2 milyon dolar yatır vatandaşlığı götür

sözcü gazetesinin tc vatandaşlığına geçiş için resmi gazetede yayınlanan şartları haber ettiği manşet.

sonra devam etmişler;

"resmi gazete'de türk vatandaşı olmanın yeni şartları yayımlandı. 2 milyon dolar sabit yatırım yapan veya 3 milyon doları bankada 3 yıl tutana vatandaşlık verilecek."

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/2-m...
kimse kusura bakmasın da, 2 milyon doları olup da türk vatandaşlığı almak isteyecek adamın akıl sağlığından şüphe duyarım. o paranın çok daha azı harcanarak insanların en azından ecelleriyle öldüğü bir ülkede vatandaşlık veya oturma izni alınabilir. *
2 milyon dolarını türkiye'ye yatıracak adamın türk vatandaşlığına ihtiyacı mı var ki? neyine gerek vatandaşlık, canı isteyince vize alır, ikamet izni alır, çalışma izni alır.
2 milyon dolardan daha azına her yerden vatandaşlık alınabileceğinden hiç bir çekiciliği yoktur. hatta tam tersi, giderim vergisi en düşük ve yaşanabilir ülkeye, daha çok param olur böylelikle. niye popülasyonun yobaz yarısının benden nefret ettiği bir ülkeye boşuna fazladan vergi ödeyeyim? bedava bile olsa gitmem mantık olarak düşündüğümde ama orada doğduk, orada büyüdük. anadilde geyik yapmak gibisi yok. ülkeyi sevince tabii üzülüp mızmızlanıyoruz normal olarak ama herşeye rağmen yine o kadar da şanssız değiliz bence.
2 milyon doları olan bi insan neden iskandinav ülkeleri varken burada yaşasın ki? diye sordurtan açıklama
atı alan üsküdar'ı geçti aslında. bu resmi gazetede yayınlanan rakamlardan ziyade vatandaşlığa geçen milyonlar var zaten. bu sadece işin süsü.