şahika

nevizade de terasında oturup içmesi pek zevkli mekan. yalnız asansörü yok sarhoş olunca terastan aşağı merdivenlerden yuvarlanarak inmek mümkün.
okkali kadın ismidir kulak doldurur
arapça "şahik - nefesi kesilme" nin failidir yani "nefes kesen" anlamına gelir
buradan idolüm olan, avrupa yakası'nın bomba karakteri şahika koçarslanlı'yı anmazsam olmaz. * *
nevizade'de pek bir şey yokken olan mekan. sınıf mı atladı ne bok olduysa kapısında adam filan var. lan kendinize gelin!
beş katı göze almaya değecek güzellikte terasa sahip montrealdan sonra beğendiğim, navizade de bulunan cafe-bar.
arapça kökenli.
ilk duyduğumda rusça bir sözcük sanmıştım. *
doruk/ zirve anlamındadır.
cumartesi günleri gece saat 12'den sonra inanılmaz (kocaman büyük harflerle) kalabalık olan mekan. ama öyle böyle kalabalık değil. mekanın en sakin ve rahat noktasını saat 11 olmadan giderek kapmanız mümkün.
keyifle gittiğim mekan . 5 katı çıkarken asansör olmadığı için zorlansamda oturup keyifle içeceğini yudumlayabileceğin mekan. uzun zamandır gidiyorum. tabi orası da saçma sapan tipler tarafından keşefedildiğini geçen gittiğimde farkettim. umarım eğlence ve kalitesini kaybetmez
en son gittiğimde çok eğlenmiştim, yılbaşı öncesi bir etkinlik vardı ve bayağı kalabalıktı. mekana gelen herkes gayet düzgün ve çok güzel sohbet ettiğim insanlar olmuştu. şimdilerde açık mıdır bilemiyorum ama yakın bir zamanda yeniden gitmeyi planladığımdır, istanbulda olsaydım şu an bile gidip dans edebilirdim, ah ah...