgili ile mutlu olamamak

bazen sevdiğin insan değişir depresyona girer yakınını kaybeder bazen çok yoğundur bazende sizden daha iyisini bulmuştur yada öyle olduğunu düşünüyordur.çoğu zaman neyin önemli olduğunu ayırt bile edemezsiniz eşcinsel ilişkiler heteroseksüel ilişkilere benzemez olmazsa olmazı daha azdır.kriterler sizin bakış açınızdır. seks ,sosyalleşme baş başa vakit geçirme ,mesajlaşma ve araşma sıklığı hepsi sizin beklentileriniz üzerinden şekillenir. sonuç olarak olay karşı tarafın sizin için ne kadar çaba gösterdiğine göre değişir. ilişkide bir duygusal alışveriştir. verdiğiniz oranda alamazsanız mutsuz olursunuz. siz atabildiğiniz 5 adımı atarken o atabileceği 1-2 adımı bile atmıyorsa yapabileceği oranda fedakarlık yapmıyorsa mutsuz olursunuz. bu tür ilişkiler yürümez yürüsede özgüveni sarsar. yalnız kalmaktan korksanızda yalnız kaldığınızda yaşayacağınız depresyon ve boşluk hissinden daha çok yıpranırsınız.

mika can raun

yoluna felsefik söylemlerle çıkan hümanizm yayan tatlı bir yaratık olduğunu kanıtlamak için kanal kanal dolaşan, ancak estetik ameliyatlar dizisi sonrası cinsiyetçi nefret dolu dili ile ne kadar fake bir canlı olduğunu kanıtlayan kurgu bünye.

(bkz:estetik ameliyatla gelen özgüven patlaması)

askerlik

her erkek türk vatandaşından zorunlu yapılması istenen hede.

ben geçtiğimiz pazar günü tezkereyi aldım henüz. zaten giderken de bununla ilgili bir entry yazmıştım. daha dün gibi hissettiriyor.

uzun bir entry olacak. bir yazar askerlik tecrübelerimi aktarmak için rica etti ve ben de entry olarak gireyim istedim.

neyse, giderken alınması gerekenler ve askeriye tarafından istenen şeyler neler, onlara değineceğim. ilk olarak iletişim için tuşlu telefon şart. zaten acemi birliğine akıllı telefon götüremezsiniz. benim birliğimde çocuğun teki sokmuştu ama o gün ana baba günüydü diye gözden kaçmış sanırım. o da sivil valizinden hiç çıkarmamış. yemin töreni sonrasında gördük. ama yine de risk almaya değmez. tabi bağlı olacağınız usta birliğine göre ilk iki haftadan sonra ortamı süzüp akıllı telefon kullanılabilirliğini ölçtükten sonra akıllı telefon sokabilirisiniz. ama acemide böyle bir atraksiyona gerek yok. sivil hattı mutlaka sokmaya çalışın. normalde yasak ama size askercell diye bir zırvayı diretecekler alın diye. bir şekilde almayın bence. kendileri 85 liraydı yaz ayında. şu an kaç para bilmem ama sadece seçeceğiniz 5 kişiyle konuşma fırsatı veriyor. o da saat 6dan sonra. almak zorunda kalırsanız da sonradan normal turkcell hattına çevirebilirsiniz. ama yine de kendi hattınızı bir şekilde sokun. ben ayakkabı keçesinin içine atmıştım. zaten üstümü de aramadılar.

mutlaka el kremi, güneş kremi, şampuan, yara bandı, pudra, merhem, iğne iplik, çorap, ayakkabı keçesi, ıslak mendil ve peçete götürün. yara bandı ve merhem bot ayağa vurduğunda elinizin altında olsun diye, güneş kremi güneş altında çok vakit geçireceksiniz diye, pudra o güzel taşaklarınız pişik olduğu takdirde, ıslak mendil ve peçete banyo yapmaya fırsat bulamadığınızda ve tuvaletlerde de sağolsunlar hiç peçete bulundurmadıklarından, ayakkabı keçesi de bot vurmalarını engellediğinden almanız gerekenler özetle. deodorant konusunda çanta aranırken benimkisini alıp bir kenara atmışlardı. herkesinkine öyle yapıyorlardı. artık neden bilmem ama. zaten gideceğiniz yerde kantin var. deodorantı da oradan alabilirsiniz.

mutlaka bot kilidi alın; şu ucuzluk pazarlarında bolca var. genelde eğitim alayında asker olan usta erler acemilerin botlarını çalıyorlar. bu olaya da yer değiştirme derler askeri dilde. dolaplar kilitlenmmesi yasak olduğu için ona özel bir kilit almayın. eğer ben çok hassas ve titizim derseniz; yastık kılıfı götürebilirsiniz. çünkü benim yattığım acemi birliğindeki yataklar leş gibiydi. tabi ertesi güne o yastık kılıfını oradan çıkartıp eskisi duracak şekilde bırakmak gerekiyor yatağı. sonuçta kontrol ediliyor. bu arada bir tane kitap da götürebilirsiniz. tabi okuyacak vaktiniz olur mu onu bilemem.

temiz banyo havlusu, yüz ve el havlusu, 2-3 atlet, 2-3 don, spor ayakkabı, kirli ve temiz çamaşır torbası ve filesi, kamuflajlar, eşofman üstü ve altı, 2-3 çorap, 3 askı, onlar tarafından sizlere veriliyor. atlet don çorap rengi haki rengi olarak veriliyor. bunların yanında kendiniz don, atlet vs de alabilirsiniz. alacağınız renk herhangi bir yeşil tonu olsa farketmez. ama yine de haki rengi bulursanız ondan alın. tabi sivil boxer atlet vs de getirebilirsiniz. o kadar kişinin donuna bakacak halleri yoktu benim yaptığım yerde. çoğu kişinin boxerları sivildi.(güzel bacakları ve götleri çok kestim evet) bir de yıkamak gibi bir seçeneğiniz olmayacak acemi birliği boyunca. ben elde yıkıyordum her şeyimi kamuflajlar dahil. aslında büyük çamaşır makineleri vardı ama oraya herkes atmaya kalksa senin çamaşırlar kim bilir kiminkiyle akraba olur.

alışveriş kartla yapılır bu arada. nakite çok ihtiyacınız olmayacak. bu su için bile geçerli. 500 ml su 30 kuruş falansa onu bile kart ile ödüyorsun. bu da kantin kuyruklarını lady gaga'yı görmek isteyen little monsterların kuyruğuna çeviriyor.

acemide zaten 200 300 kişilik bir grup olacaksınız. o yüzden hiç ön planda olmaya gerek yok. gruba yöneltilen sorulara cevap vermeye çok da istekli olmayın. başınıza ne geleceği belli olmaz.

her şeyin paylaşıldığı, muhabbetlerin çok samimi olduğu bir ortam acemilik. sonuçta herkes aynı şekilde ve amaçta orada ve kimsenin birbirinden farkı, üstünlüğü yok. çok eğleneceksiniz arkadaşlarınızla, tabi bunun yanında askeriye de sizi bir o kadar da yoracak yürüyüşler, eğitimler vs derken. tavsiyem dış dünyayı dışarda bırakmanız olacak. ne kadar düşünmezseniz ve askeriyeye dalarsanız o kadar zaman çabuk geçer sizin için. her hazırlık yemin töreni içindir orada. illaki yürüyüş provalarında bazı beynamazlar üst üste hatalar yaparak komutanlardan azar yemenize sebep olacak ama o yemin töreni sonrasında da değişik bir duygu seline kapılacaksınız. bir de aileniz sizi izliyorsa. o andan sonra işler daha kolay olacak. usta birliğinize gittiğinizde daha rahat bir askerlik yapacak duruma gelirsiniz. tabi birliğinize ve yapacağınız işlere de bağlı bu.

velhasıl bu biz erkeklere dayatılan bir zorunluluk ve bunu bedelli, kısa veya uzun bir şekilde yapmak zorundayız. bizden çaldığı zamanda en yararlı ne yaparım diye düşünen insanlar daha çok kitap okuyordu ve çok da güzel zaman geçiriyorlardı. ben de bayağı kitap okudum ve kendimle çok zaman geçirdim. isyan modunda takılan bazı arkadaşlara hiç vakit geçmedi. ben genelde şarkı söyler, millete ilginç ilginç sorular sorar, enteresan muhabbetler açar, taklit yapar, ve oyunlar oynamak(tabu, sessiz sinema, tavla vs) için milleti ikna etmeye çalışırdım. böylece su gibi geçti gitti askerlik.

yazıma katlandığınız için teşekkür ederim, bütün sözlük ahalisine günaydınlarımı sunarım.

ah ana

ah ana 1988-1990 tarihleri arasında hafta arası her gün yayınlanan öğleden sonra programı içinde haftalık olarak yayınlanmıştır. dizi köy hayatını konu alan bir komedi-sitcom-dram dizidir. dizinin senaryosunu ünlü şair-yazar hasan vasfi uçkan yazmıştır. yönetmenliğini ise tarık alpagut yapmıştır. dizide başrolde beyhan saran, halil ibrahim kalaycıoğlu, erol kardeseci, alpay izbırak, nurtekin odabaşı, jale aylanç ve hülya gülşen irmak oynamıştır. dizinin ilk 79 bölümünü trt kendi sitelerinde restore ettikten sonra yayınlamıştır. youtube'de ise ilk 79 bölüm ve 86. bölüm vardı. dizinin toplamda kaç bölümden oluştuğu henüz hiç kimse tarafından bilinmiyor. 1. bölüm ile 26. bölüm arası dizinin adı "ah ana hanım ana" idi. ama dizinin 27. bölümden itibaren dizinin adı trt tarafından "ah ana" olarak değiştirilmiştir.

dizi konusu; ankara'da inşaatlarda gece gündüz demeden kar kış demeden yaz sıcağı demeden son bahar soğuğu demeden çalışıp çabalayıp didinip sevdiği kız sultan ile evlenmek için başlık parası biriktiren haydar bankadan biriktirdiği paraları çekip otobüs ile köyüne (çakmakçayır'a) döner. haydar, babası osman ve annesi necibe ile göçük ömerden kızı sultanı istemeye giderler. fakat göçük ömer onlardan daha fazla para istemektedir. faizin faizi, analık hakkı, babalık hakkı, süt hakkı, başlık parası derken çok ama çok para istemektedir. haydarın babası osman efendi göçük ömere biz sana daha fazla para veremeyeceğiz der. ve de bunun üzerine göçük ömer kızı sultanı haydara vermez. öte yandan kapıyı dinleyen sultan babası göçük ömerin sesini işitir sultan çok ama çok üzülür ve de sultan çareyi halası ah ana'ya gitmekte bulur. ah ana yeğeni sultanı her bir konuda destekler. ah ana sultana bu gün burada kal bu konuyu yarın düşünürüz der. ama sultan ah anayı dinlemez ah ana'nın söyledikleri sultanın bir kulağından giriverir bir kulağından çıkıverir. öte yandan ertesi gün ise sultan sabaha karşı halası ah ana'nın evinden kimselere haber vermeden habersizce kaçar ve de haydar ile birlikte köyden gizlice kaçıp ankara'ya giderler. bunun sonucunda göçük ömer ise sultanı ah ana'nın kaçırttığını düşünerek hem haydar ve sultanı aramaya ankara'ya gider hem de başta ah ana olmak üzere haydar ve ailesini jandarma karakoluna yalan söyleyerek ve de olayları çarpıtarak şikayet eder ve de bunun üzerine olaylar hızlıca gelişir.

ayrıca dizi izleyicileri dizinin televizyon yayın akışında yer sıkıntısı yaşandığı için final yaptığını yayından kaldırıldığını düşünmektedirler. dizinin final yapmasının sebebini ne yazık ki tam olarak kimse bilmemektedir.

ayrıca dizide dizi oyuncularının ricası üzerine kadına yönelik şiddet'e tepki göstermek amacıyla dizinin bazı bölümlerinde "kadına şiddet" konusu işlenmiştir. "kadına şiddet" konusunun işlendiği bölümlerin senaryosu senarist tarafından daha yazılamadan dizi oyuncuları tarafından trt'ye öneri mektubu gönderilmiş ve oyuncular bu öneri mektubunun bir kısmında ise "kimseye kötü örnek olmak istemediğimiz için dayak atılan sahne çekmek istemiyoruz" demişler.

ayrıca dizi ankara'nın gölbaşı ilçesindeki taşpınar köyünde çekilmiştir. şimdilerde ise dizinin çekildiği taşpınar köyü artık bir mahalle olmuştur.

oyuncular kadrosu ve karakterler

beyhan saran (ah ana)
erol kardeseci (göçük ömer)
halil ibrahim kalaycıoğlu (haydar)
alpay izbırak (haydar'ın babası osman)
nurtekin odabaşı (köyün muhtarı halil efendi)
jale aylanç (köyün muhtarı halil efendi'nin karısı huriye)
oya çekiç (haydar'ın annesi necibe)
hülya gülşen irmak (sebile)
soner ağın (sebile'nin babası çeyrek hasan)
mehmet atay (berber eyüp)
koray ergun (kahveci kadir)
altan erkekli (şerif)
cezmi baskın (mehmet nuri)
tansu aytar (korucu bekçi yusuf efendi)
turgut okutman (dan dun ismet)
turgut sarıgöl (kır hasan)
şebnem gürsoy (dilber)
deniz baytaş (ah ana'nın kızı gülser öğretmen)
eylül tunçay (sultan)

kaynakça

https://www.trtizle.com/trtarsiv/ah-ana-...

youtube'de ilk 79 bölümü ve 86. bölümü vardı ama bir grup troller tarafından haksız yere dizinin telifsiz olmasına rağmen teliflidir diye şikayet edilip yayından kaldırtılmış. çok ama çok saçma bir olay bu.

(diğer sözlüklerden alıntıdır)

hiv

bir üstteki entry şakaysa komik değil, şaka değilse çok vahim. ironi yaptığına inanmak istiyorum yazar kişisinin. lakin bu hayatta kınadığı ve büyük konuştuğu şeyi yaşamadan ölmezmiş insanlar.
tanım olarak hiv, insan bağışıklık yetmezliği virüsüdür. korunmasız cinsel ilişki dışında da bulaş yolları mümkündür. kendisi direkt olarak bir hastalık değildir. tedavi edilmediği takdirde hastalıkların vücudunuzu daha şiddetli etkileyerek daha çok hasar vermesine sebep olur. tedavi almayan bir hiv pozitif birey, hastalığın ileri evresi aids ile karşılaşır ve sonucunda basit bir grip bile ölümcül düzeyde tehlikeli olabilir. günümüzde tek bir tablet ile bu virüsü kontrol altına almak mümkündür. kontrol altındaki bireyler, belli bir süre sonra negatif’e dönerler ve kanlarındaki hiv virüsü saptanamacak seviyeye gelir. bu da ilaçlarını düzenli kullanan kişinin, virüsü bulaştırıcılık seviyesinin çok düşük yüzdelere inmesine,hatta yok olmasını sağlar. takip altındaki kişiler aynı zamanda belli aralıklarla check up benzeri kapsamlı testlerden geçerler ve bu sayede hiç tanı almamış kişilere nazaran daha sağlıklı olabilecekleri bile söylenebilir.
her ne kadar korkulacak bir süreç olmasa da lütfen kondom kullanmaktan vazgeçmeyin. hiv’i dünyanın sonu ya da belli eylemlerin laneti olarak lanseden kişi ya da kuruluşları bilginiz ile susturun. cehalet çok kötü bir şey arkadaşlar. sağlıklı günler.

melodifestivalen

bu akşam melodifestivalen'in 2. yarıfinali vardı. tüm gelirleri türkiye'deki deprem mağdurlarına bağışlanan gecede 7milyon isveç kronu bağış toplandı.

deprem yağmacılarına uygulanan işkence görüntüleri

sözlükte gündemle alakalı entry giren tek kişiyim herhalde. bir tek beni mi sarsıyor bu yaşananlar bilmiyorum ama sözlük farklı bir boyutta olsa gerek ki son entry girilen başlıklar işemek ve alkol almak hakkında…
neyse, değinmek istediğim nokta, sosyal medyada dolaşan yağmacı olduğu belirtilen kişilere karşı işkence videoları. kulağı kesilen suriye uyruklu olduğu iddia edilen bir kişi, polis kıyafetli biri tarafından kırbaçlanan yarı çıplak kişiler, başı botla ezilen birisi ve çok daha fazlası. her videonun altında işkencenin yeterli olmadığını, daha fazlasını görmek istediğini belirten onlarca kişi var. korku filmi gibi günler yaşıyoruz…bu videolar olmamalı… kulağı kesilen, kırbaçlanan, kafası ezilen insan videoları bu şekilde paylaşılmamalı. kişinin ne yaptığından kim olduğundan bağımsız söylüyorum bunu. bu görüntüler pek çok mental rahatsızlığı tetikliyor arkadaşlar. hali hazırda şiddete eğilimli insanları, sosyal hayatlarında sizin belki de görmeyeceğiniz daha acımasız eylemlere teşvik edebiliyor. suçlunun cezasını devlet vermeli. verdiği cezalarla suça teşviği önlemeli. devletin müdahalesi olmayınca halkın bu gibi eylemlerde bulunması toplum açısından çok çok tehlikeli.

ayı sözlük hug buddy aranıyor ilanları

50 kilo aktif gay olur mu

niye insanlar birbirlerini kalıba sokuyor anlamıyorum. yok kıllı yok kılsız yok çok zayıf yok çok şişman. yok ondan pasif olmaz çünkü kıllı yok ondan aktif olmaz çünkü çok zayıf. geçin bunları hangi devirde yaşıyoruz. ben de 50 kiloyum takıldığım zaman ap takılıyorum hiç kimse de diyemez yani kıllısın zayıfsın ap olamazsın oranı buranı değiştir diye. kapı orada beğenmiyorsan başkasını bul. yapmayın kendinize bu işkenceyi hayatta daha değerli şeyler var.

18 eylül 2022 büyük aile buluşması

cüppeli, çarşaflı cihatçı tiplerin yanında laik kesimden de faşistlerin destek verdiği ve başta yeni şafak olmak üzere aşırı sağcı yayın kuruluşlarının açıkça propagandasını yaptığı tehlikeli miting.

mitingin en önemli propagandisti lgbtye resmen savaş açmış durumda olan yeni şafak gazetesinden ersin çelik.
bu adamın twitter hesabında hemen hemen her saat lgbt karşıtı tweet mesajı görülmekte. son zamanlarda köşe yazılarının neredeyse tamamı bu konuda. trump, putin gibi aşırı sağcı liderlere de övgüler yağdırıp, onları örnek gösteriyor lgbt düşmanlığı konusunda.
https://twitter.com/ersinceliq?ref_src=t...

ikinici isim milat gazetesinden özlem doğan isimli ırkçı ve cihatçı bir kadın. lgbtye karşı tüm dünya ayaklanmalı gibisinden mesajlar atıp, açıkça lgbtleri hedef gösteren birisi. kendisine katılmayan muhafazakarlara bile hakaretler yağdırıp hedef gösteriyor. son zamanlarda iktidar ile birlikte uçak gezilerine katıldığı da söyleniyor. avrupa'da hem lgbt hem de islam düşmanı olan aşırı sağcı gruplarının lgbt bayrağının üzerinde tepinmelerini içeren video paylaştı bugün. lgbt bayrağı üzerinde yürüyorlar diye heyecanla paylaştığı ve aslında müslümanlara da düşmanı olan kişilerin hazırladığı video:
https://twitter.com/ozlemdogan_/status/...


şefika nur çiftçi isimli bir başka fanatik dinci kadın daha var. ersin çelik ile birlikte hazırladığı ve lgbtleri "hasta" olarak gösteren ve youtube'da haklı olarak nefret içerikli bulunmasından dolayı yasaklanan videonun baş sorumlusu.

https://twitter.com/sefikaaanur

gelelim bu mitingi destekleyen dinci / cihatçı olmayan tayfaya.

çalıştığı her üniversiteden kovulan, hayatı boyunca dönekliği ve ahlaksızlığı ile meşhur, liberal geçinen homofobik ve kadın düşmanı aşırı sağcı faşist atilla yayla denen artık yaşı iyice ilerlemiş profesörümsü yazar.

kendisi yukarıda bahsettiğim ersin çelik'in hemen hemen tüm yazılarını son zamanlarda paylaşmış, gülşen gibi sanatçıların lgbt bayrağını açması karşısında kudurmuş bir şekilde mesajlar atmıştır. daha önce bir programda eşcinsellikten kuş kadar beyni ile bahsederken ağzından kaçırdığı "kadınlaşma sorunu" lafı ile kadın düşmanlığını da ortaya saçan bu iktidar yalakası aşırı sağcı adam en son "homoseksüelliğin açmazları" başlıklı cehalet abidesi rezil kepaze bir yazı yazdı ve eşcinselleri asalak olarak niteledi. bu yazı kendilerini çok özgürlükçü olarak satan liberal düşünce topluluğuna bağlı bir dergide yayınlandı. kendisi bu gösteriyi en başından beri açıkça destekliyor ve davet mesajlarına katılıyor. daha önceleri de özellikle lgbt haklarının gündem olduğu dönemlerde trans bireyleri aşağılayan, eşcinselliğin sapıklık ve hastalık olduğunun altını çizen iğrenç mesajlar atmıştır. lgbt karşıtlığının tavan yapması ile de bu fırsatı kullanarak kendi hesabında hiç durmadan bu tip yazıları paylaşmaktadır. .

kendisini tanıyanların anlattığına göre bir zamanlar popüler olmak için eşcinsel haklarına destek verirken, o grupların kendisi gibilerinden çok haklı olarak uzak durması sonucu gerçek yüzünü gösterip düşük kapasitesi ile yazdığı yazısı burada.
https://hurfikirler.com/homoseksuelligin...

twitter hesabında ise sürekli olarak lgbt düşmanlığı içeren paylaşımlar görülebiliyor veya o sitelere beğeni atıyor.
https://twitter.com/atilla_yayla


daha önce istanbul sözleşmesine de karşı çıkan cumhuriyet kadınları derneği başkanı ağır homofobik ve kadın hakları düşmanı * * tülin oygür: bu tehlikeri mitinge destek olmak amacı ile attığı tweet şu şekilde:
"çocuklarımızı, kadınımızı, aile yapımızı ve sonuçta bağımsız türkiye cumhuriyeti’ni yeniden ayağa kaldırma mücadelemizi hedef alan lgbt saldırısına karşı fikirde birlik ve mücadele platformunun düzenlediği büyük aile buluşmasında yerimizi alacağız.
bu oyunu milletçe bozacağız!"

https://twitter.com/Drtulinoygur/status/...

atilla yaylanın da retweet ettiği aynı faşist kadından başka bir tweet.
"lgbt’nin insanlığı tehdit eden gerçek yüzünü anlatma mücadelesi içindeyiz. bu mücadele siyasi eğilimlerin veya dünya görüşünün çok dışındadır.
milletçe kenetlenerek #lgbtdayatması nı def edeceğiz"
https://twitter.com/Drtulinoygur/status/...


meltem ayvalı (homofobik doğu perinçek'in vatan partisi genel başkan yardımcısı)
"lgbti dayatmasına dur diyen herkesi büyük aile buluşması'na davet ediyoruz.

çocuklarımızı istismardan, gençliği yozlaşmadan, kadını değersizleşmekten kurtarmak için hep birlikte orada olacağız.
aileye sahip çıkacağız, mutlu yarınları kuracağız.
haydi anne babalar, mücadeleye!

https://twitter.com/MeltemAyvali/status/...

sürekli din değiştiren tuğçe kazaz daha önce başka bir miting ile bu işi gündeme getirmişti onu da unutmayalım.

https://www.takvim.com.tr/magazin/2022/0...


ek: bu tehlikeli mitingi düzenleyen fikirde birlik ve mücadele platformu'nun linkini eklemeyi unutmuşum. kafayı lgbt ile bozmuş ersin çelik ve ekibi başı çekmekte burada. yeni şafak'ın çıldırmış bir şekilde paylaşım yaptığı tanıtım videosu da burada. videoda bu tehlikeli mitingi açıkça destekleyen oyuncular, gazeteciler isim isim yer alıyor. bunun dışında devleti temsil eden kurumların başındakilerinin, çeşitli cihatçıların yanında laik kesimden de destekçilerin de miting ile ilgili videoları/haberleri da burada.
https://twitter.com/Fikirde_Birlik

Toplam entry sayısı: 146

engin ardıç

iyi bilmezdik. alçak ve sefil bir ruhtu.

seninle bir dakika

bu şarkının bir de ingilizce versiyonu hazırlanmıştı stockholm'e gitmeden. trt son dakikaya kadar karar veremediginden, provalarda hem ingilizce, hem türkçe olarak olarak okumuş semiha. sonra türkçe okumasına karar verilmiş.. böyle gereksiz bilgiler niye zihnimi işgal ediyor, rahatsızım aslında

ayı sözlük yazarlarının keşkeleri

biraz klişe olacak ama.. keşke hiç keşke ile başlayan cümleler kurmasaydım

geceleri uyutmayan şeyler

hatalar, pişmanlıklar, endişeler, korkular, gidenler, gelmeyenler... olmadı bu hayat

gabile.com

türk basınında posta gazetesi neyse, gay arkadaşlık sitelerinde gabile ona karşılık gelendir.

engin ardıç

iyi bilmezdik. alçak ve sefil bir ruhtu.

ağlarken sevişmek

bizzat basima gelendir. yurt disina gidecek ve 2 senelik egitimden sonra dönecegini soyleyen; donmeyecegi ikimiz tarafından da bilinip dile getirilemeyen sevgiliyle bir otel odasinda yasanandir. istiklal'in nesesi, müziği, kalabaligi odada yankılanırken hic konusmamaktir, göz yaşlarının bir birine karışmasıdır. son gece oldugu icin uyumayıp, sevgiliyi izlemektir. bitecek de olsa, kavgayla, dövüsle geçen 1 sene de olsa;
son gece onu izlemek ve tanrı'ya sukretmektir.

dönersen ıslık çal

karanlık ve can acıtan, hüzünlü ve umutsuz; ama ruha dokunan film.
"ötekilerin", bir travesti ve cücenin; dışlandıklari, korktuklari, mutsuz olduklari için gece yaşayan, yaşayabilen iki insanın kısa süren hikayesi. belki bu yüzden tüm sahneler karanlıktı, belki bu yüzden tüm şehir bana bakacak diye içiyordu. top oynayarak boy uzatmak kadar uzak bir ihtimaldi zaten mutlu olmaları. tıpkı yitip gidenin, bir gün geri dönüp ıslık çalma ihtimali gibi.

ümit özdağ

bir türlü ısınamadığım, samimiyetsiz gelen politikacı.

1980'li yıllardan ayı sözlük sol frameleri

- radikal demokratik yeşil parti
- ertük yöndem'in "perde arkası" programındaki homofobik tavırları
- bülent ersoy'a sahne yasağı
- ibrahim eren
- ilk aids vakası
- cruising
- caravaggio
...
- altın kızlar
- charles is basinda
- top gun
- we are the world
- bad boys blue
- tanita tikaram


burcunuz nedir

ikizlerden nefret eden bir akrebim.

sabah ezanı

sabah sessizliğinde hem korku, hem huzur. aynı zamanda hüzün ve umut. geçici bir dine yakınlaşma hali, aciz hissetme durumu; es-salatu hayrun mine'n-nevm'in gizemli tınısı, belki güvenebileceğin bir varlığın olduguna inanma isteği. eğer uyanmıssam pencereyi açtırır gayrı ihtiyari, dinlerken hafif gözlerim dolabilir bile.
sabahın o vaktinde su lavaboya degil de süngere aksın, ses olmasın alt komşuya diye abdest alırken lavabo giderine sünger koyan annemi hatırlatır sonra, anneannemi hatırlatır, fakültede çizim masası başında sabahladığım geceler gelir aklıma.
ve hayat geçer.

günümüz şarkılarında eski şarkıların tadının olmaması

şu sıralar ilk gençlik (ya da gençlik) çağını yaşayanların, 20 yıl sonra söyleyeceği söz öbeği. aranan tat şarkılarda değil, geçip giden zamanda.

kıllı koltuk altı sevdası

sexten soğutan şeyler, madde 1

eurovision

gay turnusolu şarkı yarışması olur kendisi