kayip otoban

Durum: 138 - 0 - 0 - 0 - 06.02.2021 22:47

Puan: 2264 - Sözlük Kezbanı

7 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 7

ayı sözlük yazarlarının favori eurovision şarkısı

bu aralar:

irlanda 1969 - the wages of love
yugoslavya 1976 –ne mogu skriti svoju bol
avusturya 1981 - wenn du da bist
fransa 1985 - femme dans ses reves aussi
israil 1988 - ben adam

ankara

sonbaharla birlikte daha da güzelleşen şehir

sevgiliyle yemek yapmak

ne zaman böyle bir şeye kalkışsak, acaip derecede gerginlikle bitti her seferinde. o yüzden en güzeli, bir kişinin mutfağa girip tüm işleri halletmesi.

yavuz özkan

ateş üstünde yürümek, film bitti, büyük yalnızlık... çok severdim filmlerini, dün vefat etmiş. ışıklar içinde uyusun..

eurovision 2019

izlanda'ya yazık olan yarışmadır. kuzey makedonya görüp görebileceği en iyi puanı aldı, norveç tahminlerimin ötesinde çok çok iyiydi. kazananın sade, gösterişsiz ama güzel bir performansa sahip hollanda olması, sahneyi sirk yerine çevirenlere pek de prim verilmediğini gösterdi.

juri oyları da baya bir şaşırttı bu sene. allah'tan televote var da dengeleme saglandı.

emel sayın

günlerdir "böyle kutlanırmış hep ayrılıklar" şarkısını dinlediğim sanatçı.

melodifestivalen

eurovision finallerinden daha görkemli geçen isvec ulusal finali olur kendisi

şebnem paker

ne güzel bir ses, ne kadar duru bir güzellikti o sahnedeki. 1999 yılında 3. defa temsil edecekti türkiye'yi ama hakkını yedi trt jurisi.

kıllı koltuk altı sevdası

sexten soğutan şeyler, madde 1

hayatta yemem dedikleriniz

işkembe çorbası
kuru fasulye
patlıcan musakka

ayı sözlük yazarlarının keşkeleri

biraz klişe olacak ama.. keşke hiç keşke ile başlayan cümleler kurmasaydım

seninle bir dakika

bu şarkının bir de ingilizce versiyonu hazırlanmıştı stockholm'e gitmeden. trt son dakikaya kadar karar veremediginden, provalarda hem ingilizce, hem türkçe olarak olarak okumuş semiha. sonra türkçe okumasına karar verilmiş.. böyle gereksiz bilgiler niye zihnimi işgal ediyor, rahatsızım aslında

geceye bir seks fantezisi bırak

çikolata sürmek, krem şanti sürmek... siz 80'li yıllarda mı kaldınız kuzum? fantazi diyince aklınıza bunlar mı geliyor?

gay olmayı tercih sanan tipler

benim psikologum olur kendileri. her tercih dediginde, "hayır yönelim o" diye diye dogru yolu buldurdum. psikiyatristim de öyleydi gerçi. sorun bende mi acaba, hep yanlış kişilere gidiyorum.

gay ilişkilerdeki en büyük sorun

yorucu olması, kısa ve net.

bedia akartürk

yıllardır hiç değişmemiş gibi geliyor bana bu kadın. cenk koray'ın sunduğu pazar kuşağında nasılsa, şimdi de aynı sanki.

yazarların şu an ihtiyacı olan şeyler

sevgiliyle sevişilen ilk yer

otel odası. gerçi asansörde başlamıştık.

yazarların en sevdiği sezen aksu şarkısı

istanbul'da yaşamayan eşcinsellerin dramı

  • /
  • 7
Henüz hiç başlık açmamış.

150 cm boyundaki pasif

168 boy 55 kg ile kaçırdığım şeydir. çoğuna göre bende minyonum ;)

rimming

rimming rimming ley li ley rimming rimming ley

dana international

sesi fena sayılmayacak israil'li transeksüel pop şarkıcısı. transeksüel kimliği yüzünden önceleri hayli zorluk çekmiş lakin uluslararası bir şöhret haline gelmiştir. 98 yılında eurovision'da birinci olduktan sonra ülkesi israil'de halk ikiye bölünmüştür. bizi bu sapık temsil edemez diyen dinci yahudilerin aksine şöhreti daha da büyümüştür. ve malesef dana'nın bülent ersoy'la düet yapma isteği bizzat milli divamız tarafından reddedilmiştir. israil'le aramız limoni olmadan önce sık sık ülkemize gelir, gay barlarda fink atardı. zorlarsanız meltem cumbul'a benzetebilirsiniz...

anıtkabir

anıtkabir mimarlarından prof. emin onat anıtkabir'in nasıl meydana geldiğini ve nereden beslendiğini aşağıda anlatmış. yukarıdaki arkadaşın görüşü de kayda değer fakat beslendikleri tarihsel kuşakta mısır sanırım pek yok (bölge içinde olsa da). aşağıdaki bilgiye arkitera'da bulunan dilek özkan'ın yazısından ulaştım. tarih: 10 kasım 2009. ki bana kalırsa anıtkabir bir ion-yunan-roma tapınağının 20. yy'daki başarılı uyarlamasıdır. buyurun pro. emin onat'ın görüşünü okuyalım.

prof. emin onat şöyle açıkladı: “atatürk’ün başardığı devrimlerin en önemlilerinden biri, şüphe yok, bize geçmişin gerçek değerini göstermek olmuştur. osmanlı devri şereflerle dolu bir devir olmakla beraber, itiraf etmek gerekir ki skolastik ruhun hüküm sürdüğü kapalı bir âlemden ibaretti. gerçekte ise tarihimiz, bir zamanlar ziya gökalp’in “ümmet devri” dediği bir içe kapanmış medeniyetten ibared değildi. akdeniz milletlerinden bir çoğu gibi, tarihimiz binlerce yıl önceye gidiyor. sümerler’den ve hititler’den başlıyor ve orta asya’dan avrupa içlerine kadar birçok kavimlerin hayatlarına karışıyor. akdeniz medeniyetinin klasik geleneğinin en büyük köklerinden birini teşkil ediyordu. atatürk, bize bu zengin ve verimli tarih zevkini aşılarken, ufuklarımızı genişletti. bizi ortaçağdan kurtarmak için yapılmış hamlelerden en büyüğünü yaptı. gerçek geçmişimizin ortaçağ değil, dünya klasiklerinin ortak kaynaklarında olduğunu gösterdi. gerçek milliyetçiliğin, içe kapanmış bir ortaçağ gelenekçiliğinden asla kuvvet alamayacağını, onun yalnız ortak ve eski medeniyet köklerine inmekle canlanabileceğini anlattı. avrupalılaşmakla, medenileşmekle, millîleşmenin aynı şey olduğunu, bundan iyi hangi fikir ifade edebilirdi?

bunun içindir ki biz, türk milletinin skolastikten uyanma, ortaçağ’dan kurtulma yolunda yaptığı devrimin büyük önder için kurmak istediğimiz anıtın, onun getirdiği yeni ruhu ifade etmesini istedik. ata’nın anıtkabiri’ni, bir sultan veya veli türbesi ruhundan tamamen ayrı, yedibin yıllık bir medeniyetin, rasyonel çizgilerine dayanan klasik bir ruh içinde kurmak istedik.”

threesome dolandırıcılığı

bir yakınının yoğun bakıma alınması sonucu boşalan evi seks yapmak için değerlendirmek de iyiymiş.

#422635 girisinde bana insanlara ahlak satan iki yüzlü göndermesi yapmış bir yazarın ahlaksızlıkta bir ekol olması da hayli ironik bir durum. muhtemelen sırf ev boş olacak diye cenazeleri de iple çekiyordur. *

anal seks

aktif roldeyim ve sevmiyorum bu ilişki türünü.
eksi yağmuruna tutulacağım biliyorum ama bana doğal gelmiyor. ne kadar dikkatli, nazik olsam bile karşımdakinin canı yanıyor bunu biliyorum. canı acıyan birisinin üstünden keyif almak seksin en güzel yani olan işteşliği bitiriyor kafamda.
belki de ben beceremiyorum ama daha yapmama kararı aldım kesin bir şekilde.
yarım gülüş, bir öpüş olsun kafi.

bir ilişkiyi bitiren nedenler

tutkunun kaybolması, hayatın getirdiği sorunlar karşısındaki yılgınlık, kişinin kendine dürüst olmaması sonucu meydana gelen iletişim bozuklukları, -mış gibi yapmak.

fikret şeneş

memleketim dışındaki tüm şarkıları, bir dargın bir barışık, 50 yıl sevgili olarak kalmış kemal bey için yazmıştır. "bir günah gibi gizledim seni" "söyle buldun mu aradığın aşkı" lar hep onun içindi. haykıracak nefesi kalmasa bile aşkından vazgeçmedi. ", yeri geldiğinde kızmış, "arkanı dön ve git istemiyorsun artık" dese de yumuşayınca "hoşgör sen affet gitsin aldırma " diyerek affetmiş. aylar süren stüdyo çalışmalarından sonra "en iyi vitrini" ajda pekkan'ı yarattı ve şarkılarını ona verdi. bize bıraktığı "anlamazdın" "ben varım" "her yaşın ayrı bir güzelliği var" "bana yalan söylediler" "kimler geldi kimler geçti" dahil onlarca şarkı sözü bırakıp 93 yaşında hayata veda etmiştir

yeni bir ilişkiye başlayacaklara tavsiyeler

bu kişinin o kişi olabileceğini düşünün.
artık başkalarını aramayı kesin. horneti kapatın.
ilişkinize odaklanın. yürümesi için ayakta kalması için çaba sarf edin.
bu kişinin o fuhuş yuvası gibi hayatınızda, ondan ona ondan ona ilişki arayışınıza son verecek o kişi olduğuna inanın.
emek verin. saygı duyun. anlayın ve sevin.

doğu perinçek

eşcinsellere karşı olan her dönemin adamıdır. kendisine yakın bulduğu tipteki askeri darbeleri desteklemiştir. eşcinsellerin bu ülkede 12 eylül darbesi ile yaygınlaştığına dair dahiyane (!) analizleri vardır.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/perinc...

bu adam zamanında bazı devrimci militan gruplarla beraber hareket etmiş, işine gelince kürtleri desteklemiş sonra olmadı türkçülüğe sarmış, 90ların sonunda bir ara islamcılara şirin gözükmeye çalışmış, sonra kuvayı milliyeci, kemalist, atatürkçü grupların liderliğine soyunmuş, yakın zamanda ise akpli olmuştur. bir ara küba'ya çok fena takmıştı. bunun yandaşları dayan küba biz geliyoruz şeklinde gülünç sloganlar atarlardı. ittihatçılara özel bir sevgisi olduğunu da beyan etmiştir. muhalif falan değildir. adamın hayatındaki değişime bakarak bu ülkedeki siyasi hareketler listesini öğrenmek de mümkündür.

kendisine sempati ile bakan yan kuruluşlar, gazeteler vs.
(bkz:türkiye gençlik birliği )
(bkz:aydınlık)
(bkz:vatan partisi)
(bkz:ulusal tv)

Toplam entry sayısı: 138

ayı sözlük yazarlarının keşkeleri

biraz klişe olacak ama.. keşke hiç keşke ile başlayan cümleler kurmasaydım

seninle bir dakika

bu şarkının bir de ingilizce versiyonu hazırlanmıştı stockholm'e gitmeden. trt son dakikaya kadar karar veremediginden, provalarda hem ingilizce, hem türkçe olarak olarak okumuş semiha. sonra türkçe okumasına karar verilmiş.. böyle gereksiz bilgiler niye zihnimi işgal ediyor, rahatsızım aslında

2018 yılından beklentiler

2019'dan beklentili olabilecek ruh haline sahip olabilmek

sevgiliyle yemek yapmak

ne zaman böyle bir şeye kalkışsak, acaip derecede gerginlikle bitti her seferinde. o yüzden en güzeli, bir kişinin mutfağa girip tüm işleri halletmesi.

unutulmayan babaanne sözleri

"akıl salatalık değil ki kırayım da vereyim" çok sık söyler bu cümleyi, laz ata sözüymüş sanırım.

dönersen ıslık çal

karanlık ve can acıtan, hüzünlü ve umutsuz; ama ruha dokunan film.
"ötekilerin", bir travesti ve cücenin; dışlandıklari, korktuklari, mutsuz olduklari için gece yaşayan, yaşayabilen iki insanın kısa süren hikayesi. belki bu yüzden tüm sahneler karanlıktı, belki bu yüzden tüm şehir bana bakacak diye içiyordu. top oynayarak boy uzatmak kadar uzak bir ihtimaldi zaten mutlu olmaları. tıpkı yitip gidenin, bir gün geri dönüp ıslık çalma ihtimali gibi.

ağlarken sevişmek

bizzat basima gelendir. yurt disina gidecek ve 2 senelik egitimden sonra dönecegini soyleyen; donmeyecegi ikimiz tarafından da bilinip dile getirilemeyen sevgiliyle bir otel odasinda yasanandir. istiklal'in nesesi, müziği, kalabaligi odada yankılanırken hic konusmamaktir, göz yaşlarının bir birine karışmasıdır. son gece oldugu icin uyumayıp, sevgiliyi izlemektir. bitecek de olsa, kavgayla, dövüsle geçen 1 sene de olsa;
son gece onu izlemek ve tanrı'ya sukretmektir.

1980'li yıllardan ayı sözlük sol frameleri

- radikal demokratik yeşil parti
- ertük yöndem'in "perde arkası" programındaki homofobik tavırları
- bülent ersoy'a sahne yasağı
- ibrahim eren
- ilk aids vakası
- cruising
- caravaggio
...
- altın kızlar
- charles is basinda
- top gun
- we are the world
- bad boys blue
- tanita tikaram


otobüs

tunç okan'ın filmi, ilk yönetmenlik denemesi.
mizah ve trajedinin birlikteligi, çaresizligin acı halleri, ısvec'in "refah" toplumuna elestiri, hurda bir otobüs ve stockholm esliginde, bastan sona nerdeyse sıfır dialogla insanı alıp götüren kült film.

yalnız uyumak

biriyle uyursun, keşke evdeki yatağımda rahat rahat uyusam dersin.
evdeki yatagında yalnız uyursun, keşke birine sarılıp uyusam dersin.

burcunuz nedir

ikizlerden nefret eden bir akrebim.

sabah ezanı

sabah sessizliğinde hem korku, hem huzur. aynı zamanda hüzün ve umut. geçici bir dine yakınlaşma hali, aciz hissetme durumu; es-salatu hayrun mine'n-nevm'in gizemli tınısı, belki güvenebileceğin bir varlığın olduguna inanma isteği. eğer uyanmıssam pencereyi açtırır gayrı ihtiyari, dinlerken hafif gözlerim dolabilir bile.
sabahın o vaktinde su lavaboya degil de süngere aksın, ses olmasın alt komşuya diye abdest alırken lavabo giderine sünger koyan annemi hatırlatır sonra, anneannemi hatırlatır, fakültede çizim masası başında sabahladığım geceler gelir aklıma.
ve hayat geçer.

günümüz şarkılarında eski şarkıların tadının olmaması

şu sıralar ilk gençlik (ya da gençlik) çağını yaşayanların, 20 yıl sonra söyleyeceği söz öbeği. aranan tat şarkılarda değil, geçip giden zamanda.

kıllı koltuk altı sevdası

sexten soğutan şeyler, madde 1