forester1

Durum: 180 - 0 - 0 - 0 - 19.03.2019 15:03

Puan: 2892 - Sözlük Kezbanı

4 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Yazar.

There are no facts, only interpretations.
  • /
  • 9

panterine cinsel hastalık bulaştırdığı için vicdan azabı çeken gay

panterle sex yapiyorsaniz tek sorun hastalik bulasmasi olmayabilir. isirir cizer falan...

torrent

@pashaart cimdan egitimini aliyorum su an. torrent nasil kullanilir

sevgiliyle çıkılan yemeğe fuckbuddy'yi de çağırmak

acik iliskide olan sozde modern(!) ciftlerin cok rahat yaptigi/yapabilecegi bir durum.

aşık olunmak

tum gercekligiyle hissettigim ve tum kalbimle karsilik verdigim durum. bazi dis etkenleri disarida biraktiginizda cok sansli oldugunuzu hissettiren bir durum.

kaçan kovalanır mantığıyla ilişki sürdürmeye çalışan tip

iliski denmez bu duruma. bu iliskiden farkli bir durumdur. bir tarafin egosu veya psikolojik sorunu icin yapilan bir eylemdir. hesap kitap yaparak devam eden bir iliski hesaplar uyusmadiginda bitecektir.

sözlükteki biseksüel yazarların ahlak bekçisi olması

yemekteyiz

tv8 ekranlarindaki versiyonunun sunuculugunu onur buyuktopcu nun yaptigi ve her hafta en az bir adet feminen gay yarismacisi olan yarisma. reality show olayini pek anlayamamis, tartisma olayinin bokunu cikaran bir program. yemekleri denemeden guzel olmamistir diyen yarismacilarla dolu.

iletişimkurabil

profiline yazanlarin iletisim kuramadigi hashtag.
not: @albertcamus un sozluge donmesine sevindim.

anthem oyun

twitter da bol bol rastladigim ve su an icin hakkinda konusulan ve ovulen oyun. ea pass ile 320 tl bir fiyati var xbox icin.

yurtdışında herkesin italyan sandığı türk geyi

bence gayet orta dogulu saniliyoruz yurtdisinda. kimse kendini kandirmasin.

ankara

ıstanbul zirvesinden sonra ankara zirvesi gibi bir organizasyon yapilacaksa lutfen bahar zamani olsun.

thepillars

keske bu yazari veya basliklarini engelleme sansim olsa.

aşık olunan kişinin uzakta olması

ask degildir o, ask olsa duramazdin.

entry sıçmak

son birkac aydir sozlukte fazlasiyla yapilan aktivite.

yalnız yaşamak

bulasiklari sadece sen istediginde yikamak, cikardigin coraplarini yerde birakabilmek, salonda uyuyakalabilmektir benim icin. epey guzeldir.

homoseksüellik tercih midir

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

yazarların şu anki ruh halleri

bitmek bilmeyen kitap yapmislar.

meni yutmak yamyamlıktır

pornonun ortasında çorabını çıkartan pornstar

benden de beklenebilecek bir durum oldugu icin, benim icin bir sorun teskil etmemektedir.
  • /
  • 9

tek gecelik ilişki

tek gecelik, tek gündüzlük, tek saatlik, beş dakikalık... hepimizin yaşadığı ve kendimize layık gördüğümüz ilişkiler. bir yere kadar eğlenceli ve heyecan dolu bir ilişki tarzı olarak görülebilir. bir yerden sonra mideniz bulanıyor, kendisine azıcık saygısı olan kişi içinde bulunduğu durumu sorguluyor. birinin evine gidip, onunla sevişmek ve o kişiyi hiç tanımadığınız halde. hoşlantı yavaş yavaş oluşan bir şey halbuki, birinin bedenini sevmek, birinden tahrik olmak yavaş yavaş gelişen bir şey. insanın sadece yüzünün güzelliğinden, bedeninin çekiciliğinden değil hâl ve tavırlarından da tahrik olursunuz. çok yakışıklı biriyle yatarsınız hiç tanımadığınız, ilişki bitince kimle yattım mk ben dersiniz. hayatta tekrar tekrar hatırladığımız ve içimizi heyecan duygusuyla dolduran tek tük erkekler çıkmıştır karşımıza. tek gecelik ilişkiler kullan at tarzıdır. pek çoğumuzun o seks esnasında zevk bile almadığımızı düşünüyorum. ya da belki zamanla bu seks olayı zevksizleşiyor, anlamsızlaşıyor. fakat huyunu suyunu bilip, kanınızın ısındığı, haline tavrına yükseldiğiniz bir erkekle birlikte olmak bambaşka. kaçımız bunu yaşamak için uğraşıyoruz ki? çoğumuz skor peşinde koşuyor, gençlik gitmeden seks yapabildiğim kadar kişiyle seks yapayım derdindeyiz. ama hepimiz de sıkıldık böyle ilişkilerden. aradığımız bir şey var ama hiçbirimiz bulmak için uğraşmıyoruz. hepimiz ömrümüzü onun bunun pis, yabancı ve rahatsız yataklarında harcıyoruz. birine karşı bir şeyler hissediyorsun, devamı gelsin istiyorsun ama yok karşıdaki istemiyor. her gün başkasıyla sikişeyim istiyor. işi, her gün aynı pasta yenmez basitliğine düşürmüşler. haliyle karakterleri de çürümüş, sevgiye, dostluğa, anlayışa, duygulara dair bir şey kalmamış içlerinde. sözüm ona hepiniz sevgili istersiniz, ama eylemde tersidir yaptıklarınız. sevgili de olursunuz belki ama yapmacık. heterolarda da oluyor ya instagram çiftleri. laf olsun diye birbirinizle sevgili olduğunuzu ona buna ilan eder, bir kalbiniz olduğunu göstermeye çalışırsınız. sonunda ikiniz de birbirinizi aldatırsınız, hoş, bu ilişkide hiçbir zaman sadakat söz konusu olmamıştır zaten.

niçin çoğu eşcinselde bir ilişkiyi sürdürebilme dirayeti yok anlamıyorum. bir şeyler paylaşmaktan neden bu kadar korkuyorsunuz? yatakta bile üstün olma çabanız var. aşağılık psikolojisi sanki. hep bir rekabet, hep en iyisiyle yatayım arzusu. en iyisiyle yattıkça level atlayıp gözünüzü zirveye dikme çabaları. beni çok yıldırdı bu ortam. hornet bok çukuruna dönüşmüş durumda. insanlığını, haysıyetini azıcık korumayı başaran kişileri göremez oldum. herkes tuhaf bir hal almış. ne kendimize ne başkalarına değer veriyoruz. sevişmelerimiz iyice tatsızlaştı. çünkü sevmediğimiz adamla, yabancılarla sevişiyoruz. bakmayın öyle bir hafta, iki hafta konuştuğun adamı da sevmezsin. bu kadar kısa değil. önümüze ilk çıkana atlayalım öyle mi? kriterlerinize bir bakın, şu boyda olsun, bu kiloda olsun, saçı şu renk olsun, kıllı olsun, kılsız olsun, kaslı olsun, sağlam tipler etiketini de yapıştırırsınız. siz sağlam tipler etiketiyle baktıkça bu işlere sağlam bir karakterden de yoksun kalırsınız. yakışıklı insan her zaman insan olmayabiliyor. sağlam ilişkilerden, sağlam insanlardan uzak kalmaya mahkûmsunuz her zaman. uydurmuşsunuz bir kriter gidiyor. zaten eşcinsel ilişki yasak toplumda, sırf bu yüzden hornet gibi uygulamalara bağımlı gibiyiz. ama yok bu yöntem insanı değil. bu yöntem gayleri kategorize edilmiş seks ilişkilerine hapsediyor. o yüzden eşcinsel ilişkiler hep şekilciliğe dayalı. belki de özgür olamayışımızın bir sonucudur bu. taş gibi erkek peşinde koşuştururken insanın özünde nelerden hoşlandığını da unutmuş gibisiniz. sevgiden, şefkatten ve merhametten yoksun kaldıkça somut anlamda taşa dönmüş, ruhsuzlaşmışsınız. keşke bizim dünyamız böyle olmasaydı. düzgün tip, düzgün vücut eşcinsellerin birbirlerini tanımadan seks yapması için bir bahane olmuş. birbirini tanımadan seks yapan iki insan ne kadar zevk alabilir. boşalırsın ve soğursun. oturup hiçbir şey paylaşamadığın, ruhuyla sana bir şeyler katamayan biriyle seks dışında ne yaşayabilirsin? seks mi sadece bizim ihtiyacımız olan. hepimiz boşalırken içimizi de ruhumuzu da boşaltmışız. seks yanımızı doyururken duygusal yanımızı boşlamışız. şimdi mutsuzuz. bir deliğe girip çıkmayı bahtiyarlık sanıyoruz. ama bize kattığı hiçbir şey yok bunun. her şey alışılmış artık.

mortal kombat x

mortal kombat 11 nisan 2019da geliyormus. traileri icin

mortal kombat x

2015 yilinda piyasaya surulmus, icinde kung jin adli bir gay bir karakter barindiran oyun. mortal kombat 11 ise 2019 nisanda piyasaya surulecektir.
raiden ile diyalogu icin:

forester1

forester1

okumayı sevdiğim bi yazar. kendi halinde. tatlı bi tipe benziyor.

ayı sözlük yazarlarının ilişki durumları

farklı kıtalarda bir miktar daha kariyerlerimize odaklanmaca.

türkiye'de prep kullanımı

sgk kapsamında değil ve dışarıdan kendi paranızla almak zorundasınız. en azından şu an geçerli olan durum bu.

ayrıca, gerçi başlığı açan yazar benden daha iyi biliyordur ama, tanışma sitelerinde durumunu “hiv negative on prep” olarak güncelle. bu sayede birlikte olduğun kişi senin taşıyıcı olabileceğini düşünerek hareket eder.

isteyen istediğiyle istediği şekilde de sevişir, bu sizin bileceğiniz bi konu.

prep konusuna ilişkin daha geniş bilgi vermek isterim:

başlığı açan yazar, başka bi entry’sinde ankara’ya döneceğini yazmıştı, bu bakımdan bu bilgi ankaralı yazarlar için. hacettepe üniversitesi hastanesi bünyesinde hatam adında bi merkez var. o yüzden hiv konusunda bence gidilebilecek en doğru yer bu hastane. hatta hiv testi için de oraya gidin. normalde enfeksiyon biriminden randevu almaya kalksanız, aynı haftaya görüşebilmek mümkün değil; ama pazartesi, çarşamba ve cuma günleri sabah saatlerinde randevusuz hiv testi yapıyorlar. detaylı inceleme yapsınlar diyorsanız, bence doğru yer ankara’da orası. yoksa testi yaptırmak dışarda da pahalı sayılmaz. prep konusunda da oradaki doktorlara danışılabilir.

ayrıca, pozitif yaşam derneği’yle ve kırmızı kurdele ile de yazışabilirsiniz. hatta ikincisinin hiv danışmanlığı bile var, ücretsiz.

https://www.kirmizikurdele.org/prep

süt almak için 4 yıldır her sabah sıraya giren kedi

ağzını burnunu yemek istediğimdir. minibüs duraklarına adap simsarı yapsınlar bu kediciği.

https://twitter.com/futurelavirss/status...

ayı sözlük yazarlarının profilleri

186/100/29 uzun süreli ilişki düşünen, kişisel temizliğe önem veren, arayışı seks olmayan ciddi beyler yazsın.

not: yer var.

forester1

fazla yazmayan yakışıklı yazar. the bold and the beautiful daki forrester makinanesini akıllara getirmiştir.

Toplam entry sayısı: 180

thepillars

keske bu yazari veya basliklarini engelleme sansim olsa.

sevgilinin sürekli hornette takılması

senin degil halkin sevgilisi olan kisidir.

yurtdışında yaşamak isteyenler için tavsiyeler

simdi buraya uzun bir yazi birakacagim. umarim ciddi sekilde bu isi dusunenlere yardimci olur. suan amerikada yasayan biri olarak verecegim bilgi amerika ve birazda kanada icindir.

ulkemizdeki fazla atesli siyasi olaylar nedeniyle bicogumuz bi sekilde yurtdisina yerlesmeyi dusunmusuzdur. her ciddi siyasi olayin sonrasinda sosyal medyada bicok insanin isyanina sahit olmakla birlikte kac kisinin bu isi ciddi olarak dusundugunu anlamak cok zor.

oncelikle ilk adim olarak ıngilizce ogrenmeniz gerek. yds sinavi gibi sinavlara hazirlanmak inglizcenize hicbir katki saglamayacaktir. buyuk ihtimalle ogrendiginiz kelimelerin %95 ini hayatiniz boyunca kullanmayacaksiniz. konusma, yazma, dinleme gibi etkinliklere agirlik veren dil kurslarini dusunebilirsiniz. ıngilizce kitap okumak, dizi/filmleri orjinal dilinde altyazi ile izlemek, mumkun oldugunca ingilizceyi hayatina sokmak ogrenme surecinize buyuk katki saglayacaktir.

peki yurtdisina yerlesebilmek icin seceneklerimiz nelerdir?

1- egitim

egitim icin yerlesmek icin oncelikle lisans mezunu olmaniz cok faydali olacaktir. lisans programini bitirdikten sonra ve ingilizce konusunu halledip ıelts/toefl gibi sinavlardan yuksek lisans/ doktora icin yeterli puani aldiginizda bircok okula ve burs imkanlarina basvurma sansiniz var. bircok amerika okullari basvuru sirasinda "research assistantship veye teaching assistantship" saglamaktadir. okullarin websitesinde her departmanin "funding" kismina baktiginizda baska burs olanaklarinin oldugunu ogrenebilirsiniz. ayrica calismak istediginiz profesorlere mail atabilir, onlarin projelerinde ucretli olarak calisabilirsiniz. burs ile okula basladiginizda eger herhangi bir proje yurutuyorsaniz "grants" denilen olanaklara basvurup ekstra para kazanabilirsiniz. ek olarak, milli egitim bakanliginin ylsy adli programina basvurup yurtdisinda egitim gorebilirsiniz. bu program ingilizce konusunda da yardimci olacaktir. meb size gerekli ingilizce egitimini saglayacaktir. bu burs ile alinan egitimi bitirdikten sonra, egitim gormeye gittiginiz kurum adina turkiyede yurtdisinda kaldiginiz surenin iki kati kadar mecburi hizmet yapmaniz gerekmektedir. eger sadece egitim alip turkiyeye donmek isterseniz cok guzel ve rahat bir programdir. her yil yaklasik 1000 ogrenci dunyanin hemen her ulkesine gonderilmektedir.

2-ıs
ıs icin yurtdisina cikmak biraz daha farkli bir durum. ogrenci vizesinden bambaska bir vizeye basvurmaniz lazim. eger bir is kurmak istiyorsaniz belirli bir miktarda birikiminiz olmali. dolarin suanki durumunu dusundugumuzde ciddi anlamda bir para sahibi olmaniz gerek. bunun disinda eger bir sirket icin calismak istiyorsaniz, yurtdisindaki kisilere vize saglayan sirketlere is basvurusunda bulunabilirsiniz. ıse kabul edildiginizde sirketiniz size vizenizi saglayacaktir. bilgisayar/programlama/genetik/muhendislik gibi alanlar is bulma konusunda bu konuda biraz daha sansli diyebilirim.

3-gocmenlik
gocmenlik basvurusu konusunda amerika icin pek bilgi sahibi degilim. kanada bu konuda daha duzenli bir sisteme sahip. eger saglik sektorunde calisiyorsaniz ciddi miktarda saglik personeli talebi oldugunu biliyorum. kanada gocmenlik websitesinde cok kisa bir test ile gocmenlige uygun olup olmadiginizi test edebilirsiniz. mesleginize ve egitim durumunuza gore size derecelendirme vereceklerdir. ayrica kanada icin gocmenlige basvurdugunuzda, orada ilk 6 ay yasamaniza yetecek kadar paraniz oldugunu gostermeniz gerekmektedir. kanada vatandasligina basvurabilmeniz icin en az 3 yil kanada da ikamet etmeniz gerekmektedir.

suan aklima geldigi kadariyla soyleyebileceklerim bunlar. eger herhangi bir sorunuz olursa veya daha fazla ogrenmek isterseniz mesaj atabilirsiniz. elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.

et yemeyi canla başla savunan insan

neyseki artik internet var sosyal medya var ve insanlar bircok seye cok rahat ulasabiliyor. birazcik dusunceli olan insan bu konuda rahatsiz olur zaten. endustriyel hayvan uretimi igrenc bir sey. hicbi canli o eziyeti cekmeyi hak etmiyor. ayrica bu artik bilimsel bir gercek; insan vucudunun ete ihtiyaci yok. insan yapisi et yemeye uygun degildi, uygun hale getirildi!

alonebear

el ele verip helal süt emmis bi delikanliyla basgöz etmemiz gereken yazar. en kisa zamanda lutfen.

thepillars

keske bu yazari veya basliklarini engelleme sansim olsa.

sevgilinin sürekli hornette takılması

senin degil halkin sevgilisi olan kisidir.

gay ilişkilerdeki meslek ve işin önemi

hayatini birlestirme gibi bir noktada onemli olacagini dusunuyorum. belirli konularda konusabilmek, tartisabilmek anlayabilmek icin kisilerin belirli bir egitim seviyesini asmis olmasi gerekir bence. karsidaki kisinin kendine ait mantikli, parlak ve ulasilabilir bir gelecek plani olmasi onemlidir.

eşcinsellerde görülen kişilik bozuklukları

depresyon, anksiyete, bipolar, hayattan tatmin olamama, begenilme istenme istegi gibi uzayip giden bir liste...

ayı sözlük intihar tayfa

sevgili arkadaslar, kendine zarar verme dusuncesi ciddi bir durumdur. sosyal platformlarda bu konuda yardim alamazsiniz. en yakin profesyonel psikoloji merkezine gidip yardim almalisiniz. gerekirse doktor kontrolunde gozetim altinda tutulmalisiniz. burada intihara dair entry/baslik girmek size birsey kazandirmaz. ben bu tarz yazilari gormekten biktim artik. bicok yazarinda ayni sekilde dusundugune inaniyorum.

tesekkurler

thepillars

keske bu yazari veya basliklarini engelleme sansim olsa.

ayı sözlük intihar tayfa

sevgili arkadaslar, kendine zarar verme dusuncesi ciddi bir durumdur. sosyal platformlarda bu konuda yardim alamazsiniz. en yakin profesyonel psikoloji merkezine gidip yardim almalisiniz. gerekirse doktor kontrolunde gozetim altinda tutulmalisiniz. burada intihara dair entry/baslik girmek size birsey kazandirmaz. ben bu tarz yazilari gormekten biktim artik. bicok yazarinda ayni sekilde dusundugune inaniyorum.

tesekkurler

bir erkekte olmazsa olmaz dediğiniz özellikler

penis
edit: eksi oy veren arkadaslar diliyorum penissiz erkeklerle tanisirsiniz.

iletişimkurabil

profiline yazanlarin iletisim kuramadigi hashtag.
not: @albertcamus un sozluge donmesine sevindim.

et yemeyi canla başla savunan insan

neyseki artik internet var sosyal medya var ve insanlar bircok seye cok rahat ulasabiliyor. birazcik dusunceli olan insan bu konuda rahatsiz olur zaten. endustriyel hayvan uretimi igrenc bir sey. hicbi canli o eziyeti cekmeyi hak etmiyor. ayrica bu artik bilimsel bir gercek; insan vucudunun ete ihtiyaci yok. insan yapisi et yemeye uygun degildi, uygun hale getirildi!