radyo tiyatrosu

geceleri radyo1'de yayınlanırdı. usta tiyatrocular ve seslendirme ustaları tarafından seslendirildiği için gerçekten kaliteliydi. ntv radyo da bir ara yayınlıyordu; hala var mıdır bilmem.
pisuvardaki siyah kil 3 ve benim önümüzdeki sezon sahneye koymayı düşündüğümüz temsil türüdür. bendeniz ona ölesiye kıl bir karakteri, o da kıl bir karakteri canlandıracaktır.

(bkz: coming soon)
80ler ve 90lar gecesinden sonra aklıma düşmesiyle arayarak bulduğum ve hey gidi hey diyerek nostalji yaptığım tiyatrodur. agatha christie'nin three blind mice hikayesini dinledim. muhteşem olmamakla birlikte gerçekten güzeldi; özellikle de kulağınızda mp3 çalar mutfakta kahvaltı ederken dinleyince gerçekten güzel oluyor.
zamanın en büyük ve en güzel eğlencesi.
buradaki yazarların birçoğunun yaş itibariyle tanışmamış olabileceği görüntü olmadan da tiyatro olabileceğini gösteren piyeslerdi. televizyonun tek kanallı olduğu, radyonun trt'nin tekelinde olduğu yıllarda - ki bu benim çocukluğuma tekabül eder - trt 1'de düzenli olarak yayımlanırdı. "benim için si tu savais combien je t' aime'yi çalar mısınız?" adında bir oyun kalmış aklımda. radyodaki dj'ye takıntılı aşık bir kadının adama hayatı zindan ettiği bir oyundu ve şarkı defalarca çalmıştı oyun süresince. artık şarkının güzelliğinden mi yoksa oyunun heyecanından mı bilmem hala aklımdadır oyun. aha bu da şarkısı: