kayip otoban

Durum: 141 - 0 - 0 - 0 - 26.10.2019 17:25

Puan: 2270 - Sözlük Kezbanı

6 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 8

insanın yaşlandığını anladığı an

- ışyerinde 20'li yaslardaki çalışanların işe yaklaşımlarını eleştirip, "bizim zamanımızda böyle miydi" diye düşünürken kendimi bulduğum an,
- her şeyin çok çabuk gelip geçtiğini hissetmeye başladığım an,
- 2000 doğumluların 19 yaşında olduğu gerçeğini kabullendiğim an

ankara

sonbaharla birlikte daha da güzelleşen şehir

sanal seks

bir zamanlar mynet'in gay sohbet odalarındaki halimi hatırlatan başlık

sevgiliyle yemek yapmak

ne zaman böyle bir şeye kalkışsak, acaip derecede gerginlikle bitti her seferinde. o yüzden en güzeli, bir kişinin mutfağa girip tüm işleri halletmesi.

yavuz özkan

ateş üstünde yürümek, film bitti, büyük yalnızlık... çok severdim filmlerini, dün vefat etmiş. ışıklar içinde uyusun..

eurovision 2019

izlanda'ya yazık olan yarışmadır. kuzey makedonya görüp görebileceği en iyi puanı aldı, norveç tahminlerimin ötesinde çok çok iyiydi. kazananın sade, gösterişsiz ama güzel bir performansa sahip hollanda olması, sahneyi sirk yerine çevirenlere pek de prim verilmediğini gösterdi.

juri oyları da baya bir şaşırttı bu sene. allah'tan televote var da dengeleme saglandı.

emel sayın

günlerdir "böyle kutlanırmış hep ayrılıklar" şarkısını dinlediğim sanatçı.

18 mayıs 2019 ayı sözlük eurovision zirvesi

ankara'da düzenlense keşke

melodifestivalen

eurovision finallerinden daha görkemli geçen isvec ulusal finali olur kendisi

şebnem paker

ne güzel bir ses, ne kadar duru bir güzellikti o sahnedeki. 1999 yılında 3. defa temsil edecekti türkiye'yi ama hakkını yedi trt jurisi.

kıllı koltuk altı sevdası

sexten soğutan şeyler, madde 1

hayatta yemem dedikleriniz

işkembe çorbası
kuru fasulye
patlıcan musakka

ayı sözlük yazarlarının keşkeleri

biraz klişe olacak ama.. keşke hiç keşke ile başlayan cümleler kurmasaydım

seninle bir dakika

bu şarkının bir de ingilizce versiyonu hazırlanmıştı stockholm'e gitmeden. trt son dakikaya kadar karar veremediginden, provalarda hem ingilizce, hem türkçe olarak olarak okumuş semiha. sonra türkçe okumasına karar verilmiş.. böyle gereksiz bilgiler niye zihnimi işgal ediyor, rahatsızım aslında

geceye bir seks fantezisi bırak

çikolata sürmek, krem şanti sürmek... siz 80'li yıllarda mı kaldınız kuzum? fantazi diyince aklınıza bunlar mı geliyor?

erekte penisle işemek

iyi ki golden shower seven bir sevgilim yok dedirtir.

gay olmayı tercih sanan tipler

benim psikologum olur kendileri. her tercih dediginde, "hayır yönelim o" diye diye dogru yolu buldurdum. psikiyatristim de öyleydi gerçi. sorun bende mi acaba, hep yanlış kişilere gidiyorum.

gay ilişkilerdeki en büyük sorun

yorucu olması, kısa ve net.

bedia akartürk

yıllardır hiç değişmemiş gibi geliyor bana bu kadın. cenk koray'ın sunduğu pazar kuşağında nasılsa, şimdi de aynı sanki.

yazarların şu an ihtiyacı olan şeyler

  • /
  • 8
Henüz hiç başlık açmamış.

yeni bir ilişkiye başlayacaklara tavsiyeler

bu kişinin o kişi olabileceğini düşünün.
artık başkalarını aramayı kesin. horneti kapatın.
ilişkinize odaklanın. yürümesi için ayakta kalması için çaba sarf edin.
bu kişinin o fuhuş yuvası gibi hayatınızda, ondan ona ondan ona ilişki arayışınıza son verecek o kişi olduğuna inanın.
emek verin. saygı duyun. anlayın ve sevin.

doğu perinçek

eşcinsellere karşı olan her dönemin adamıdır. kendisine yakın bulduğu tipteki askeri darbeleri desteklemiştir. eşcinsellerin bu ülkede 12 eylül darbesi ile yaygınlaştığına dair dahiyane (!) analizleri vardır.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/perinc...

bu adam zamanında bazı devrimci militan gruplarla beraber hareket etmiş, işine gelince kürtleri desteklemiş sonra olmadı türkçülüğe sarmış, 90ların sonunda bir ara islamcılara şirin gözükmeye çalışmış, sonra kuvayı milliyeci, kemalist, atatürkçü grupların liderliğine soyunmuş, yakın zamanda ise akpli olmuştur. bir ara küba'ya çok fena takmıştı. bunun yandaşları dayan küba biz geliyoruz şeklinde gülünç sloganlar atarlardı. ittihatçılara özel bir sevgisi olduğunu da beyan etmiştir. muhalif falan değildir. adamın hayatındaki değişime bakarak bu ülkedeki siyasi hareketler listesini öğrenmek de mümkündür.

kendisine sempati ile bakan yan kuruluşlar, gazeteler vs.
(bkz:türkiye gençlik birliği )
(bkz:aydınlık)
(bkz:vatan partisi)
(bkz:ulusal tv)

dana international

eurovision'a katılacağı açıklandığı zaman trt ana haber bülteninde tanıtım amaçlı cinque milla şarkısının klibinden , devasa bir muz üzerinde sallandığı bölüm de dahil olmak üzere, çeşitli sahneler gösterilmişti. 1998 yılından bahsediyoruz elbet. bu şarkısı o dönem gece klüplerinde de popülerdi.

dana international

dana international kesinlikle bir müzik insanı değildir. ne yüce bir ses ne de muhteşem güzellikle beslenen bir bütünleşiklik. dana international, çağdaşlarının özgür olarak kendini ifade edebildikleri dünyanın zıttında yaşayan bir aktivist.

israil aslında ortadoğu'nun bağnazlığı ile yıkanmış ancak avrupa kültürünün de önünde duramamış bir ülke. israil'de hala kadına ve eşcinsellere bakış çok kötü ve radikal. gaylerin testislerinin ezilmesi cezasının tekrar getirilmesini dillendirenler bile var. işte böyle bir toplumda ilginç bir kadın yetişti. aslında o kadın değil bir erkek. inkaların çift cinsiyeti kutsaması gibi 90'lı yıllarda ne ilginçtir ki doğu avrupa ve ortadoğu da onu kutsadı. israil'de aldığı tüm olumsuz tepkilere rağmen albümlerini çıkardı. her geçen gün kendini yenileyerek daha mükemmele ulaştı. 98 yılında ülkesini israil'i israil'in 50. kuruluş yılında eurovisionda temsil etti. o sıralarda hala avrupa'nın en önemli müzik olayı olan eurovisiona gitmesine ülkesi büyük tepki gösterdi. eurovisiona iğrenç bir dönme mi gidecek hem de israil'in 50. yıldönümünde denildi. fakat gitti kazandı ve yavaş yavaş ortadoğuda arapça,ibranice,hinduca,ingilizce dillerinde söylediği şarkılar,marjinal yapısı ve aktivistliği ile dikkat çekti. ortadoğunun en sevilen şarkıcılarından oldu. ve çok özel partilere inanılmaz yüksek ücretlerle katılıyordu.gidenler bilir. israil'de şu anda çok seviliyor,gaylerin o ülkede daha özgürleşmesini sağladı. çok üst düzeydekiler bile dana international sayesinde eşcinsellerin de toplumda var olabileceğini anladılar.çünkü gözlerine soktu.

dana international'ı yaklaşık 8 yıldır takip ediyorum. müzik olarak çok tatmin etmez,sesi devasa değildir, zaman zaman da aşırı şımarıktır. ama sahnede pırlanta gibi parlar. aslında o boyanın,fırçanın hakim olduğu tablolardan çıkan ilham kaynağı sanat eseri bir kadındır. grace jones,mae west gibi.

eurovision'un 60. yılındaki performansını da anmadan olmaz.

hayal kırıklığı

sen seversin o başkasını sever, sen sana yazmasını beklersin o başkasına yazar, sen bahane bulmazsın o yok yüksek lisans der yok aile içi yazışıyoruz der, sen konuşmak istersin yemekten sonra ararım der 5 saat sonra yazar insanoğlu işte baştan aşağı hayal kırıklığıdır aslında

eurovision 2019

gecenin olayı kesinlikle madonna'nın sahne alması vs değildi. izlanda'lı anti-kapitalist, distopik-tekno, bdsm grubu hatari'nin televote oylarını aldıktan sonra filistin atkıları açmalarıydı. ekrandan o kadar hızlı gitti ki görüntüleri ne olduğunu şaşırdık. kesinlikle gecenin önüne geçen bir olaydı.onun dışında yarışmaya gelirsek italya'ya baya üzüldüm. ama işte anadilde katılan şarkılarda hep böyle oluyor. ki italyanca olmasına rağmen akılda kalan bir nakaratı ve alkışlı ritmi vardı. mahmood kalp kalpgelelim isviçre'ye. aslında birincilik beklemedim ama çok keyifliydi şarkı. bence hak ettiği sırayı kazandı. ne fazlası ne azı. ayrıca luca hanni oldukça sempatik ve tatlı bir adamdı.bir diğer güzel adam da azerbaycan'ı temsil eden chingiz. şarkı kesinlikle çok iyiydi. ayrıca robotik kollarla yapılan showa bayıldım. şarkısı da sesi de çok güzeldi. dinlerken seneye azerbaycan'da mı yoksa demedim değil. ama yine hak ettiği puanı alamayan bir şarkı oldu.bana göre en en güzel şarkıya sahip olan ülke kıbrıs'tı. geçen sene eleni foureira ile 2. olan kıbrıs bu sene çok benzer bir şarkıyla katılmıştı. geçen sene de favorim kıbrıs'tı bu sene de öyle oldu. aslında tam kıbrıs da denemez çünkü hepsi yunan şarkıcı ama yine de en başarılı şarkılar hep onlardan çıkıyor. bu şarkı sanki şey gibydi kanka ödevini alabilir miyim? al ama biraz değiştir belli olmasıngenel olarak organizasyon çok başarılıydı. çok güzel ev sahipliği yaptılar bence. şarkılardan önce şarkıcıların da dahil olduğu küçük tanıtım videoları çok güzeldi. şarkılardan çok "acaba ne çıkacak sırada?" diye merakla onları bekledim. birinci olan hollanda'nın şarkısına vasat diyebiliriz. ama belki dinledikçe güzelleşir bilemiyorum.

yazmaya değer görmediğim ama yine de beğendiğim ülkeler ise; malta, rusya, estonya, belarus,fransa, ispanya.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

seninle bir dakika

escradio'nun her sene yaptığı greatest list'e giren parçamız.

gay ilişkilerdeki en büyük sorun

erkeklerin sekse çok fazla önem vermesi. özellikle genç çiftlerin en büyük sorunu bu. seks, seks, seks. heteroseksüel bir çiftte en azından kadın ilişkinin duygusal tarafını sırtlayabilirken, bakınız lezbiyenlerin daha sağlam ilişkilerinin olması, bizde bu duygusal tarafı sırtlayacak kimsenin olmaması. bakınca otuza yaklaşmış veya otuzun üstünde geylerin ilişkileri daha sağlam. çünkü adamlar ancak belli cinsel hazzı içlerinde çürütünce ilişki yaşayabilecek kafaya gelebiliyorlar.

gay ilişkilerdeki en büyük sorun

seksten hemen sonra başlar. 'bir büyü vardı hani, skype'ta ne de güzel cilveleşiyorduk oysa ki' dersiniz, ama iş işten geçmiştir.

Toplam entry sayısı: 141

ayı sözlük yazarlarının keşkeleri

biraz klişe olacak ama.. keşke hiç keşke ile başlayan cümleler kurmasaydım

seninle bir dakika

bu şarkının bir de ingilizce versiyonu hazırlanmıştı stockholm'e gitmeden. trt son dakikaya kadar karar veremediginden, provalarda hem ingilizce, hem türkçe olarak olarak okumuş semiha. sonra türkçe okumasına karar verilmiş.. böyle gereksiz bilgiler niye zihnimi işgal ediyor, rahatsızım aslında

2018 yılından beklentiler

2019'dan beklentili olabilecek ruh haline sahip olabilmek

geceleri uyutmayan şeyler

hatalar, pişmanlıklar, endişeler, korkular, gidenler, gelmeyenler... olmadı bu hayat

ayı sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

ayşe kilimci - mucize var mıdır, mehmet abla?

ağlarken sevişmek

bizzat basima gelendir. yurt disina gidecek ve 2 senelik egitimden sonra dönecegini soyleyen; donmeyecegi ikimiz tarafından da bilinip dile getirilemeyen sevgiliyle bir otel odasinda yasanandir. istiklal'in nesesi, müziği, kalabaligi odada yankılanırken hic konusmamaktir, göz yaşlarının bir birine karışmasıdır. son gece oldugu icin uyumayıp, sevgiliyi izlemektir. bitecek de olsa, kavgayla, dövüsle geçen 1 sene de olsa;
son gece onu izlemek ve tanrı'ya sukretmektir.

dönersen ıslık çal

karanlık ve can acıtan, hüzünlü ve umutsuz; ama ruha dokunan film.
"ötekilerin", bir travesti ve cücenin; dışlandıklari, korktuklari, mutsuz olduklari için gece yaşayan, yaşayabilen iki insanın kısa süren hikayesi. belki bu yüzden tüm sahneler karanlıktı, belki bu yüzden tüm şehir bana bakacak diye içiyordu. top oynayarak boy uzatmak kadar uzak bir ihtimaldi zaten mutlu olmaları. tıpkı yitip gidenin, bir gün geri dönüp ıslık çalma ihtimali gibi.

1980'li yıllardan ayı sözlük sol frameleri

- radikal demokratik yeşil parti
- ertük yöndem'in "perde arkası" programındaki homofobik tavırları
- bülent ersoy'a sahne yasağı
- ibrahim eren
- ilk aids vakası
- cruising
- caravaggio
...
- altın kızlar
- charles is basinda
- top gun
- we are the world
- bad boys blue
- tanita tikaram


eurovision 2016

ukrayna'yı, tatar şarkıcı jamala'nın temsil edeceği yarışma. 1944 isimli şarkı, kırım türkleri'nin 1944 yılında yaşadığı büyük sürgünü anlatıyor.

otobüs

tunç okan'ın filmi, ilk yönetmenlik denemesi.
mizah ve trajedinin birlikteligi, çaresizligin acı halleri, ısvec'in "refah" toplumuna elestiri, hurda bir otobüs ve stockholm esliginde, bastan sona nerdeyse sıfır dialogla insanı alıp götüren kült film.

burcunuz nedir

ikizlerden nefret eden bir akrebim.

kıllı koltuk altı sevdası

sexten soğutan şeyler, madde 1

sabah ezanı

sabah sessizliğinde hem korku, hem huzur. aynı zamanda hüzün ve umut. geçici bir dine yakınlaşma hali, aciz hissetme durumu; es-salatu hayrun mine'n-nevm'in gizemli tınısı, belki güvenebileceğin bir varlığın olduguna inanma isteği. eğer uyanmıssam pencereyi açtırır gayrı ihtiyari, dinlerken hafif gözlerim dolabilir bile.
sabahın o vaktinde su lavaboya degil de süngere aksın, ses olmasın alt komşuya diye abdest alırken lavabo giderine sünger koyan annemi hatırlatır sonra, anneannemi hatırlatır, fakültede çizim masası başında sabahladığım geceler gelir aklıma.
ve hayat geçer.

günümüz şarkılarında eski şarkıların tadının olmaması

şu sıralar ilk gençlik (ya da gençlik) çağını yaşayanların, 20 yıl sonra söyleyeceği söz öbeği. aranan tat şarkılarda değil, geçip giden zamanda.