ümit özdağ

gazi ve münih üniversitesi mezunu siyasal bilimler profesörü. mhp'den milletvekili olmuş, parti başkanlığına aday olduktan sonra kurula 2 gün kala devlet bahçeli tarafından ihraç edilmiştir. referandum öncesi ve sonrası hayır için mücadele etmiş, referandumdaki yolsuzluklarla da şuan en çok mücadele eden kişidir. sanırım türkiye için referandumun tek kazanımı bu adamdır. hak arayan birileri var.

https://twitter.com/TVHAYIR/status/85371...
https://twitter.com/kacsaatolduorg/statu...
iyi parti'nin kapalı kapılar ardında hdp ile anayasa taslağı hazırladığı yönündeki iddiası ve gelen tepki ve yalanlamalar üzerine partisinden ihraç edilmiş kişi.

bu kişi iyi parti'nin kuruluş aşamasında dört önemli kişiden birisiydi.
bir türlü ısınamadığım, samimiyetsiz gelen politikacı.
hiçbir siyasi aktöre güven duyulmayacağını defaatle öğrenmiş biriyim. fakat bu adam adeta güvensizlik duvarlarımı yıkmaya ant içmiş. net, kıvırmayan, korkusuz, ilkeli, aydın ve vatansever. umarım hak ettiği saygıyı en kısa sürede elde eder. ülkede, böyle insanların görünür olduğu ve gerekli itibarı gördüğü gün gözüm açık gitmeyeceğim.
bugün kılıçdaroğlu ile yaptığı son görüşme neticesinde 28 mayıs seçimlerinde kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıklamıştır. iki lider arasında 7 maddelik bir protokol imzalanmıştır. suni olduğunu düşündüğüm oğan'a verilen %5'in kime gideceğini kestiremiyorum.
oğan'a oy veren 18-25 yaş arası tohumunda ermeni rum kürd dölü olduğunu bilmeden karma ırk olmasına rağmen ben en üstün saf ırkım kabulüyle delüzyon halinde yaşamına devam eden sürüden gelecek oy takribi %2,5-3'tür. kalan kısmı daha yaşlı ve yakın arkadaşının bira içmesinden ve açık karısından rahatsız olup kendi sikilmiş hayatına ve sıkma şulebaş türbanlı karısına bakıp haset çeken kesim erdoğan'a gider, muhtemelen %1,5'luk kısım. şu an bu özdağ desteğinin muhalefete tek katkısı ölü toprağı atılmış haline bir su dökmesi ve psikolojik üstünlüğü ele geçirtmesi oldu, kazanabiliriz bu yüzden oy vermeliyim fikri seçmende olmalıydı, bunu sağlar diye düşünüyorum. ben yine erdonun alacağını düşünüyorum ama en önemli kısım oy farkı yemeden kaybetmekti, bu da olacak gibi, hayırlı forumlar.
suriye'ye girişi yasaklanan siyasetçi. çok da umrundaydı oturup ağlıyordur şimdi suriye tatil rotam bozuldu diye. asdfg
çok çirkin be, hani insanın içinin çirkinliği yüzüne vurur derler ya, o denli bir çirkin.